ICE BREAKERS STRAWBERRY DUOS MINTS 1.5OZ
Shipping

Highlights
- Contains (8) 1.3-ounce tins of Ice Breakers Duo Strawberry Flavored Sugar Free Mints in a box
- Try placing Ice Breakers Duo mint tins strategically around the house or office so that you always have easy access to refreshing mints
- Keep a container of delectable strawberry flavored mints in the car, a pocket or a drawer for instant refreshment
- Cool, strawberry flavored Ice Breakers Duo sugar free breath mints are packaged in a mint tin you can take with you anywhere for all-day access
- Use Ice Breakers mints for filling birthday gift bags and back-to-school lunch boxes or bridal and baby shower candy dishes
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk., $12.48, $0.83/ea

Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.


Members also considered
Mentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk., $18.98, $3.16/ea
Sponsored$1898current price $18.98$3.16/eaMentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk.
1694.7219 out of 5 Stars. 169 reviews4.7219 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingICE BREAKERS Sours, Assorted Fruit, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea
$1778current price $17.78$2.22/eaICE BREAKERS Sours, Assorted Fruit, 1.5 oz., 8 pk.
704.6286 out of 5 Stars. 70 reviews4.6286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Coolmint, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea
$1778current price $17.78$2.22/eaICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Coolmint, 1.5 oz., 8 pk.
6774.7622 out of 5 Stars. 677 reviews4.7622 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk., $19.98, $2.50/ea
Sponsored$1998current price $19.98$2.50/eaRESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk.
574.3333 out of 5 Stars. 57 reviews4.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk.
244.44 out of 5 Stars. 24 reviews4.44 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBREATH SAVERS Wintergreen Sugar Free Breath Mints Rolls, 0.75 oz., 24 ct., $20.84, $0.87/ea
$2084current price $20.84$0.87/eaBREATH SAVERS Wintergreen Sugar Free Breath Mints Rolls, 0.75 oz., 24 ct.
5374.7709 out of 5 Stars. 537 reviews4.7709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLife Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs., $13.48, $4.49/lb
$1348current price $13.48$4.49/lbFrom $13.48Life Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs.
27424.8516 out of 5 Stars. 2742 reviews4.8516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingICE BREAKERS Ice Cubes, Peppermint Sugar Free Chewing Gum, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes, Peppermint Sugar Free Chewing Gum, 40 pcs., 4 pk.
13314.707 out of 5 Stars. 1331 reviews4.707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk.
6254.7104 out of 5 Stars. 625 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk., $13.98, $2.80/ea
$1398current price $13.98$2.80/eaPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk.
92.8889 out of 5 Stars. 9 reviews2.8889 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAltoids Peppermints, 1.76 oz., 12 pk., $28.38, $2.36/ea
$2838current price $28.38$2.36/eaAltoids Peppermints, 1.76 oz., 12 pk.
2504.484 out of 5 Stars. 250 reviews4.484 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBrach's Soft Peppermint Candies, 350 pcs., $16.28
$1628current price $16.28Brach's Soft Peppermint Candies, 350 pcs.
30774.7267 out of 5 Stars. 3077 reviews4.7267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Wintergreen, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea
$1778current price $17.78$2.22/eaICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Wintergreen, 1.5 oz., 8 pk.
10694.812 out of 5 Stars. 1069 reviews4.812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk., $17.98, $1.00/ea
$1798current price $17.98$1.00/eaEXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk.
1164.6638 out of 5 Stars. 116 reviews4.6638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Polar Ice, 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Polar Ice, 15 pcs., 10 pk.
11694.71 out of 5 Stars. 1169 reviews4.71 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Ice Breakers Duo strawberry flavored sugar free mints with cooling crystals deliver a blast of fruity deliciousness. These bulk mints are conveniently packaged in tins the perfect size for popping into your mouth whenever you're ready for a fruity, strawberry flavored mint. Ice Breakers Duo strawberry flavored red and white mints are ready to be your go-to whenever you want to freshen up your breath. After breakfast, lunch or your morning or midday coffee, pop one of these treats into your mouth for immediate coolness and a refreshing strawberry flavor. These strawberry flavored breath mints combined with flavor crystals are great for moments when you need a quick pick-me-up. Keep Ice Breakers Duo sugar free mints on you no matter the occasion so that you can show up calm, cool and collected. This pack of sugarless mints has 30% fewer calories than sugared breath mint options. TheseIce Breakers Duo breath mints come in a perfectly sized tin that slips easily into small spaces for everywhere access. These bulk mints are perfect if you want to stock up your pantry or kitchen cabinet. With eight containers of Ice Breakers Duo mints, you'll have enough mints for all the moments that call for the freshest breath.
Specifications
Net Weight: 10.4 oz.
Includes: (1) 10.4 oz. box contains (8) individual 1.3 oz. pucks of Ice Breakers Duo Strawberry Flavored Sugar Free Mints
Ingredients: sorbitol, maltodextrin, contains 2% or less of: malic acid, magnesium stearate, artificial flavor, maltitol, aspartame*, citric acid, modified cornstarch, hydrogenated vegetable oil (soybean oil, cottonseed oil, &/or palm oil), artificial color (red 40 lake, red 40, blue 1), gum acacia, lecithin (soy). Contains: soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 99 reviews
Amazing, do not eat all at once
These mints were so amazingly delicious, I mean just wow. So delicious in fact that I ate the entire puck of mints in 2 hours. If you make this mistake you will liquify everything in your digestive tract and it will not come out pretty. These are some of the best mints I've ever had, do not eat them like candy.
Verified Purchase
great sugar free candy
AMAZING FLAVOR
Delicious! I could eat the whole bag in one sitting. They're incredibly addictive as well! When you eat one, you immediately crave two more; after you have those two, you find yourself needing three more, and so on. It's a never-ending cycle of craving. Whenever I buy the small container, it's always gone by the next day. I just can't help myself—I keep coming back for more. Your product is truly irresistible. Love you guys!
Items you may like
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk., $12.48, $0.83/ea
Sponsored$1248current price $12.48$0.83/eaMentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.
3984.6332 out of 5 Stars. 398 reviews4.6332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDubble Bubble Bubble Gum, 380 pcs., $9.98, $0.03/ea
$998current price $9.98$0.03/eaDubble Bubble Bubble Gum, 380 pcs.
9394.7689 out of 5 Stars. 939 reviews4.7689 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 15 pcs., 10 pk.
6074.7282 out of 5 Stars. 607 reviews4.7282 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingExtra Spearmint Sugar-Free Gum, 35 pcs., 6 pk., $17.48, $2.91/ea
$1748current price $17.48$2.91/eaExtra Spearmint Sugar-Free Gum, 35 pcs., 6 pk.
9754.8205 out of 5 Stars. 975 reviews4.8205 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423344.8563 out of 5 Stars. 42334 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingHERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs., $15.98
$1598current price $15.98HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz
$5298current price $52.98$0.79/ozREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
13484.7292 out of 5 Stars. 1348 reviews4.7292 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk., $48.98, $2.04/ea
$4898current price $48.98$2.04/eaTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk.
2574.5759 out of 5 Stars. 257 reviews4.5759 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk., $27.84, $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk.
224.0909 out of 5 Stars. 22 reviews4.0909 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping