Member's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk
Shipping

Highlights
- Includes 3 truffle boxes of 19.5 oz each, totaling 58.5 oz
- Cocoa dusted truffles
- Perfect for any holiday
- Made from a French recipe
- Kosher certified (Orthodox Union)


Members who viewed this also viewed
Tru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz., $11.98, $0.92/oz
Sponsored$1198current price $11.98$0.92/ozTru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz.
1024.6176 out of 5 Stars. 102 reviews4.6176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDelicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz, $14.98
$1498current price $14.98Delicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk., $13.98
$1398current price $13.98Gift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct., $12.64, $0.63/ea
Sponsored$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz., $11.92, Was $13.98, $0.40/oz
Now$1192current price Now $11.92, Was $13.98$13.98$0.40/oz$2.06 offMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz.
50604.8672 out of 5 Stars. 5060 reviews4.8672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g, $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37104.8032 out of 5 Stars. 3710 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67814.8373 out of 5 Stars. 6781 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryVerona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz., $13.88
$1388current price $13.88Verona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz.
7804.1641 out of 5 Stars. 780 reviews4.1641 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk., $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
3434.8047 out of 5 Stars. 343 reviews4.8047 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMeiji Chocorooms 0.75 oz., 24 pk., $13.78, $0.57/ea
$1378current price $13.78$0.57/eaMeiji Chocorooms 0.75 oz., 24 pk.
12154.7737 out of 5 Stars. 1215 reviews4.7737 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz., $15.28, $0.69/oz
$1528current price $15.28$0.69/ozMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz.
20104.6781 out of 5 Stars. 2010 reviews4.6781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz, $10.48, $0.94/oz
$1048current price $10.48$0.94/ozUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz
9914.7235 out of 5 Stars. 991 reviews4.7235 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz., $11.72, $0.59/oz
$1172current price $11.72$0.59/ozMember's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz.
10794.7553 out of 5 Stars. 1079 reviews4.7553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs., $22.98, $0.10/ea
$2298current price $22.98$0.10/eaHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs.
10744.7216 out of 5 Stars. 1074 reviews4.7216 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
A Legacy of Excellence
For over 125 years, the timeless recipe of French Chocolatier Chef Louis Dufour has delighted chocolate lovers worldwide. The Member’s Mark Cocoa Truffle, crafted with rich ganache and a dusting of fine cocoa powder, embodies this tradition of culinary expertise.
Indulgence with a Conscience
Savor the decadent taste of Member’s Mark 3PK Cocoa Dusted Truffles, a treat that combines indulgence with natural ingredients. Made in Canada using the finest cocoa sourced globally, these truffles are a testament to quality and craftsmanship.
Melt-in-Your-Mouth Perfection
Each truffle is carefully blended with premium ingredients and finished with a delicate dusting of cocoa powder. The result is a luxurious, melt-in-your-mouth experience that’s perfect for any occasion.
Treat Yourself
Enjoy the rich, velvety flavor of these cocoa-dusted truffles with peace of mind. Made from natural ingredients, they’re a delightful way to reward yourself or share with loved ones. You deserve this little moment of bliss!
Specifications
Size: 3 truffle boxes of 19.5 oz (553g) each
Net Weight: 58.5 oz (1.66 kg)
Ingredients: Vegetable oil (coconut oil, tocopherols to preserve), sugar, cocoa powder processed with alkali, whey powder, soy lecithin (emulsifier), natural flavor
Allergen + Warning Information: Contains milk and soy. May contain traces of hazelnut and almond
Additional Features: Non-GMO
Storage Instructions: Store in a cool, dry place. Temperature sensitive
Member ratings & reviews
Other popular items in Gift Baskets & Gourmet Food
Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket, $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket
Available for ShippingShippingGingerbread House Kit, $13.98
$1398current price $13.98Gingerbread House Kit
Available for ShippingShippingHappy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket, $50.00
$5000current price $50.00Happy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket
1034.2136 out of 5 Stars. 103 reviews4.2136 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk., $18.98, $0.34/oz
$1898current price $18.98$0.34/ozMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk.
21024.6 out of 5 Stars. 2102 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSavory and Sweet Snack Gift Basket, $45.74
$4574current price $45.74Savory and Sweet Snack Gift Basket
3044.1283 out of 5 Stars. 304 reviews4.1283 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl, $43.78
$4378current price $43.78Alder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl
Available for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct., $6.98, $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingbrittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz., $12.98
$1298current price $12.98brittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz.
40844.7929 out of 5 Stars. 4084 reviews4.7929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs., $16.76, $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingLa Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct., $14.29
$1429current price $14.29La Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGrinch Advent Calendar, 37.34 oz, $24.98
$2498current price $24.98Grinch Advent Calendar, 37.34 oz
Available for ShippingShippingGolden Kernel Super Deluxe Mixed Nuts, 30 oz., $24.98
$2498current price $24.98Golden Kernel Super Deluxe Mixed Nuts, 30 oz.
3344.494 out of 5 Stars. 334 reviews4.494 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFruitfully Yours Gift Tower, $50.00
$5000current price $50.00Fruitfully Yours Gift Tower
2654.3925 out of 5 Stars. 265 reviews4.3925 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingbrittle-brittle Gourmet Mixed Nut Brittle, 32 oz., $17.97
$1797current price $17.97brittle-brittle Gourmet Mixed Nut Brittle, 32 oz.
614.3115 out of 5 Stars. 61 reviews4.3115 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Birthday Celebrations Gift Tower, $39.78
$3978current price $39.78Beyond the Bow Gifts Birthday Celebrations Gift Tower
Available for ShippingShipping