LMNT Electrolyte Drink Mix Zero Sugar, Variety Pack, 48 pk.
Shipping

Highlights
- 48 packets of electrolyte drink mix in a variety pack
- TRUSTED: Recommended by leading health experts and put to the test by first responders, industrial athletes, and moms alike
- OPTIMAL HYDRATION: Science-backed electrolyte ratio to replenish what you lose, with more sodium.
- FEEL THE DIFFERENCE: More energy. Less brain fog or cramps.
- SUSTAIN FOCUS: Electrolytes support clarity and concentration.
- SUPPORT WORKOUTS: Replenish the salt you lose in sweat.
- SATIATE CRAVINGS: Satisfy your body's natural need for salt.


Members also considered
Kool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk. $8.78 $0.04/foz
Sponsored$878current price $8.78$0.04/fozKool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk.
47374.7636 out of 5 Stars. 4737 reviews4.7636 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk. $15.48 $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39824.8124 out of 5 Stars. 3982 reviews4.8124 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk. $11.48 $0.04/foz
$1148current price $11.48$0.04/fozWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk.
9484.4831 out of 5 Stars. 948 reviews4.4831 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk. $13.78 $0.06/foz
$1378current price $13.78$0.06/fozApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk.
26784.8163 out of 5 Stars. 2678 reviews4.8163 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCapri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.98 Was $13.98 $0.05/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98$0.05/foz$3 offEnds Oct 25Capri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
13424.6915 out of 5 Stars. 1342 reviews4.6915 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk. $13.98 $0.06/foz
$1398current price $13.98$0.06/fozWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk.
34154.7347 out of 5 Stars. 3415 reviews4.7347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRed Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk. $38.18 Was $42.48 $0.19/foz
Instant Savings
Now$3818current price Now $38.18, Was $42.48$42.48$0.19/foz$4.30 offEnds Oct 31Red Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk.
105984.6104 out of 5 Stars. 10598 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOcean Spray Cranberry Juice 96 fl. oz., 2 pk. $8.28 $0.04/foz
$828current price $8.28$0.04/fozOcean Spray Cranberry Juice 96 fl. oz., 2 pk.
50234.79 out of 5 Stars. 5023 reviews4.79 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAriZona Green Tea with Ginseng and Honey 16 fl. oz., 24 pk. $13.48 $0.04/foz
$1348current price $13.48$0.04/fozAriZona Green Tea with Ginseng and Honey 16 fl. oz., 24 pk.
33644.7952 out of 5 Stars. 3364 reviews4.7952 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk. $21.98 $0.15/foz
$2198current price $21.98$0.15/fozStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk.
46014.7724 out of 5 Stars. 4601 reviews4.7724 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Feel the Difference
LMNT is a tasty electrolyte drink mix with more salt, and zero sugar or dodgy ingredients — ideal for active lifestyles, low-carb or keto diets, fasting, and those committed to their health. Electrolytes, particularly sodium and potassium, are the driving force behind energy production — from neurons to muscles to every heart beat. Salt and fluid replenishment is essential, and you might need more than you think. You feel the difference when you get it right. Stay Salty.
Two of Our Most Popular Flavors
Bursting with lemon-lime, Citrus is as refreshing as it is energizing. Full-bodied sweetness makes Watermelon a family favorite.
How to Stay Salty
Mix one stick pack with 16–32 ounces of water, tea, smoothies, and more.
Specifications
Net Volume: 10.1 oz.
Includes: 48 - 0.2 oz. packets
Citrus Salt Ingredients: Salt (Sodium Chloride), Citric Acid, Magnesium Malate, Potassium Chloride, Natural Lemon & Lime Flavors, Stevia Leaf Extract.
Watermelon Salt Ingredients: Salt (Sodium Chloride), Malic Acid, Magnesium Malate, Potassium Chloride, Natural Watermelon Flavor, Stevia Leaf Extract.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 10 reviews
Verified Purchase
These are good. I hope they get more flavors.
Very good taste
Verified Purchase
Stay Salty
I love the price that Sam's has for LMNT. Beats having to order it online in bulk. I hope they get access to more flavors
Incredible!
So glad Sam's started carrying these. It's the best price per pack I've seen anywhere. LMNT tastes better than other hydration multipliers and you'll find yourself craving it throughout the day.
Items you may like
Crystal Light Peach Iced Tea Powdered Drink Mix 4.55 oz. $6.32 $0.40/ea
Sponsored$632current price $6.32$0.40/eaCrystal Light Peach Iced Tea Powdered Drink Mix 4.55 oz.
15944.8363 out of 5 Stars. 1594 reviews4.8363 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping4C Lemon Iced Tea Mix, 82.6 oz. $6.58 $0.08/oz
$658current price $6.58$0.08/oz4C Lemon Iced Tea Mix, 82.6 oz.
15274.6706 out of 5 Stars. 1527 reviews4.6706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping4C Peach Iced Tea Mix, 82.6 oz. $6.48 $0.08/oz
$648current price $6.48$0.08/oz4C Peach Iced Tea Mix, 82.6 oz.
8434.6797 out of 5 Stars. 843 reviews4.6797 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping4C Raspberry Iced Tea Mix 82.6 oz. $6.58 $0.08/oz
$658current price $6.58$0.08/oz4C Raspberry Iced Tea Mix 82.6 oz.
9424.6688 out of 5 Stars. 942 reviews4.6688 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423984.8563 out of 5 Stars. 42398 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKool-Aid Hydration Electrolyte Powder Drink Mix Variety Pack, 30 On-the-Go-Packets $14.98 $0.50/ea
$1498current price $14.98$0.50/eaKool-Aid Hydration Electrolyte Powder Drink Mix Variety Pack, 30 On-the-Go-Packets
Available for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct.
3134.8786 out of 5 Stars. 313 reviews4.8786 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct.
1504.7667 out of 5 Stars. 150 reviews4.7667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct.
1204.675 out of 5 Stars. 120 reviews4.675 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct.
1804.7833 out of 5 Stars. 180 reviews4.7833 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct.
1604.7125 out of 5 Stars. 160 reviews4.7125 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping