Kinder's Roasted Turkey Liquid Gravy 14.1 oz., 2 pk.
Curbside Pickup

Highlights
- Two 14.1 ounce jars of Kinder's Roasted Turkey Liqiud Gravy
- Made with turkey bone broth
- Perfect for the holidays or any day
- Easy prep — just heat and serve
- Gluten free
Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz., $8.58, $0.39/oz

Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz.


Members also considered
Member's Mark Extra Virgin Olive Oil, 101 fl. oz., $23.98, $0.24/foz
Sponsored$2398current price $23.98$0.24/fozMember's Mark Extra Virgin Olive Oil, 101 fl. oz.
24314.7223 out of 5 Stars. 2431 reviews4.7223 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs., $6.58, $0.04/oz
$658current price $6.58$0.04/ozMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs.
71964.806 out of 5 Stars. 7196 reviews4.806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk., $8.42, $0.07/oz
$842current price $8.42$0.07/ozDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk.
111094.8096 out of 5 Stars. 11109 reviews4.8096 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBen's Original Ready Jasmine Rice, 8.5 oz., 6 pk., $9.98, $1.66/ea
Sponsored$998current price $9.98$1.66/eaBen's Original Ready Jasmine Rice, 8.5 oz., 6 pk.
23864.746 out of 5 Stars. 2386 reviews4.746 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Vegetable Oil, 192 oz., $14.98, $0.08/foz
$1498current price $14.98$0.08/fozMember's Mark Vegetable Oil, 192 oz.
47414.7711 out of 5 Stars. 4741 reviews4.7711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24024.8185 out of 5 Stars. 2402 reviews4.8185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb., $20.98, Was $22.98, $0.05/oz
Now$2098current price Now $20.98, Was $22.98$22.98$0.05/oz$2 offMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb.
77924.7717 out of 5 Stars. 7792 reviews4.7717 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Canola Oil, 192 fl. oz., $14.98, $0.08/foz
$1498current price $14.98$0.08/fozMember's Mark Canola Oil, 192 fl. oz.
74654.8021 out of 5 Stars. 7465 reviews4.8021 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Light Brown Sugar, 7 lbs., $6.98, $0.06/oz
$698current price $6.98$0.06/ozMember's Mark Light Brown Sugar, 7 lbs.
49244.8219 out of 5 Stars. 4924 reviews4.8219 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33474.8342 out of 5 Stars. 3347 reviews4.8342 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMinute Instant Light and Fluffy White Rice, 72oz., $6.84, $0.10/oz
$684current price $6.84$0.10/ozMinute Instant Light and Fluffy White Rice, 72oz.
56014.817 out of 5 Stars. 5601 reviews4.817 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBush's Black Beans 15 oz., 6 pk., $6.74, $1.12/ea
$674current price $6.74$1.12/eaBush's Black Beans 15 oz., 6 pk.
33324.7887 out of 5 Stars. 3332 reviews4.7887 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBush's Original Baked Beans, 16.5 oz, 8 ct., $11.48, $0.09/oz
$1148current price $11.48$0.09/ozBush's Original Baked Beans, 16.5 oz, 8 ct.
78304.7367 out of 5 Stars. 7830 reviews4.7367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct., $7.48, $0.10/oz
$748current price $7.48$0.10/ozPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.
35874.7491 out of 5 Stars. 3587 reviews4.7491 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRo-Tel Diced Tomatoes & Green Chilies 10 oz., 8 ct., $7.98, $1.00/ea
$798current price $7.98$1.00/eaRo-Tel Diced Tomatoes & Green Chilies 10 oz., 8 ct.
88084.7933 out of 5 Stars. 8808 reviews4.7933 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Rich and Flavorful Turkey Gravy
Kinder's Turkey Gravy 2-pack is back with an improved recipe that delivers a richer, more flavorful taste. Crafted with turkey bone broth, garlic, onion, thyme, sage, and black pepper, this gravy captures the classic flavors that make holiday meals unforgettable.Perfect Pairing for Holiday Favorites
This turkey gravy is the ideal companion for Thanksgiving staples like turkey and mashed potatoes. It also pairs wonderfully with vegetables, chicken, and a variety of other dishes, adding a savory touch to your meals.Convenient and Easy to Prepare
Enjoy the delicious taste of homemade gravy without the hassle. Simply heat it up on the stove or in the microwave, and it's ready to serve. Make your holiday meals stress-free and flavorful with Kinder's Turkey Gravy.Specifications
Net Weight: 28.2 ounces
Ingredients: Water, Turkey Bone Broth (Water, Turkey Bone Broth Concentrate), Corn Starch, Rice Flour, Sea Salt, Milk Powder, Sugar, Yeast Extract, Garlic Powder, Turkey Fat, Xanthan Gum, Onion Powder, Spices, Vinegar, Caramel Color, Paprika Extract (For Color)
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 13 reviews
Verified Purchase
Kinder's Turkey Gravy has 20 calories per serving and has around 7 servings per container. I don't always like turkey because of how dry it is, but this gravy has the perfect amount of texture to help the turkey become delicious and not dry. I think it is a good value for two jars of gravy, from a well known and trusted brand. I will likely buy this again for Thanksgiving, purchase this if you love turkey and gravy!
Verified Purchase
Wow. This gravy is flavorful! Kinder's has done it again! They were able to capture the most delicious flavor in the turkey gravy! I could eat it by the spoonful. It's a really good amount in the jars, so the value is there. You could really put this on anything-it is that good. It's not too salty. It's just right. I would definitely get this again.
Verified Purchase
I'm excited to use this premade turkey gravy! The Kinders brand makes some high quality seasonings, and I am sure this is no different. The premade element makes it so easy to use on top of turkey or mashed potatoes. It's made with bone broth and gluten free which is great!
Other popular items in Sauces & Marinades
Rao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk., $9.76, $0.22/oz
Sponsored$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68264.7905 out of 5 Stars. 6826 reviews4.7905 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTexas Pete Hot Sauce, 200 ct., $16.48, $0.08/ea
$1648current price $16.48$0.08/eaTexas Pete Hot Sauce, 200 ct.
594.5932 out of 5 Stars. 59 reviews4.5932 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCookies Original Bar "B" "Q" Sauce, 1 gal., $18.98, $0.15/foz
$1898current price $18.98$0.15/fozCookies Original Bar "B" "Q" Sauce, 1 gal.
194.2632 out of 5 Stars. 19 reviews4.2632 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk., $8.98, $0.07/oz
$898current price $8.98$0.07/ozPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk.
55224.7753 out of 5 Stars. 5522 reviews4.7753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBertolli Alfredo Sauce with Aged Parmesan Cheese, 15 oz., 3 pk., $7.54, $0.17/oz
$754current price $7.54$0.17/ozBertolli Alfredo Sauce with Aged Parmesan Cheese, 15 oz., 3 pk.
68524.7299 out of 5 Stars. 6852 reviews4.7299 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk., $6.98, $0.09/oz
$698current price $6.98$0.09/ozSweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.
69564.8608 out of 5 Stars. 6956 reviews4.8608 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937864.8417 out of 5 Stars. 193786 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245384.8632 out of 5 Stars. 24538 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627394.8197 out of 5 Stars. 62739 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLea & Perrins The Original Worcestershire Sauce, 20 oz., 2 pk., $9.38, $0.23/foz
$938current price $9.38$0.23/fozLea & Perrins The Original Worcestershire Sauce, 20 oz., 2 pk.
40314.8387 out of 5 Stars. 4031 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMorrison's Country Style Gravy Mix, 1.5 lbs., 3 pk., $9.88, $0.14/oz
$988current price $9.88$0.14/ozMorrison's Country Style Gravy Mix, 1.5 lbs., 3 pk.
22614.812 out of 5 Stars. 2261 reviews4.812 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFrank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 1 gal., $15.48, $0.12/oz
$1548current price $15.48$0.12/ozFrank's RedHot Original Cayenne Pepper Hot Sauce, 1 gal.
7664.7376 out of 5 Stars. 766 reviews4.7376 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingKikkoman Traditionally Brewed Soy Sauce, 64 oz., $7.38, $0.12/oz
$738current price $7.38$0.12/ozKikkoman Traditionally Brewed Soy Sauce, 64 oz.
12794.8 out of 5 Stars. 1279 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping