Kenra Volume 25 Super Hold Finishing Spray, 16 oz.

Highlights
- 16.0 oz
- Resistant to wind up to 25 MPH
- Offers super hold up to 120 hours
- Helps in building volume
- Imparts a natural, shiny finish
- Flake-free and fast-drying
MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk. $14.98 $0.98/oz

MONDAY Haircare ORIGINAL Dry Shampoo Trio, 5.1 oz., 3 pk.

Top products
Bananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60374.0946 out of 5 Stars. 6037 reviews4.0946 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627604.8196 out of 5 Stars. 62760 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303544.8385 out of 5 Stars. 30354 reviews4.8385 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Achieve Incredible Volume and Long-Lasting Hold
If you're looking for a styling tool that can give you incredible volume and a long-lasting hold, look no further than Kenra Volume Spray 25. This professional-grade hairspray is designed to provide a firm hold without weighing down your hair, allowing you to achieve the perfect style that lasts all day. The secret to the voluminous look achieved with Kenra Volume Spray 25 lies in its super fine mist. This mist evenly coats each strand of hair, providing maximum control and lift. You can say goodbye to flat and lifeless hair with this hairspray as it helps you achieve a head-turning volume that will make a statement.
Humidity-Resistant Formula for All-Day Style
One of the standout features of Kenra Volume Spray 25 is its humidity-resistant formula. No matter the weather conditions, this hairspray ensures that your style stays intact. Even in damp and humid conditions, you can trust that your hair will look fabulous throughout the day.
Fast-Drying and Non-Sticky Formula
Not only does Kenra Volume Spray 25 deliver on performance, but it also excels in its formulation. Its fast-drying and non-sticky formula make it incredibly easy to use. You won't have to worry about any residue or heaviness weighing down your locks. Instead, your hair will feel light and natural, as if you haven't used any product at all.
How to Use
One of the best things about Kenra Volume Spray 25 is its versatility. It can be used to achieve a super hold finish by shaking the can well and spraying in short bursts from 8-10 inches away. For those looking to build volume, simply spray between layers at the base to add that extra oomph. And if you have long hair, Kenra Volume Spray 25 can secure your finished style by spraying over it, ensuring that it stays put throughout the day.
Disclaimer: Sam’s Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve this goal, these products were not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer with strict controls to verify authenticity and quality. Some manufacturers limit or exclude their warranties on these products. However, these items remain fully covered by Sam’s Club’s 100% Merchandise Satisfaction Guarantee. If you are not satisfied with your purchase for any reason, return your item and we'll replace it or provide a refund.
Specifications
- Net Weight: 16 oz.
- Resistant to wind up to 25 MPH
- Offers super hold up to 120 hours
Member ratings & reviews
Popular products
Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10714.7274 out of 5 Stars. 1071 reviews4.7274 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113754.6275 out of 5 Stars. 11375 reviews4.6275 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58444.7457 out of 5 Stars. 5844 reviews4.7457 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
Sponsored$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56774.8179 out of 5 Stars. 5677 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278394.8293 out of 5 Stars. 27839 reviews4.8293 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128934.7744 out of 5 Stars. 12893 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188584.4651 out of 5 Stars. 18858 reviews4.4651 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120854.5635 out of 5 Stars. 12085 reviews4.5635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen $8.22 $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69504.7108 out of 5 Stars. 6950 reviews4.7108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryScott 1000 1-Ply Toilet Paper 45 rolls, 1,000 sheets/roll $30.48 $0.01/sft
$3048current price $30.48$0.01/sftScott 1000 1-Ply Toilet Paper 45 rolls, 1,000 sheets/roll
214304.4788 out of 5 Stars. 21430 reviews4.4788 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk. $17.28 $0.04/foz
$1728current price $17.28$0.04/fozDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk.
69114.7709 out of 5 Stars. 6911 reviews4.7709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk. $13.98 $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54354.701 out of 5 Stars. 5435 reviews4.701 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120084.8319 out of 5 Stars. 12008 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct. $16.58 $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165524.7943 out of 5 Stars. 16552 reviews4.7943 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping