Member's Mark Beef Franks, 4 oz., 12 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Juicy beef franks
- Made with high-quality beef
- Gluten free, no MSG, artificial colors, or flavors
- 14g protein per serving
- Served in the Sam's Cafe
Principe Uncured Salami Trio, 12 oz. $7.93

Principe Uncured Salami Trio, 12 oz.
Members also considered
Yoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct. $8.44 $0.47/ea
Sponsored$844current price $8.44$0.47/eaYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
27904.7767 out of 5 Stars. 2790 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222474.7305 out of 5 Stars. 22247 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk. $5.97 $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78874.8032 out of 5 Stars. 7887 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPhiladelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk. $6.28 Was $7.28 $1.57/ea
Instant Savings
SponsoredNow$628current price Now $6.28, Was $7.28$7.28$1.57/ea$1 offEnds Dec 31Philadelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk.
186904.8857 out of 5 Stars. 18690 reviews4.8857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen $8.22 $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69544.7108 out of 5 Stars. 6954 reviews4.7108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct. $9.47 $0.20/ea
$947current price $9.47$0.20/eaFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
80214.8413 out of 5 Stars. 8021 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct. $9.36 $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
138914.8175 out of 5 Stars. 13891 reviews4.8175 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal. $3.62 $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98094.6892 out of 5 Stars. 9809 reviews4.6892 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz. $5.54 $1.85/lb
$554current price $5.54$1.85/lbDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.
73924.8634 out of 5 Stars. 7392 reviews4.8634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk. $8.47 $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal. $3.42 $0.03/foz
$342current price $3.42$0.03/fozMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal.
108844.6351 out of 5 Stars. 10884 reviews4.6351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCountry Crock Original Spread 5 lbs. $7.82 $0.10/oz
$782current price $7.82$0.10/ozCountry Crock Original Spread 5 lbs.
252844.5115 out of 5 Stars. 25284 reviews4.5115 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk. $5.98 $0.19/oz
$598current price $5.98$0.19/ozMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk.
31344.7782 out of 5 Stars. 3134 reviews4.7782 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Strawberry Lemonade, 52 fl. oz., 2 pk. $4.84 $0.05/foz
$484current price $4.84$0.05/fozMember's Mark Strawberry Lemonade, 52 fl. oz., 2 pk.
53324.7472 out of 5 Stars. 5332 reviews4.7472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk. $8.83 $0.17/oz
$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54114.637 out of 5 Stars. 5411 reviews4.637 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Make your next cookout even more memorable using Member's Mark Beef Franks 1/4 lb., 12 ct.. They have a delicious, meaty taste and can be topped with an assortment of condiments.
Why Eat Member’s Mark Beef Franks?
Made with only high-quality beef, these franks are not your ordinary hot dog. They contain select seasonings for an irresistible taste. These beef franks don't have any by-products, MSG, artificial colors or flavors. They're also a good source of protein, making them wonderful for creating a fulfilling meal. These franks come in a convenient three-pound pack that can be stored in a refrigerator or freezer.
How Can I Prepare Member’s Mark Beef Franks?
These beef franks are simple to prepare. You can heat them on a grill, stove-top or microwave oven.
Grill: Grill franks over medium to low heat turning franks often, for 8-10 minutes.
Stove Top: Place franks in a pan with ½ inch water and cover; simmer for 8-10 minutes on medium to low heat. To brown, drain water, remove cover and heat on medium to low heat until brown.
Microwave: Place franks in a microwave-safe dish. Add ½” of water and cover. Microwave for about 2 minutes for 1-2 franks; about 5 minutes for 4-6 franks. Remove, pour off water and let stand two minutes before serving (since microwave ovens vary, heating times are approximate).
Delectable Toppings
After pairing these all-beef hot dogs with fluffy buns, it's time to add your favorite toppings. You can layer them with mustard and ketchup, or kick it up a notch with grilled onions and jalapeños. These beef franks are also good when topped with chili, relish and sauerkraut.
Great for Events
These Member's Mark Beef Franks 1/4 lb., 12 ct. are terrific for events, small or large. They're ideal for barbecues, picnics and birthday parties. Use multiple packs to have plenty on hand for pleasing your guests.
Easy Recipes
- Chop these beef franks up and add them to baked beans
- Dice them and mix with bell peppers, onions and eggs for a hearty omelet
- Slice these franks and place them onto pizza for a unique topping
- Wrap them in store-bought pretzel dough or crescent dough and bake in the oven to make pigs-in-a-blanket for an appetizer
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Refrigerated
- Quantity: 12 ct. (4 oz. each)
Net Weight: 3 lbs.
Ingredients: Beef, Water, Corn Syrup, With 2% Or Less Of The Following: Salt, Sugar, Spices Including Paprika, Hydrolyzed Corn Protein, Safflower Oil, Dextrose, Natural Flavorings, Potassium Chloride, Sodium Phosphates, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,063 reviews
Verified Purchase
Super delicious and Meaty, you gotta try!
I normally purchase either Hebrew National or Nathan's, but while at Sam's shopping for Memorial Day groceries, I thought to give these a try. I am grateful I took a chance. These are a diamond in the rough, so to speak. The flavor, texture, and consistency is on part with the others in my opinion... super delicious and meaty, I found my new go to hotdogs for sure for any occasion going forward, thanks for offering this!
Verified Purchase
BEST HOTDOGS
THE BEST HOTDOGS!!!👏👏 MY FAMILY LOVES TO COME EAT Hotdogs WITH ME!! THEY ARE GREAT!!😊
Verified Purchase
Best Dog Ever!
Those franks are the same that they sell at the food counter. There aren't too many hot dogs that can beat Nathan's, but I like these big 1/4 pound dogs better. They are delicious whether grilled, oven heated or steeped in "dirty soup," my favorite. Two of these make a filling meal for me. They also work well with about any condiment or plain on a bun. They also make great beanie weinies. If I am going to spend very much time shopping at Sam's, I will grab one of these dogs to munch while I shop. They are my go to hot dog.
Items you may like
Formaggio Cheese Artisan Meat & Mozzarella Variety Wraps 22 oz. $12.94 Was $13.98 $0.59/oz
SponsoredNow$1294current price Now $12.94, Was $13.98$13.98$0.59/oz$1.04 offFormaggio Cheese Artisan Meat & Mozzarella Variety Wraps 22 oz.
26234.308 out of 5 Stars. 2623 reviews4.308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82024.6932 out of 5 Stars. 8202 reviews4.6932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct. $7.96 $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88884.6041 out of 5 Stars. 8888 reviews4.6041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound $14.92 $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42084.1043 out of 5 Stars. 4208 reviews4.1043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound $8.96 $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78674.5372 out of 5 Stars. 7867 reviews4.5372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120884.5634 out of 5 Stars. 12088 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk. $8.98 $0.14/oz
$898current price $8.98$0.14/ozMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk.
78574.5234 out of 5 Stars. 7857 reviews4.5234 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct. $7.98 Was $8.98 $0.50/ea
Now$798current price Now $7.98, Was $8.98$8.98$0.50/ea$1 offGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct.
28294.3747 out of 5 Stars. 2829 reviews4.3747 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs. $25.17 $0.57/ea
$2517current price $25.17$0.57/eaMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs.
45224.4715 out of 5 Stars. 4522 reviews4.4715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound $17.94 $5.98/lb
$1794current price $17.94avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound
63913.9984 out of 5 Stars. 6391 reviews3.9984 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct. $8.46 $0.60/ea
$846current price $8.46$0.60/eaMember's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct.
26504.5381 out of 5 Stars. 2650 reviews4.5381 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery