Lindt Strawberries and Cream White Chocolate Truffles 19 oz.

Highlights
- 19 oz. bag of strawberries and cream with white chocolate truffles
- Natural flavor and irresistibly smooth texture
- Great for Valentine's Day or any special occasion
- Created by the Lindt Master Chocolatiers with passion and love for chocolate since 1845
- Limited edition
SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs. $23.98 $0.09/ea

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.

Members who viewed this also viewed
SunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk. $6.34 Was $7.34 $0.04/foz
Instant Savings
Now$634current price Now $6.34, Was $7.34$7.34$0.04/fozFrom $6.34$1 offEnds Oct 25SunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk.
48584.7814 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Assorted Chocolate Truffles, 16.5 oz. $12.12
$1212current price $12.12Member's Mark Assorted Chocolate Truffles, 16.5 oz.
7224.5332 out of 5 Stars. 722 reviews4.5332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Dark Chocolate Soft Sea Salt Caramels, 36 oz. $13.48 $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Dark Chocolate Soft Sea Salt Caramels, 36 oz.
26274.7918 out of 5 Stars. 2627 reviews4.7918 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132434.781 out of 5 Stars. 13243 reviews4.781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWelch's Juicefuls Fusions Fruit Snacks, 0.8 oz., 42 pk. $13.94 $0.41/oz
$1394current price $13.94$0.41/ozWelch's Juicefuls Fusions Fruit Snacks, 0.8 oz., 42 pk.
13484.6016 out of 5 Stars. 1348 reviews4.6016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBentgo Kids Stainless Steel Food Jar, 2-Pack $24.97
$2497current price $24.97Bentgo Kids Stainless Steel Food Jar, 2-Pack
724.5556 out of 5 Stars. 72 reviews4.5556 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHeadshots Bar and Grill $50 Gift Card Multi-Pack, 2 x $25 $34.91
$3491current price $34.91Headshots Bar and Grill $50 Gift Card Multi-Pack, 2 x $25
Available for ShippingShippingMember's Mark Girls Short Sleeve T-Shirt $1.81 Was $5.98
Now$181current price Now $1.81, Was $5.98$5.98$4.17 offMember's Mark Girls Short Sleeve T-Shirt
1914.8639 out of 5 Stars. 191 reviews4.8639 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 3-Piece Modern Ceramic Fry Pan Set, Assorted Colors $59.98
$5998current price $59.98Member's Mark 3-Piece Modern Ceramic Fry Pan Set, Assorted Colors
2824.6064 out of 5 Stars. 282 reviews4.6064 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTrue & Tidy DuoPress XL Iron & Steamer $62.94
$6294current price $62.94True & Tidy DuoPress XL Iron & Steamer
4294.7459 out of 5 Stars. 429 reviews4.7459 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHefty Supreme Foam Hinged Lid Container, 3-Compartment 125 ct. $18.78 $0.15/ea
$1878current price $18.78$0.15/eaHefty Supreme Foam Hinged Lid Container, 3-Compartment 125 ct.
41474.7755 out of 5 Stars. 4147 reviews4.7755 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34534.5914 out of 5 Stars. 3453 reviews4.5914 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Deli Plastic Containers w/ Lids (32 oz., 240 ct.) $64.48 $0.27/ea
$6448current price $64.48$0.27/eaMember's Mark Deli Plastic Containers w/ Lids (32 oz., 240 ct.)
3354.6567 out of 5 Stars. 335 reviews4.6567 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
When you break the chocolate shell of Lindt strawberries and creme white chocolate truffle, the lusciously smooth center starts to melt and so will you. A great Valentine's gift for your ultimate chocolate lover. These truffles are created with passion and love for chocolate by Lindt master chocolatiers.
What is Lindt Chocolate?
Lindt assorted chocolate comes from a premium brand that produces some of the finest chocolates using the highest quality ingredients. Each of these Lindor chocolate balls is a work of perfection and has a rich, smooth, creamy taste inside that’s irresistible for the chocolate lover. The Lindt Chocolate Assorted Lindor Truffle Bag makes for a wonderful gift pack for friends, coworkers and loved ones. Each Lindt classic pink bag contains 45 divine pieces of white chocolate balls. Stock up for the holidays and special occasions or just keep a bag around for whenever a chocolate craving strikes.
How do Experts Rate Lindt Lindor?
Lindt chocolate is made from the finest cocoa and other ingredients and is manufactured using the latest technology. This lends a unique rich taste to its milk and white chocolates while the dark chocolates' extra richness adds to the premium feel of Lindt chocolate balls. The Lindt brand is regarded as engineers of the best chocolates in the world. Their products are made from scratch using handpicked ingredients and raw materials.
Specifications
Net weight: 19 oz.
Includes: One 19 oz. bag, approximately 45 truffles
Ingredients: white chocolate [sugar, cocoa butter, milk, skim milk, soy lecithin (emulsifier), vanilliin (artificial flavoring)], vegetable oil (coconut, palm, kernal), sugar, cocoa butter, milk, skim milk, cream, color added, natural and artificial flavors, soy lecithin (emulsifier), strawberry powder.
Allergen information: contains milk and soy, may contain tree nuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 221 reviews
Verified Purchase
Our favorite Lindor Truffles!
These are so freakin' good! White chocolate over a strawberry center. Wish they sold them all year round.
Verified Purchase
Kat
These Lindt Strawberries and Cream White Chocolate truffles are delicious. They'd be even sweeter if on sale or a discount for "Scan & Go" customers.
Verified Purchase
Delicious
Great candy! I love Lindt chocolate and strawberries are a great addition to this product. I shared them with family and friends
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60534.0935 out of 5 Stars. 6053 reviews4.0935 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30134.7687 out of 5 Stars. 3013 reviews4.7687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $99.95
$9995current price $99.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping