Kinder's Cowboy Butter Seasoning, 26.5 oz.
Shipping

Highlights
- One 26.5 ounce food service size bottle
- Real butter, garlic & onion blend delivers rich savory flavor so you can create restaurant-quality crust on steaks
- No artificial colors or flavors means you enjoy pure, natural taste for health-conscious cooking
- Versatile seasoning makes flavoring effortless by enhancing steaks, chops, fish & veggies in seconds
- Tangy Dijon mustard, zesty lemon peel & red chili pieces mean bold, layered taste to impress family & friends
McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz., $4.98, Was $7.48, $0.17/oz

McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz.


Members also considered
McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz., $4.98, Was $7.48, $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$498current price Now $4.98, Was $7.48$7.48$0.17/oz$2.50 offEnds Oct 17McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz.
26824.871 out of 5 Stars. 2682 reviews4.871 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Cowboy Butter Seasoning 9.7 oz., $5.98, $0.62/oz
$598current price $5.98$0.62/ozKinder's Cowboy Butter Seasoning 9.7 oz.
9144.7243 out of 5 Stars. 914 reviews4.7243 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingKinder's All Purpose Seasoning, 30 oz., $14.98, $0.50/oz
$1498current price $14.98$0.50/ozKinder's All Purpose Seasoning, 30 oz.
83.75 out of 5 Stars. 8 reviews3.75 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Buttery Steakhouse Seasoning 9.5 oz., $5.48, $0.58/oz
$548current price $5.48$0.58/ozKinder's Buttery Steakhouse Seasoning 9.5 oz.
13724.7303 out of 5 Stars. 1372 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 10.5 oz., $4.98, $0.47/oz
$498current price $4.98$0.47/ozKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 10.5 oz.
21664.8195 out of 5 Stars. 2166 reviews4.8195 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 27 oz., $11.98, $0.44/oz
$1198current price $11.98$0.44/ozKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 27 oz.
884.8864 out of 5 Stars. 88 reviews4.8864 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Butcher's All Purpose Seasoning, 9.4 oz., $5.48
$548current price $5.48Kinder's Butcher's All Purpose Seasoning, 9.4 oz.
4764.7752 out of 5 Stars. 476 reviews4.7752 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Tavern Garlic & Cheddar Burger Seasoning, 10.2 oz., $3.91, Was $5.48, $0.38/oz
Now$391current price Now $3.91, Was $5.48$5.48$0.38/ozFrom $3.91$1.57 offKinder's Tavern Garlic & Cheddar Burger Seasoning, 10.2 oz.
1414.7943 out of 5 Stars. 141 reviews4.7943 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Buttery Garlic & Herb Seasoning, 21 oz., $14.98, $0.71/oz
$1498current price $14.98$0.71/ozKinder's Buttery Garlic & Herb Seasoning, 21 oz.
764.8289 out of 5 Stars. 76 reviews4.8289 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Prime Steak with Black Garlic and Truffle Seasoning, 7.9 oz., $6.98, $0.88/oz
$698current price $6.98$0.88/ozKinder's Prime Steak with Black Garlic and Truffle Seasoning, 7.9 oz.
8484.7193 out of 5 Stars. 848 reviews4.7193 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Buttery Garlic & Herb Seasoning, 8 oz., $5.98, $0.75/oz
$598current price $5.98$0.75/ozKinder's Buttery Garlic & Herb Seasoning, 8 oz.
5444.7537 out of 5 Stars. 544 reviews4.7537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Big Bold Chicken Seasoning, 10.4 oz., $5.48, $0.53/oz
$548current price $5.48$0.53/ozKinder's Big Bold Chicken Seasoning, 10.4 oz.
17134.8494 out of 5 Stars. 1713 reviews4.8494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLawry's Coarse Ground Garlic Salt with Parsley, 33 oz., $8.88, $0.27/oz
$888current price $8.88$0.27/ozLawry's Coarse Ground Garlic Salt with Parsley, 33 oz.
27604.8688 out of 5 Stars. 2760 reviews4.8688 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Garlic Parmesan Seasoning, 9.1 oz., $5.98, $0.66/oz
$598current price $5.98$0.66/ozKinder's Garlic Parmesan Seasoning, 9.1 oz.
3824.6728 out of 5 Stars. 382 reviews4.6728 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz., $9.38, $0.36/oz
$938current price $9.38$0.36/ozMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz.
17604.8455 out of 5 Stars. 1760 reviews4.8455 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Kinder's new Cowboy Butter seasoning is our take on the awesome compound butter that has been taking the world by storm. It is a combination of rich butter with garlic, onion, herbs, tangy Dijon mustard, lemon and just a touch of red chile. The result is a bold blend that works great on steaks, chops, fish, veggies or just about anything else you can think of.
The Kinder's Difference
At Kinder's, we take flavor and quality very seriously. Each one of our products is handcrafted with only the highest quality ingredients. There's no room for any artificial flavors, fillers, or additives. Just pure, delicious, premium seasonings, sauces, and condiments the whole family will love.
Specifications
Net Weight: 26.5 ounces
Ingredients: sea salt, *garlic, sugar, spices, maltodextrin, dextrose, *onion, *green onion, dijon mustard (vinegar, mustard seed, salt, white wine, citric acid, tartaric acid, spices), paprika, *lemon peel, rice concentrate, sunflower oil, chili pepper, citric acid, natural butter flavor (butter, buttermilk, natural flavor), natural flavor. *Dehydrated
Member ratings & reviews
Other popular items in Seasonings, Spices & Herbs
Member's Mark Organic Granulated Onion Powder, 9.25 oz., $9.78, $1.06/oz
$978current price $9.78$1.06/ozMember's Mark Organic Granulated Onion Powder, 9.25 oz.
5344.7322 out of 5 Stars. 534 reviews4.7322 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Organic Ground Ginger, 7 oz., $5.58, $0.80/oz
$558current price $5.58$0.80/ozMember's Mark Organic Ground Ginger, 7 oz.
5544.6949 out of 5 Stars. 554 reviews4.6949 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz., $5.98, Was $6.28, $0.15/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.28$6.28$0.15/oz$0.3 offKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz.
37594.8199 out of 5 Stars. 3759 reviews4.8199 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz., $7.98, $0.44/oz
$798current price $7.98$0.44/ozMember's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz.
33604.836 out of 5 Stars. 3360 reviews4.836 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMorton Iodized Salt, 64 oz., $2.46, $0.04/oz
$246current price $2.46$0.04/ozMorton Iodized Salt, 64 oz.
42444.7441 out of 5 Stars. 4244 reviews4.7441 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLawry's Seasoned Salt, 40 oz., $7.48, $0.19/oz
$748current price $7.48$0.19/ozLawry's Seasoned Salt, 40 oz.
30194.8688 out of 5 Stars. 3019 reviews4.8688 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742414.6653 out of 5 Stars. 74241 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chili Powder, 20 oz., $9.98, $0.50/oz
$998current price $9.98$0.50/ozFrom $9.98Member's Mark Chili Powder, 20 oz.
10014.7123 out of 5 Stars. 1001 reviews4.7123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Black Pepper Grinder, 7 oz., $7.98, $1.14/oz
$798current price $7.98$1.14/ozMember's Mark Black Pepper Grinder, 7 oz.
20584.7143 out of 5 Stars. 2058 reviews4.7143 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKnorr Granulated Beef Bouillon, 40.5 oz., $6.28, $0.16/oz
$628current price $6.28$0.16/ozKnorr Granulated Beef Bouillon, 40.5 oz.
7724.8316 out of 5 Stars. 772 reviews4.8316 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Himalayan Pink Salt, 38 oz., $7.28, $0.19/oz
$728current price $7.28$0.19/ozFrom $7.28Member's Mark Himalayan Pink Salt, 38 oz.
9584.7088 out of 5 Stars. 958 reviews4.7088 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping