ICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk.
Shipping

Highlights
- Contains four (4) 3.24-ounce, 40-piece cube bottles filled with ICE BREAKERS ICE CUBES Spearmint Flavored Sugar Free Chewing Gum
- Sugar free, ADA accepted chewing gum made with xylitol and placed in cube bottles for easy sharing and lasting freshness all day long
- ICE BREAKERS ICE CUBES chewing gum in cube bottles perfect for keeping in backpacks, car cup holders, snack drawers at work and treat cabinets at home
- Enjoy sugar free chewing gum at birthday parties, anniversary dates, New Year's bashes and other events where fresh breath is a must
- Bring minty chewing gum with you to work meetings, presentations and networking events to ensure fresh breath and confidence all day
Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk., $13.38

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk.


Members also considered
Mentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk., $18.98, $3.16/ea
Sponsored$1898current price $18.98$3.16/eaMentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk.
1694.7219 out of 5 Stars. 169 reviews4.7219 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingICE BREAKERS Ice Cubes, Peppermint Sugar Free Chewing Gum, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes, Peppermint Sugar Free Chewing Gum, 40 pcs., 4 pk.
13314.707 out of 5 Stars. 1331 reviews4.707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingExtra Spearmint Sugar Free Chewing Gum Bulk Pack 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaExtra Spearmint Sugar Free Chewing Gum Bulk Pack 15 pcs., 10 pk.
9184.7277 out of 5 Stars. 918 reviews4.7277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk., $17.98, $1.00/ea
Sponsored$1798current price $17.98$1.00/eaEXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk.
1164.6638 out of 5 Stars. 116 reviews4.6638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk.
244.44 out of 5 Stars. 24 reviews4.44 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk., $13.98, $2.80/ea
$1398current price $13.98$2.80/eaPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk.
92.8889 out of 5 Stars. 9 reviews2.8889 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Coolmint, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea
$1778current price $17.78$2.22/eaICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Coolmint, 1.5 oz., 8 pk.
6774.7622 out of 5 Stars. 677 reviews4.7622 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTrident Sugar-Free Chewing Gum, Original Flavor, 14 pcs., 15 pk., $13.38
$1338current price $13.38Trident Sugar-Free Chewing Gum, Original Flavor, 14 pcs., 15 pk.
904.6556 out of 5 Stars. 90 reviews4.6556 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Polar Ice, 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Polar Ice, 15 pcs., 10 pk.
11694.71 out of 5 Stars. 1169 reviews4.71 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk., $15.72
$1572current price $15.72Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk.
2504.56 out of 5 Stars. 250 reviews4.56 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingExtra Spearmint Sugar-Free Gum, 35 pcs., 6 pk., $17.48, $2.91/ea
$1748current price $17.48$2.91/eaExtra Spearmint Sugar-Free Gum, 35 pcs., 6 pk.
9804.8143 out of 5 Stars. 980 reviews4.8143 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 15 pcs., 10 pk.
6074.7282 out of 5 Stars. 607 reviews4.7282 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLife Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs., $13.48, $4.49/lb
$1348current price $13.48$4.49/lbFrom $13.48Life Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs.
27444.8517 out of 5 Stars. 2744 reviews4.8517 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea
$1744current price $17.44$2.91/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.
2114.7393 out of 5 Stars. 211 reviews4.7393 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDubble Bubble Bubble Gum, 380 pcs., $9.98, $0.03/ea
$998current price $9.98$0.03/eaDubble Bubble Bubble Gum, 380 pcs.
9394.7689 out of 5 Stars. 939 reviews4.7689 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Sugar Free Burst of Flavor
You never know when a quick jolt of flavor will come in handy. Fortunately, you don't have to guess. With these convenient 40 piece bottles of ICE BREAKERS ICE CUBES spearmint flavored sugar free chewing gum, you can have a sugar free burst of flavor by your side anywhere you go. Keep a bottle with you in the car, at home and in the office for quick, delicious satisfaction wherever the day takes you.
Made with Xylitol
ICE BREAKERS ICE CUBES gum pieces are made with xylitol, and they'll keep your taste buds busy and your breath minty fresh during meetings, after lunch, throughout movie nights and in the car on even your longest trips.
Specifications
Net Weight: 12.96 oz.
Includes: 4 packs, 40 pieces per pack (160 total pieces)
Ingredients: Xylitol; Gum Base; Maltitol; Mannitol; Maltitol Syrup; Contains 2% Or Less Of: Natural Flavor And Artificial Flavor; Gum Acacia; Maltodextrin; Lecithin (Soy); Artificial Color [Blue 1 Lake; Yellow 5 Lake; Blue 1; Yellow 5]; Aspartame*; Gelatin; Acesulfame Potassium; Sorbitol; Isomalt; Neotame; Bht, To Maintain Freshness; Sucralose. Phenylketonurics: Contains Phenylalanine
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 216 reviews
The impact is refreshing
Ice breakers ice cube spearmint gum offers great performance with long lasting freshness. It scent is clean and minty , and its ingredients are well balanced . The impact is refreshing, and it's availability is wide , making it ideal for everyday use.
Verified Purchase
Bring back the Mentos
They are OK, taste does not stay to long. I'd rather buy the Mentos which it seems you no longer carry.
Verified Purchase
Good
Gum
Other popular items in Gum & Mints
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk., $12.48, $0.83/ea
Sponsored$1248current price $12.48$0.83/eaMentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.
3984.6332 out of 5 Stars. 398 reviews4.6332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTrident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk., $13.38
$1338current price $13.38Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk.
984.7449 out of 5 Stars. 98 reviews4.7449 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAltoids Mints, Peppermint, 1.76 oz., 12 pk., $28.38, $2.36/ea
$2838current price $28.38$2.36/eaAltoids Mints, Peppermint, 1.76 oz., 12 pk.
2504.484 out of 5 Stars. 250 reviews4.484 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk., $19.98, $2.50/ea
Sponsored$1998current price $19.98$2.50/eaRESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk.
574.3333 out of 5 Stars. 57 reviews4.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423674.8563 out of 5 Stars. 42367 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173534.8551 out of 5 Stars. 17353 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30024.7685 out of 5 Stars. 3002 reviews4.7685 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
Now$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea
$2998current price $29.98$1.00/eaMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8424.8587 out of 5 Stars. 842 reviews4.8587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk., $16.74, $0.93/ea
$1674current price $16.74$0.93/eaAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7844.7946 out of 5 Stars. 784 reviews4.7946 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea
Instant Savings
Now$2698current price Now $26.98, Was $29.98$29.98$0.09/ea$3 offEnds Sep 30Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
5774.8336 out of 5 Stars. 577 reviews4.8336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping