MadeGood Soft Baked Cookie Bites Variety Pack, 0.85 oz., 32 pk.
Shipping

Highlights
- Count: 32 pk
- Flavors: Chocolate Chip, Snickerdoodle
- Allergen Info: Top 9 allergen free
- Dietary: Gluten-free, Organic, Non-GMO, Vegan, Kosher
- Facility: Peanut and tree nut-free
- Item Form: Soft baked cookie bites
- 32 pks., individually portioned 0.85 oz. soft baked cookies for grab-and-go snacking
- Includes 24 Chocolate Chip and 8 Snickerdoodle flavors for variety and sharing
- Made in a peanut and tree nut-free facility for allergen-aware households
- Wholesome ingredients in a soft and chewy, home-baked style texture
- Free from the top 9 allergens; gluten-free, non-GMO, organic, vegan, and kosher
- Great for lunch boxes, after-school snacks, office pantries, road trips, and flights
- Warm in the oven for about 5 min. for an extra soft, just-baked bite
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98

Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk


Members also considered
Pepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
Sponsored$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
24784.8341 out of 5 Stars. 2478 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk. $13.94 $0.19/oz
$1394current price $13.94$0.19/ozWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk.
37534.8114 out of 5 Stars. 3753 reviews4.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk. $8.98 Was $9.98 $0.19/oz
Instant Savings
SponsoredNow$898current price Now $8.98, Was $9.98$9.98$0.19/oz$1 offEnds Oct 28Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk.
57394.7104 out of 5 Stars. 5739 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk. $15.98 $0.55/oz
$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18624.8373 out of 5 Stars. 1862 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk. $10.28 $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59524.6751 out of 5 Stars. 5952 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk. $12.88 $0.38/oz
$1288current price $12.88$0.38/ozGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk.
26514.745 out of 5 Stars. 2651 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk. $12.98 $0.29/oz
$1298current price $12.98$0.29/ozRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk.
12194.6973 out of 5 Stars. 1219 reviews4.6973 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29654.6641 out of 5 Stars. 2965 reviews4.6641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk. $8.98 $0.16/oz
$898current price $8.98$0.16/ozHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk.
72944.8157 out of 5 Stars. 7294 reviews4.8157 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk. $18.38 $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45974.7992 out of 5 Stars. 4597 reviews4.7992 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk. $12.98 $0.27/oz
$1298current price $12.98$0.27/ozHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
30774.4751 out of 5 Stars. 3077 reviews4.4751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct $13.98 $0.50/oz
$1398current price $13.98$0.50/ozNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct
6954.8547 out of 5 Stars. 695 reviews4.8547 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs. $10.58 $0.13/oz
$1058current price $10.58$0.13/ozMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs.
37584.6839 out of 5 Stars. 3758 reviews4.6839 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Soft-Baked, Allergen-Friendly Cookie Bites in a 32-Count Variety Pack
MadeGood® Soft Baked Cookie Bites are crafted for the perfect balance of softness and chewiness, capturing a nostalgic "home-baked" taste. Each 0.85 oz. individually wrapped pouch is a perfectly portioned, grab-and-go treat.
What's Included in This Variety Pack
- Total net wt.: 26.88 oz.
- 32 individually wrapped packs, 0.85 oz. each:24 Chocolate Chip cookie bite packs
8 Snickerdoodle cookie bite packs
Soft and Chewy Texture with Two Classic Flavors
- Chocolate Chip: Rich chocolate chip cookie flavor in every bite.
- Snickerdoodle: Warm cinnamon with a bakery-style sweetness.
Warm in the oven for 5 minutes for an even more home-baked taste and texture.
Organic, Gluten-Free, and Made with Ethically Sourced Ingredients
MadeGood® Soft Baked Cookie Bites are made with premium, organic, and ethically sourced ingredients. They are gluten-free, non-GMO, vegan, and kosher — suitable for a wide range of dietary needs. Both flavors use a gluten-free flour blend of oat flour, tapioca starch, and ground chia seeds.
How to Enjoy
- Grab-and-go snack between classes, practices, or errands
- Pair with coffee or tea for an afternoon pick-me-up
- Add to lunchboxes for a portioned, school-safe treat
- Set out a mix of flavors for parties, team meetings, and sharing occasions
- Keep a stash in office pantries for a convenient bulk snack option
What flavors are included in the MadeGood Soft Baked Cookie Bites Variety Pack?
The variety pack includes 24 Chocolate Chip and 8 Snickerdoodle individually wrapped packs, 32 total, each 0.85 oz.
Are MadeGood Soft Baked Cookie Bites free from the top 9 allergens?
Yes, they are free from the top 9 allergens and made in a peanut and tree nut-free facility.
Are MadeGood Soft Baked Cookie Bites suitable for nut-free schools and classrooms?
MadeGood Soft Baked Cookie Bites are made in a peanut and tree nut-free facility and free from the top 9 allergens - a safe option for nut-free school environments.
What dietary attributes do MadeGood Soft Baked Cookie Bites have?
They are nut-free, gluten-free, non-GMO, organic, vegan, and kosher.
What are the main ingredients in MadeGood Soft Baked Cookie Bites?
Both flavors use a gluten-free flour blend of organic oat flour, tapioca starch, and ground chia seeds, with organic invert cane syrup and sustainable palm fruit oil.
How should I serve MadeGood Soft Baked Cookie Bites for the best taste?
Warm them in the oven for 5 minutes to enhance their soft, chewy texture and home-baked flavor.
How big is each MadeGood Soft Baked Cookie Bites pack?
Each individually wrapped pack is 0.85 oz. The total net weight of the 32-pack variety pack is 26.88 oz.
Are MadeGood Soft Baked Cookie Bites made with organic ingredients?
Yes, the cookies are made with organic, ethically sourced ingredients, including organic oat flour, cane syrup, and sunflower oil.
Are MadeGood Soft Baked Cookie Bites vegan and suitable for kids?
Yes, they are vegan, organic, and free from the top 9 allergens, making them a safe, wholesome snack for children.
Why buy cookies made in a peanut and tree nut-free facility like MadeGood?
Manufacturing in a peanut and tree nut-free facility reduces cross-contamination risk, making the cookies safer for individuals with nut allergies.
Specifications
- Net Weight: 26.88 oz.
- Pack Count: 32 individually wrapped packs
- Individual Pack Size: 0.85 oz. each
- Includes: 24 Chocolate Chip packs, 8 Snickerdoodle packs
- Allergy Information: Free from the top 9 allergens; made in a peanut- and tree nut-free facility
- Gluten-Free: Yes
- Organic: Yes
- Non-GMO: Yes
- Vegan: Yes
- Kosher: Yes
- Chocolate Chip Ingredients: Gluten Free Flour Blend (Oat Flour*, Tapioca Starch*, Ground Chia Seeds*), Invert Cane Syrup*, Palm Fruit Oil*†, Chocolate Chips* (Cane Sugar*, Unsweetened Chocolate*, Cocoa Butter*), Vegetable Glycerin*, Sunflower Oil*, Baking Powder, Salt, Natural Flavor*, Mushroom Powder*, Rosemary Extract*, Plant Tocopherols. *Organic. †Sustainable.
- Snickerdoodle Ingredients: Gluten Free Flour Blend* (Oat Flour*, Tapioca Starch*, Ground Chia Seeds*), Invert Cane Syrup*, Palm Fruit Oil*†, Vegetable Glycerin*, Sunflower Oil*, Baking Powder, Cinnamon*, Salt, Natural Flavor*, Mushroom Powder*, Rosemary Extract*, Plant Tocopherols. *Organic. †Sustainable.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 83 reviews
Verified Purchase
Soft yummy cookies
These cookies are delicious! I wish they made a bigger size because they’re addicting 😅 I’ll be buying these for kids school snacks. I like that it’s nut free which all schools ban now .
Verified Purchase
Yummy soft cookies
These are so good, probably the best store bought chocolate chip cookies that aren't loaded with crappy ingredients. They are soft and remind me of chewy chips ahoy.
Verified Purchase
Perfect Snack
These are the perfect little snack and so delicious, our favorite is the snickerdoodle. Wish there were more of those in the box
Items you may like
Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz. $11.22 $0.80/oz
Sponsored$1122current price $11.22$0.80/ozFrom $11.22Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz.
32424.7825 out of 5 Stars. 3242 reviews4.7825 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166234.7634 out of 5 Stars. 16623 reviews4.7634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64564.5336 out of 5 Stars. 6456 reviews4.5336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct. $9.48 $0.38/ea
Sponsored$948current price $9.48$0.38/eaRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct.
59764.8104 out of 5 Stars. 5976 reviews4.8104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLorna Doone Shortbread Cookies 1.5 oz., 30 pk. $11.98 $0.27/oz
$1198current price $11.98$0.27/ozLorna Doone Shortbread Cookies 1.5 oz., 30 pk.
32994.8039 out of 5 Stars. 3299 reviews4.8039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58694.6965 out of 5 Stars. 5869 reviews4.6965 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35644.7506 out of 5 Stars. 3564 reviews4.7506 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108724.8056 out of 5 Stars. 10872 reviews4.8056 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9064.5993 out of 5 Stars. 906 reviews4.5993 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery