Member's Mark Fabric Softener Dryer Sheets, Fresh Scent, 480 ct.
Shipping

Highlights
- Twin pack offers a total of 480 dryer sheets
- Fresh and clean scent
- Softens and freshens clothing of all types
- Helps to reduce static cling
- Keeps clothes feeling and smelling fresh for 30 days
Tide Free & Gentle Liquid Laundry Detergent, 152 loads, 170 fl. oz. $24.98 $0.15/foz

Tide Free & Gentle Liquid Laundry Detergent, 152 loads, 170 fl. oz.


Members also considered
Bounce Select a Size Fabric Softener Dryer Sheets, Outdoor Fresh, 400 ct. $11.72 $0.03/ea
Sam's Cash Offer
$1172current price $11.72$0.03/eaFrom $11.72Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Bounce Select a Size Fabric Softener Dryer Sheets, Outdoor Fresh, 400 ct.
16204.7426 out of 5 Stars. 1620 reviews4.7426 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnuggle Fabric Softener Dryer Sheets, Blue Sparkle, 320 ct. $10.48 $0.03/ea
$1048current price $10.48$0.03/eaSnuggle Fabric Softener Dryer Sheets, Blue Sparkle, 320 ct.
39444.7366 out of 5 Stars. 3944 reviews4.7366 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingall Fabric Softener Dryer Sheets, Free Clear, 250 ct. $8.98 $0.04/ea
$898current price $8.98$0.04/eaall Fabric Softener Dryer Sheets, Free Clear, 250 ct.
1294.8837 out of 5 Stars. 129 reviews4.8837 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGain Dryer Sheets, Original, 320 ct. $10.98 $0.03/ea
Sam's Cash Offer
$1098current price $10.98$0.03/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gain Dryer Sheets, Original, 320 ct.
17114.7604 out of 5 Stars. 1711 reviews4.7604 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBounce Pet Hair & Lint Guard Mega Dryer Sheets, Fresh Scent, 210 ct. $12.98 $0.06/ea
Sam's Cash Offer
$1298current price $12.98$0.06/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Bounce Pet Hair & Lint Guard Mega Dryer Sheets, Fresh Scent, 210 ct.
2594.7568 out of 5 Stars. 259 reviews4.7568 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
Sam's Cash Offer
$1998current price $19.98$0.50/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz
102244.8089 out of 5 Stars. 10224 reviews4.8089 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Liquid Fabric Softener, Spring Flowers, 251 loads, 170 fl. oz. $9.98 $0.06/foz
$998current price $9.98$0.06/fozFrom $9.98Member's Mark Liquid Fabric Softener, Spring Flowers, 251 loads, 170 fl. oz.
12634.6841 out of 5 Stars. 1263 reviews4.6841 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBounce Select a Size Free & Gentle Dryer Sheets, Unscented, 400 ct. $11.48 $0.03/ea
Sam's Cash Offer
$1148current price $11.48$0.03/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Bounce Select a Size Free & Gentle Dryer Sheets, Unscented, 400 ct.
12564.418 out of 5 Stars. 1256 reviews4.418 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Soft & Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 257 loads, 150 fl. oz. $13.98 $0.09/foz
Sam's Cash Offer
$1398current price $13.98$0.09/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Soft & Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 257 loads, 150 fl. oz.
69264.7815 out of 5 Stars. 6926 reviews4.7815 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Fabric Softener Dryer Sheets, April Fresh, 320 ct. $10.98 $0.03/ea
Sam's Cash Offer
$1098current price $10.98$0.03/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Fabric Softener Dryer Sheets, April Fresh, 320 ct.
134.7692 out of 5 Stars. 13 reviews4.7692 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Ultimate Fusions In-Wash Scent Booster Beads, Whimsical Wonder, 24.5 oz. $14.26 $0.58/oz
Sam's Cash Offer
$1426current price $14.26$0.58/ozFrom $14.26Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Ultimate Fusions In-Wash Scent Booster Beads, Whimsical Wonder, 24.5 oz.
29584.7796 out of 5 Stars. 2958 reviews4.7796 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Light Laundry In-Wash Scent Booster Beads, Ocean Mist Scent, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
Sam's Cash Offer
$1998current price $19.98$0.50/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Light Laundry In-Wash Scent Booster Beads, Ocean Mist Scent, 39.9 oz
69764.8268 out of 5 Stars. 6976 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnuggle Advanced Softness Liquid Fabric Softener, Blue Sparkle, 259 loads, 176 fl. oz. $12.22 $0.07/foz
$1222current price $12.22$0.07/fozFrom $12.22Snuggle Advanced Softness Liquid Fabric Softener, Blue Sparkle, 259 loads, 176 fl. oz.
11014.7766 out of 5 Stars. 1101 reviews4.7766 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark Fabric Softener Dryer Sheets, Fresh Scent
It's simple to soften fabrics, reduce static cling, and give your clothes and linens a fresh, clean scent with Member's Mark Fabric Softener Dryer Sheets. These Member’s Mark high-quality dryer sheets promise you 30 days of freshness, making them the ideal option when caring for your spare linens and large, diverse wardrobes. The best-smelling dryer sheets give laundry a fresh, clean, lasting scent right out of the dryer. The twin pack includes a total of 480 dryer sheets, which will last through hundreds of cycles of drying.
Long-Lasting Freshness With Just 1 Sheet
These Member's Mark dryer sheets offer long-lasting freshness, soften fabrics, and help repel hair and lint. Use one dryer sheet for small loads to fight against static and add freshness to your clothes and linens. Two dryer sheets can be used for regular loads for extra static protection and more of the fresh scent and softness. Use three sheets for large loads to repel lint, add softness to your laundry, and fight annoying static. For the best results, add a fresh dryer sheet on top of your clothes before you start drying. These fabric sheets are not recommended for re-use.
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | 480 dryer sheets |
| Form | Dryer Sheets |
| Scent | Fresh Scent |
| Loads/Uses | 480 Small or Regular Loads |
| Allergens/Warnings | KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN. Not for use on children's sleepwear or other garments labeled as flame resistant as it may reduce flame resistance. |
| Use Instructions | Use one sheet for small, two sheets for regular loads, and three sheets for large loads. Place fabric sheets on top of wet clothes in dryer, start dryer. Remove and discard used fabric sheet after use. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,424 reviews
Verified Purchase
Does the job
Love the scent of these, not overpowering. The price can't be beat, when you look at price per sheet it is far below the name brands but works just as well. I have been using these for years and the quality is consistent
Verified Purchase
Good deal!
Member's Mark Fabric Softener Dryer Sheets do a great job reducing static and leaving my clothes feeling soft. The fresh scent is pleasant and not overpowering, and the large box is an excellent value that lasts a long time. My only complaint is that the fragrance doesn't linger very long after the clothes come out of the dryer. Other than that, they work well, and I'd buy them again.
Verified Purchase
Good for dryer and bug removal.
Great price very competitive with name brand. We love the scent. Great for cleaning bugs of the front of your vehicle when you wet them down.
Items you may like
Member's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173854.8553 out of 5 Stars. 17385 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Printed Paper Bath Cold Cup 5 oz., 450 ct. $14.46 $0.03/ea
$1446current price $14.46$0.03/eaFrom $14.46Member's Mark Printed Paper Bath Cold Cup 5 oz., 450 ct.
13724.6822 out of 5 Stars. 1372 reviews4.6822 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Infusions In-Wash Scent Booster Beads, CALM Lavender+Vanilla Bean, 39.9 oz. $19.98 $0.50/oz
Sam's Cash Offer
$1998current price $19.98$0.50/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Infusions In-Wash Scent Booster Beads, CALM Lavender+Vanilla Bean, 39.9 oz.
14154.8148 out of 5 Stars. 1415 reviews4.8148 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Unstopables Unlimited Collection Scent Booster Beads, No. 2, 26.3 oz. $14.98 $0.57/oz
Sam's Cash Offer
$1498current price $14.98$0.57/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Unstopables Unlimited Collection Scent Booster Beads, No. 2, 26.3 oz.
8334.8703 out of 5 Stars. 833 reviews4.8703 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSuavitel Advanced Liquid Fabric Softener, Field Flowers, 280 loads, 160 fl. oz. $11.98
$1198current price $11.98From $11.98Suavitel Advanced Liquid Fabric Softener, Field Flowers, 280 loads, 160 fl. oz.
31604.7535 out of 5 Stars. 3160 reviews4.7535 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Ultra Soft + Calm Liquid Fabric Softener, Lavender and Vanilla Bean, 164 Loads, 111 fl. oz. $11.98 $0.11/foz
Sam's Cash Offer
$1198current price $11.98$0.11/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Ultra Soft + Calm Liquid Fabric Softener, Lavender and Vanilla Bean, 164 Loads, 111 fl. oz.
9994.8008 out of 5 Stars. 999 reviews4.8008 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray $10.98
$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Cozy Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Cuddle Weather, 28.3 oz. $14.98 $0.53/oz
Sam's Cash Offer
$1498current price $14.98$0.53/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Cozy Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Cuddle Weather, 28.3 oz.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Original Scent, 39.9 oz. $19.98 $0.50/oz
Sam's Cash Offer
$1998current price $19.98$0.50/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gain In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Original Scent, 39.9 oz.
12034.793 out of 5 Stars. 1203 reviews4.793 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Rinse Laundry Odor Remover, Cool Cotton, 87.5 fl. oz. $17.98 $0.21/foz
Sam's Cash Offer
$1798current price $17.98$0.21/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Rinse Laundry Odor Remover, Cool Cotton, 87.5 fl. oz.
12224.7095 out of 5 Stars. 1222 reviews4.7095 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEnsueño Max Liquid Fabric Softener, Spring Fresh 330 loads, 236 fl. oz. $13.56 $0.06/foz
$1356current price $13.56$0.06/fozEnsueño Max Liquid Fabric Softener, Spring Fresh 330 loads, 236 fl. oz.
3514.812 out of 5 Stars. 351 reviews4.812 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping