Hi-Chew Fantasy Mix Chewy Candy, Variety Pack, 27.2 oz.
Shipping

Highlights
- Includes (1) 27.2 oz. bag of HI-CHEW Fantasy Mix Variety Pack Chewy Candy
- Contains Blue Raspberry, Rainbow Sherbet, Blue Hawaii and Cotton Candy chewlets
- Great for an afternoon treat, or to share with friends at parties and gatherings
- Every chew brings flavor to life
- Unique double-layer chew
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk., $12.48, $0.83/ea

Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.


Members also considered
Salsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk., $9.76, $0.41/ea
Sponsored$976current price $9.76$0.41/eaSalsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk.
894.5169 out of 5 Stars. 89 reviews4.5169 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStorck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz., $8.48, $0.20/oz
$848current price $8.48$0.20/ozStorck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz.
1424.8169 out of 5 Stars. 142 reviews4.8169 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs., $14.48, Was $16.48, $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs., $17.98, $0.12/ea
Sponsored$1798current price $17.98$0.12/eaMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.
2354.8638 out of 5 Stars. 235 reviews4.8638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz., $8.98, $0.32/oz
$898current price $8.98$0.32/ozWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.
3244.2068 out of 5 Stars. 324 reviews4.2068 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRicolino Dia de los Muertos Candy Variety Pack, 5 lbs., $17.38, $3.48/lb
$1738current price $17.38$3.48/lbRicolino Dia de los Muertos Candy Variety Pack, 5 lbs.
153.7333 out of 5 Stars. 15 reviews3.7333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk., $14.68, $0.16/ea
$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11034.8123 out of 5 Stars. 1103 reviews4.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs., $19.82, $0.10/ea
$1982current price $19.82$0.10/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs.
7084.7472 out of 5 Stars. 708 reviews4.7472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs., $16.98, $0.06/ea
$1698current price $16.98$0.06/eaHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.
144.3571 out of 5 Stars. 14 reviews4.3571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk., $13.48, Was $14.98
Instant Savings
Now$1348current price Now $13.48, Was $14.98$14.98$1.50 offEnds Oct 05JOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs., $24.98, $0.06/ea
$2498current price $24.98$0.06/eaNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
574.6667 out of 5 Stars. 57 reviews4.6667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz., $14.18, $0.38/oz
$1418current price $14.18$0.38/ozSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz.
834.747 out of 5 Stars. 83 reviews4.747 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct., $14.98, $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaTandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct.
74.7143 out of 5 Stars. 7 reviews4.7143 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLife Savers Red, White, and Blue Gummies, 38 oz., $8.48, $0.22/oz
$848current price $8.48$0.22/ozLife Savers Red, White, and Blue Gummies, 38 oz.
1244.5403 out of 5 Stars. 124 reviews4.5403 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPicaFresa, Strawberry Gummy Coated With Chili and Sugar, 225 pcs., $9.24, $0.04/ea
$924current price $9.24$0.04/eaPicaFresa, Strawberry Gummy Coated With Chili and Sugar, 225 pcs.
264.5 out of 5 Stars. 26 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Experience the Fruity Delight of HI-CHEW™
HI-CHEW™ is the ultimate chewy candy that combines delicious fruity flavors with an irresistibly smooth texture. Perfect for candy lovers, this treat offers a variety of exotic and traditional fruit-forward flavors that will tantalize your taste buds. Each bite delivers a burst of flavor and a satisfying chew that makes HI-CHEW™ a favorite for all ages.
Discover the Fantasy Mix Club Bag
The Fantasy Mix Club Bag is a mouthwatering assortment of unique and exciting flavors. Indulge in Rainbow Sherbet, Blue Hawaii, Blue Raspberry, and the NEW Cotton Candy flavor. This delightful mix is perfect for sharing, gifting, or simply enjoying as a personal treat. Each flavor is crafted to provide a fun and flavorful experience in every piece.
A Legacy of Candy Excellence
HI-CHEW™ has a rich history that dates back over a century. Founded by Taichiro Morinaga, who brought his candy-making expertise from America to Japan, HI-CHEW™ has become the best-selling soft candy in Japan. Its popularity continues to grow across Asia and the United States, making it a global favorite for candy enthusiasts.
Perfect for Any Occasion
Whether you're looking for a sweet treat to brighten your day or a fun addition to parties and gatherings, HI-CHEW™ Fantasy Mix Club Bag is the ideal choice. With its vibrant flavors and chewy texture, this candy is sure to bring joy and excitement to every moment.
Specifications
Net Weight: 27.2 oz.
Includes: (1) 27.2 oz. bag
Ingredients: Glucose Syrup, Sugar, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Less Than 2% Of Gelatin, Malic Acid, Citric Acid, Natural And Artificial Flavors, Spirulina Extract (Color), Fruit Juice Concentrate (Color), Vegetable Juice Concentrate (Color), Sucrose Fatty Acid Esters, Sorbitan Tristearate, Lemon Juice Concentrate, Red Raspberry Juice Concentrate, Pineapple Juice Concentrate, Beta-Carotene (Color).
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 33 reviews
Delicious
This was a sample and it was absolutely delicious. I can’t wait to go back to the store and buy some! This is so much better than the starburst and other chewy candy. Does not hurt my teeth like some.
Verified Purchase
So soft and chewy with great flavor
Verified Purchase
Can't get enough
Very tasty and delicious. Really want a while bag every time We start eating them. The flavors are so good.
Items you may like
Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk., $16.74, $0.93/ea
$1674current price $16.74$0.93/eaFrom $16.74Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7824.7941 out of 5 Stars. 782 reviews4.7941 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs., $29.88, $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10604.8019 out of 5 Stars. 1060 reviews4.8019 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Original Chewy Candy, 2.17 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaFrom $39.98Skittles Original Chewy Candy, 2.17 oz., 36 pk.
24854.5553 out of 5 Stars. 2485 reviews4.5553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct., $19.98, $0.11/ea
$1998current price $19.98$0.11/eaNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314184.4705 out of 5 Stars. 31418 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryYumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk., $12.97, $0.86/oz
$1297current price $12.97$0.86/ozYumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk.
464.8 out of 5 Stars. 46 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySOUR PUNCH Rainbow Straws Chewy Candy, 2 oz., 24 ct., $15.98, $0.67/ea
$1598current price $15.98$0.67/eaSOUR PUNCH Rainbow Straws Chewy Candy, 2 oz., 24 ct.
2794.6595 out of 5 Stars. 279 reviews4.6595 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs., $24.98
$2498current price $24.98Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSkittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz., $10.63, $0.20/oz
$1063current price $10.63$0.20/ozFrom $10.63Skittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz.
33244.6486 out of 5 Stars. 3324 reviews4.6486 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct.
59714.649 out of 5 Stars. 5971 reviews4.649 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk., $25.93, $1.08/ea
$2593current price $25.93$1.08/eaSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk.
1694.7633 out of 5 Stars. 169 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping