Mead College Ruled Comp Book 3 Pack
Item # 990548740
Current price is USD$7.84
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- College-ruled format keeps your notes neatly aligned
- Class schedule section helps you quickly check your plans
- Multiplication and conversion tables offer quick reference
- Center-sewn binding prevents you from losing important pages


Hero image 0 of Mead College Ruled Comp Book 3 Pack, 0 of 7
Members who viewed this also viewed
Prismacolor Premier Soft Core Colored Pencils, Assorted Colors, 37 Count, $12.91, Was $19.87
SponsoredNow$1291current price Now $12.91, Was $19.87$19.87From $12.91$6.96 offPrismacolor Premier Soft Core Colored Pencils, Assorted Colors, 37 Count
3784.8545 out of 5 Stars. 378 reviews4.8545 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPukka Pads Bloom Composition Book 3 Pack, $7.94
$794current price $7.94Pukka Pads Bloom Composition Book 3 Pack
Available for ShippingShippingTiconderoga Woodcase Pencil, HB #2, Yellow Barrel, 96ct., $9.91
$991current price $9.91From $9.91Ticonderoga Woodcase Pencil, HB #2, Yellow Barrel, 96ct.
4874.6715 out of 5 Stars. 487 reviews4.6715 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCompact Swissgear Lightweight Laptop Backpack, $39.98
Sponsored$3998current price $39.98Compact Swissgear Lightweight Laptop Backpack
303.7 out of 5 Stars. 30 reviews3.7 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPukka Pads Carrying Case Pencil, $7.84
$784current price $7.84Pukka Pads Carrying Case Pencil
Available for ShippingShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434424.8218 out of 5 Stars. 43442 reviews4.8218 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBIC Xtra Comfort Mechanical Pencil, Medium Point (0.7mm), 32 Count, $9.98, Was $10.98, $0.31/ea
Now$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.31/ea$1 offBIC Xtra Comfort Mechanical Pencil, Medium Point (0.7mm), 32 Count
4464.8274 out of 5 Stars. 446 reviews4.8274 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 1" Round-Ring View Binder, White, 8 pk., $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark 1" Round-Ring View Binder, White, 8 pk.
4944.7733 out of 5 Stars. 494 reviews4.7733 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Legal Writing Pad - Perforated Canary 15-Pack, $11.47
$1147current price $11.47Member's Mark Legal Writing Pad - Perforated Canary 15-Pack
3484.6351 out of 5 Stars. 348 reviews4.6351 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZebra Mildliner Double Ended Highlighter Assorted 18 pk., $14.87
$1487current price $14.87Zebra Mildliner Double Ended Highlighter Assorted 18 pk.
1524.7105 out of 5 Stars. 152 reviews4.7105 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box, $17.94, $0.01/ea
$1794current price $17.94$0.01/eaKleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box
131084.676 out of 5 Stars. 13108 reviews4.676 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPacon - Construction Paper, 58 lbs., 12 x 18, Assorted, 50 Sheets per Pack, $5.98
$598current price $5.98Pacon - Construction Paper, 58 lbs., 12 x 18, Assorted, 50 Sheets per Pack
294.5 out of 5 Stars. 29 reviews4.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBentgo 2-In-1 Backpack & Lunch Bag and Bentgo Kids Chill Lunch Box, Choose Color, $49.98
$4998current price $49.98Bentgo 2-In-1 Backpack & Lunch Bag and Bentgo Kids Chill Lunch Box, Choose Color
11024.5127 out of 5 Stars. 1102 reviews4.5127 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDocket Legal Writing Pads Ruled, 8.5" x 11.75", 10-pk., $7.87
$787current price $7.87Docket Legal Writing Pads Ruled, 8.5" x 11.75", 10-pk.
65 out of 5 Stars. 6 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSwissgear Laptop Backpack, $49.94
$4994current price $49.94Swissgear Laptop Backpack
1194.6807 out of 5 Stars. 119 reviews4.6807 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Composition notebook features college-ruled paper to keep your notes neatly aligned. Class schedule on the inside of the front cover helps you quickly refer to your daily plans. Multiplication tables, conversion tables and grammar rules on the inside of the back cover provide quick reference for your work. Center-sewn binding keeps pages permanently bound in the notebook to keep you from losing important pages. Header on the front cover allows you to name or number your notebook to quickly find the notes you need.
info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Member ratings & reviews
0 out of 5 stars
Other popular items in Office Supplies
Sharpie Permanent Markers, Assorted Tips and Colors, 21 Count, $12.98
Sponsored$1298current price $12.98Sharpie Permanent Markers, Assorted Tips and Colors, 21 Count
1284.8281 out of 5 Stars. 128 reviews4.8281 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPost-it Super Sticky Notes, 3 in. x 3 in., Energy Boost Collection, 14 Pads/Pack, $15.35
$1535current price $15.35Post-it Super Sticky Notes, 3 in. x 3 in., Energy Boost Collection, 14 Pads/Pack
2184.789 out of 5 Stars. 218 reviews4.789 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWestcott 36pc 5" Blunt Tip Kid Scissors, $14.98
$1498current price $14.98Westcott 36pc 5" Blunt Tip Kid Scissors
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSharpie Permanent Marker, Fine Tip, Black, 24 Count, $13.87
Sponsored$1387current price $13.87Sharpie Permanent Marker, Fine Tip, Black, 24 Count
16374.8772 out of 5 Stars. 1637 reviews4.8772 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingElmer's Disappearing Purple All Purpose Glue Sticks, Purple to Clear - 60 per Box, $30.98
$3098current price $30.98Elmer's Disappearing Purple All Purpose Glue Sticks, Purple to Clear - 60 per Box
1234.8943 out of 5 Stars. 123 reviews4.8943 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingUSPS FOREVER First Class Postage Stamps, U.S. Flag, Coil of 100 Stamps, $81.75
$8175current price $81.75USPS FOREVER First Class Postage Stamps, U.S. Flag, Coil of 100 Stamps
18244.7884 out of 5 Stars. 1824 reviews4.7884 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScotch Heavy Duty Shipping Packaging Tape, 1.88" x 60.15 yd, 6-Pack, $21.98
$2198current price $21.98Scotch Heavy Duty Shipping Packaging Tape, 1.88" x 60.15 yd, 6-Pack
23484.6921 out of 5 Stars. 2348 reviews4.6921 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScotch Heavy Duty Shipping Packaging Tape Dispensers, 1.88" x 27.7 yd, 6 Pack, $14.31
$1431current price $14.31Scotch Heavy Duty Shipping Packaging Tape Dispensers, 1.88" x 27.7 yd, 6 Pack
26474.6774 out of 5 Stars. 2647 reviews4.6774 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627394.8197 out of 5 Stars. 62739 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Multipurpose Copy Paper, 8.5 x 11", 92 Bright, 20 lbs., 40 Case Pallet (400 reams), $1,798.00
$1,79800current price $1,798.00Member's Mark Multipurpose Copy Paper, 8.5 x 11", 92 Bright, 20 lbs., 40 Case Pallet (400 reams)
Available for ShippingShippingScotch Masking Tape, .94" x 54.6 yds., 3" Core, Tan, 9 Pack, $14.76
$1476current price $14.76Scotch Masking Tape, .94" x 54.6 yds., 3" Core, Tan, 9 Pack
1404.4643 out of 5 Stars. 140 reviews4.4643 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping