Member's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
Shipping

Highlights
- Compare vs align® Probiotic 24/7 Digestive SupportƗ
- One 84 count bottle of Member's Mark 10 Strain Probiotic Delayed Release Capsules
- Daily Probiotic Supplement to support Digestive & Immune System Health*
- Each capsule contains 10 Billion Live Cells of a Proprietary Probiotic Blend of Lactobacillus and Bifidobacterium strains.
- Formulated with 10 Strains of healthy bacteria including Bifidobacterium longum & Lactobacillus rhamnosus GG
- USP Verified Dietary Supplement
Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.

Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members also considered
Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
SponsoredMembers-only pricePhysician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
11034.7579 out of 5 Stars. 1103 reviews4.7579 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct. $19.98 $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct.
11384.7153 out of 5 Stars. 1138 reviews4.7153 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct. $29.98 $0.37/ea
$2998current price $29.98$0.37/eaCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct.
23014.7701 out of 5 Stars. 2301 reviews4.7701 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDigestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct. $19.38 $0.16/ea
$1938current price $19.38$0.16/eaFrom $19.38Digestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct.
16614.7724 out of 5 Stars. 1661 reviews4.7724 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct. $19.88 $0.28/ea
$1988current price $19.88$0.28/eaOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct.
8084.6027 out of 5 Stars. 808 reviews4.6027 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members-only pricePhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
3504.7514 out of 5 Stars. 350 reviews4.7514 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGarden of Life Dr. Formulated Women's Daily Care Probiotic Capsules, 60 ct. $34.98 $0.58/ea
$3498current price $34.98$0.58/eaGarden of Life Dr. Formulated Women's Daily Care Probiotic Capsules, 60 ct.
5404.7778 out of 5 Stars. 540 reviews4.7778 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct. $17.98 $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32644.7331 out of 5 Stars. 3264 reviews4.7331 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk. $41.98 $0.79/oz
$4198current price $41.98$0.79/ozMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk.
29484.8083 out of 5 Stars. 2948 reviews4.8083 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct. $9.98 $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23094.8523 out of 5 Stars. 2309 reviews4.8523 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Supplement Powder, Orange, 55 oz., 2 pk. $44.98 $0.41/oz
$4498current price $44.98$0.41/ozMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Supplement Powder, Orange, 55 oz., 2 pk.
16254.8092 out of 5 Stars. 1625 reviews4.8092 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark™ 10 Strain Probiotic contains 10 Billion Live Cells** per capsule and 10 strains of beneficial bacteria: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis HN019, Lactobacillus rhamnsosus GG, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus salivarius, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus paracasei and Bifidobacterium breve. This probiotic blend can help replenish healthy bacteria and support digestive and immune system health.* This product is a USP Verified Dietary Supplement.
About Probiotic Bacteria
Intestinal microflora plays an important role in our lives and in the way our bodies function. Beneficial bacteria found in our intestinal tract are essential to our bodies for supporting digestive and immune system health. However, the number of beneficial bacteria in our intestines begins to decline as we age. Certain lifestyle factors such as stress and poor diet can also affect the balance of beneficial intestinal bacteria. Member's Mark 10 Strain Probiotic can help replenish the beneficial bacteria our bodies need to perform vital body functions.
What Are Probiotics?
Probiotics are the ""friendly"" bacteria naturally found in you intestinal tract.* These beneficial bacteria help promote a healthy intestinal microflora, which is key to proper digestive system function. Probiotics also play an important role in promoting gastrointestinal and immune system health.*
Support Your Digestive and Immune Health
Our formula contains a balance of both Bifidobacterium and Lactobacillus, which helps promote both large and small intestinal health.* We formulated Member's Mark™ 10 Strain Probiotic with probiotic strains such as Bifidobacterium lactis HN019 and Lactobacillus rhamnsosus GG, that are supported by science and clinical studies. For instance, a study on Bifidbacterium lactis HN019™ showed that it may help regulate colon transit time.*
Just one capsule per day of Member's Mark 10 Strain Probiotic provides some of the good bacteria beneficial for essential, everyday body functions.*
First time using this product? Consult your healthcare provider to see if starting with a dose every other day for the first week will help your digestive system adjust to this dose of probiotics.
**This product contains 10 billion live bacteria when manufactured and until at least the ""Best Used By"" date, providing proper handling and storage directions are followed.
†This product is not manufactured or distributed by The Procter & Gamble Company, owner of the registered trademark Align.
These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: Adults, take one capsule daily with or without food. We recommend you discuss the supplements and medications you take with your healthcare provider
- Purchase Includes: One bottle of 84 delayed release capsules
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible: No
- Allergen Warnings: KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN. WARNING: If you are pregnant or nursing or if you are taking any medication (including oral antibiotics), or have a medical condition, consult your doctor before using this product.
- Other ingredients: Cellulose, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate (Vegitable Source), Gellan Gum
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,553 reviews
Verified Purchase
Seems to be helpful and priced reasonable.
I haven't tried other probiotics to compare so my rating is not based on a comparison, just the fact I feel sure this has been helping my stomach issue when the doctors never figured out what I needed to do.
Verified Purchase
The best thing for good regulated digestive health
Member’s Mark 10-Strain Probiotic is the very best there is for good, very good, digestive regularity. For over 60 years I suffered with I.B.S., only way back then it was called “sensitive stomach”;or later, “spastic colon”. Well it took 9-10 months but it finally got my system regulated!! It used to be $29.99 but now it is around $15.99, but at any price it’s worth it! Now go out to Sam’s Club and get you some.
Verified Purchase
Great product
We have been taking this probiotic for years and feel like it helps us keep from catching colds, etc. I was a substitute teacher for a long time and I especially feel like this helped keep me well when going into a classroom full of kids. The price is very reasonable compared to other similar products.
Items you may like
Advil Pain Reliever and Fever Reducer, Ibuprofen 200mg Tablets, 100 ct. $11.28 $0.23/ea
Sponsored$1128current price $11.28$0.23/eaAdvil Pain Reliever and Fever Reducer, Ibuprofen 200mg Tablets, 100 ct.
90954.7 out of 5 Stars. 9095 reviews4.7 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk. $21.12 $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49854.8694 out of 5 Stars. 4985 reviews4.8694 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct. $34.48 $0.85/oz
$3448current price $34.48$0.85/ozMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct.
28824.7984 out of 5 Stars. 2882 reviews4.7984 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct. $9.96 Was $12.98 $0.24/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $12.98$12.98$0.24/ea$3.02 offMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct.
23444.8451 out of 5 Stars. 2344 reviews4.8451 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk. $9.16 $0.05/ea
$916current price $9.16$0.05/eaFrom $9.16Member’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk.
24014.8209 out of 5 Stars. 2401 reviews4.8209 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173724.8552 out of 5 Stars. 17372 reviews4.8552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Timed-Release Melatonin Tablets, 10 mg, 300 ct. $9.98 $0.04/ea
$998current price $9.98$0.04/eaMember's Mark Timed-Release Melatonin Tablets, 10 mg, 300 ct.
18764.5816 out of 5 Stars. 1876 reviews4.5816 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBayer Low Dose Aspirin Pain Reliever Tablets, 81 mg., 400 ct. $13.98 $0.03/ea
$1398current price $13.98$0.03/eaBayer Low Dose Aspirin Pain Reliever Tablets, 81 mg., 400 ct.
19614.8934 out of 5 Stars. 1961 reviews4.8934 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAllegra 24-Hour Indoor/Outdoor Allergy Relief Tablets, 180 mg 110 ct. $37.98 $0.35/ea
$3798current price $37.98$0.35/eaAllegra 24-Hour Indoor/Outdoor Allergy Relief Tablets, 180 mg 110 ct.
20634.7882 out of 5 Stars. 2063 reviews4.7882 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHALLS Relief Honey Lemon Sugar Free Cough Drops, Value Pack, 180 ct. $8.98
$898current price $8.98HALLS Relief Honey Lemon Sugar Free Cough Drops, Value Pack, 180 ct.
5794.8377 out of 5 Stars. 579 reviews4.8377 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZyrtec 24 Hour Allergy Relief Liquid Gels, 65 ct. $33.98 $0.52/ea
$3398current price $33.98$0.52/eaZyrtec 24 Hour Allergy Relief Liquid Gels, 65 ct.
5194.7322 out of 5 Stars. 519 reviews4.7322 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping