Hickory Farms Signature Charcuterie Board Gift Set
Shipping

Highlights
- A selection gourmet flavors including summer sausage, cheese, mustard, nuts, and sweets with a reusable wooden cutting board
- A great gift for anyone who loves to enjoy a meat and cheese board
- Create an easy and delicious gourmet charcuterie spread


Members who viewed this also viewed
Formaggio Cheese Artisan Meat & Mozzarella Variety Wraps 22 oz. $12.94 Was $13.98 $0.59/oz
SponsoredNow$1294current price Now $12.94, Was $13.98$13.98$0.59/oz$1.04 offFormaggio Cheese Artisan Meat & Mozzarella Variety Wraps 22 oz.
26234.308 out of 5 Stars. 2623 reviews4.308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTramontina 24" Teak Wood Charcuterie Board $14.98
$1498current price $14.98Tramontina 24" Teak Wood Charcuterie Board
184.9444 out of 5 Stars. 18 reviews4.9444 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Cracker Cut Gourmet Selection Imported Cheese Tray, 32 oz. $13.88 $0.43/oz
$1388current price $13.88$0.43/ozMember's Mark Cracker Cut Gourmet Selection Imported Cheese Tray, 32 oz.
25404.622 out of 5 Stars. 2540 reviews4.622 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs. $8.96 $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.
45374.6707 out of 5 Stars. 4537 reviews4.6707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound $17.43 $4.98/lb
$1743current price $17.43avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound
40324.6059 out of 5 Stars. 4032 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFruitfully Yours Gift Tower $50.00
$5000current price $50.00Fruitfully Yours Gift Tower
2654.3925 out of 5 Stars. 265 reviews4.3925 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound $34.86 $4.98/lb
$3486current price $34.86avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound
38394.2709 out of 5 Stars. 3839 reviews4.2709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGO2snax, Hard Salami, Mild Cheddar Cheese, Chocolatey Caramels & Almonds, 2.15 oz. Each, 6 pk. $9.97 $1.66/ea
$997current price $9.97$1.66/eaGO2snax, Hard Salami, Mild Cheddar Cheese, Chocolatey Caramels & Almonds, 2.15 oz. Each, 6 pk.
1284.7969 out of 5 Stars. 128 reviews4.7969 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySavory and Sweet Snack Gift Basket $45.74
$4574current price $45.74Savory and Sweet Snack Gift Basket
3044.1283 out of 5 Stars. 304 reviews4.1283 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound $14.92 $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42084.1043 out of 5 Stars. 4208 reviews4.1043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs. $25.17 $0.57/ea
$2517current price $25.17$0.57/eaMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs.
45224.4715 out of 5 Stars. 4522 reviews4.4715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAlder Creek Gift Baskets Thinking of You Gift Box $50.00
$5000current price $50.00Alder Creek Gift Baskets Thinking of You Gift Box
21.5 out of 5 Stars. 2 reviews1.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate
104.4 out of 5 Stars. 10 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound $14.25 $4.44/lb
$1425current price $14.25avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound
20434.0176 out of 5 Stars. 2043 reviews4.0176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Gourmet Charcuterie Gift Set
Give the gift of a gourmet charcuterie experience with this thoughtfully curated meat and cheese gift set. Featuring summer sausage, cheese, mustard, and crackers, this collection provides everything needed to create a savory and satisfying spread. A cutting board and cleaver are included, ensuring recipients have all the essentials to craft a hearty charcuterie board.
Perfectly Paired Flavors
Expertly curated for a harmonious flavor experience, the sausage, cheese, and mustard in this set are designed to complement each other beautifully. A selection of gourmet sweets and snacks adds variety and depth, making this gift an ideal choice for sharing delicious moments with loved ones.
Crafted by Hickory Farms
Since 1951, Hickory Farms has been connecting people through savory gifts and memorable flavors. With specialty cured meats and cheeses crafted in America’s heartland, Hickory Farms continues to bring people together with great food and cherished traditions.
Specifications
Size: 14.5"L x 11.5"W x 2.75"H
Weight: 1.528 lbs
Includes:
- 4 oz Farmhouse Summer Sausage
- 4 oz Smoked Gouda Blend
- 4 oz Mission Jack Blend
- 1.25 Sweet Hot Mustard
- 1.5 oz Olive Oil & Rosemary Crackers
- 1.2 oz French Truffles
- 2.5 oz J&M Chocolate Chip Cookies
- 2.5 oz J&M Gouda Cheese Straws
- 3.5 oz Classic Mixed Nuts
- Cleaver
- Bamboo Cutting Board 12.625” x 10.75"
Allergen + Warning Information: Contains Almonds, Cashews, Egg, Milk, Peanuts, Pecans, Soy, Wheat. Manufactured in a facility with Sesame, Tree Nut.
Dietary Information: Farmhouse Summer Sausage is gluten-free
Shelf Life: 270 days
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
Cute Gift, Tiny Knife
I bought two to give as gifts and they were both well received! The meat clever that comes with it is comically tiny.. The sizing in photos is definitely off. At least everyone got a good laugh out of it 😂
Other popular items in Gift Baskets & Gourmet Food
California Festive Trio Fruit Gift Box $34.94
$3494current price $34.94California Festive Trio Fruit Gift Box
4544.3238 out of 5 Stars. 454 reviews4.3238 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Spoonful of Comfort Gift Basket $50.00
$5000current price $50.00Beyond the Bow Gifts Spoonful of Comfort Gift Basket
Available for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Espresso Martini Cocktail Gift Basket $59.98
$5998current price $59.98Beyond the Bow Gifts Espresso Martini Cocktail Gift Basket
Available for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz. $13.48 $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67904.8365 out of 5 Stars. 6790 reviews4.8365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz. $15.28 $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128184.7767 out of 5 Stars. 12818 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs. $16.76 $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingVerona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz. $13.88
$1388current price $13.88Verona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz.
7834.1622 out of 5 Stars. 783 reviews4.1622 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLa Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct. $14.29
$1429current price $14.29La Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGrinch Advent Calendar, 37.34 oz $24.98
$2498current price $24.98Grinch Advent Calendar, 37.34 oz
Available for ShippingShippingDark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz. $16.97
$1697current price $16.97Dark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz.
4264.3592 out of 5 Stars. 426 reviews4.3592 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHarry & David Fudge Mint Cookies $10.96
$1096current price $10.96Harry & David Fudge Mint Cookies
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMilk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz. $24.98
$2498current price $24.98Milk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz.
1374.0073 out of 5 Stars. 137 reviews4.0073 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping