Logo Brands Ohio State Buckeyes 60"x70" Super Plush Blanket
Curbside Pickup

Highlights


Members also considered
Igloo 150 Quart MaxCold Cooler $89.98
$8998current price $89.98From $89.98Igloo 150 Quart MaxCold Cooler
4204.6048 out of 5 Stars. 420 reviews4.6048 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 3 PC 1700 Lumen Dual Power LED Flashlight Set $27.98
$2798current price $27.98Member's Mark 3 PC 1700 Lumen Dual Power LED Flashlight Set
6394.482 out of 5 Stars. 639 reviews4.482 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIgloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler $49.98
$4998current price $49.98Igloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler
6894.238 out of 5 Stars. 689 reviews4.238 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIntex 22" Queen Premium Comfort Air Mattress with Headboard $74.98
$7498current price $74.98Intex 22" Queen Premium Comfort Air Mattress with Headboard
1274.2677 out of 5 Stars. 127 reviews4.2677 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 10'x10' Instant Canopy EasyLift Technology $119.00
$11900current price $119.00Options from $119.00 – $119.98Member's Mark 10'x10' Instant Canopy EasyLift Technology
3024.3411 out of 5 Stars. 302 reviews4.3411 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Adult Hard Arm Chair $24.98
$2498current price $24.98Member's Mark Adult Hard Arm Chair
29444.5652 out of 5 Stars. 2944 reviews4.5652 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 3-Piece Golf Ball, 24 Balls $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 3-Piece Golf Ball, 24 Balls
4264.6502 out of 5 Stars. 426 reviews4.6502 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIgloo 60-Quart Sunset Roller Cooler - Texas Edition $49.98
$4998current price $49.98Igloo 60-Quart Sunset Roller Cooler - Texas Edition
3904.0872 out of 5 Stars. 390 reviews4.0872 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Camping Blanket with Detachable Hood $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Camping Blanket with Detachable Hood
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 8' Beach Umbrella $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 8' Beach Umbrella
3784.2566 out of 5 Stars. 378 reviews4.2566 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingIntex 18" Queen Dura-Beam Premium Comfort Elevated Airbed $59.98
$5998current price $59.98Intex 18" Queen Dura-Beam Premium Comfort Elevated Airbed
174.2941 out of 5 Stars. 17 reviews4.2941 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 3-Piece Yellow Golf Ball, 24 Balls $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 3-Piece Yellow Golf Ball, 24 Balls
45 out of 5 Stars. 4 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingIntex 15" Twin Dura-Beam Comfort Airbed w/ Fastfill USB Pump $29.98
$2998current price $29.98Intex 15" Twin Dura-Beam Comfort Airbed w/ Fastfill USB Pump
154.6 out of 5 Stars. 15 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Kid's Character Chair $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Kid's Character Chair
244.9167 out of 5 Stars. 24 reviews4.9167 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingIgloo 30-Quart Cooler $21.07
$2107current price $21.07Options from $21.07 – $27.98Igloo 30-Quart Cooler
7014.515 out of 5 Stars. 701 reviews4.515 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Stay Warm in Style
Show off your team spirit with the Logo Brands officially licensed 60x70 Super Plush Blanket. This dual-sided blanket features bold team logos and wordmarks on the front, while the back showcases a subtle, neutral-patterned design in team colors. Perfect for game days or off-season lounging, it’s a versatile addition to your home décor that lets you display your pride year-round.
Soft, Durable, and Easy to Maintain
Crafted from ultra-soft, high-quality fabric, this blanket offers a velvety smooth texture that feels gentle against your skin. Designed for everyday use, it’s both durable and easy to care for—simply toss it in the washing machine to keep it fresh and luxurious. Its lightweight yet sturdy construction makes it ideal for all your lounging needs, whether at home or on the go.
Perfect for Every Occasion
Whether you’re cheering on your team from the couch or tailgating at the stadium, this plush blanket provides warmth and comfort through every season. With its stylish design and cozy feel, it’s the ultimate sports licensed blanket for fans looking to stay comfortable while showing their team pride.
Specifications
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
Verified Purchase
Go Bucks
Nice Buckeye tshirt
Other popular items in Ohio State Buckeyes
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLogo Brands Colorado State Rams Doormat $19.98
$1998current price $19.98Logo Brands Colorado State Rams Doormat
Available for ShippingShippingNFL PJ Set $21.98
$2198current price $21.98NFL PJ Set
144.5714 out of 5 Stars. 14 reviews4.5714 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNFL Adult Pant $26.98
$2698current price $26.98NFL Adult Pant
115 out of 5 Stars. 11 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939324.8417 out of 5 Stars. 193932 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping