Hershey Valentine Assorted Flavored Snack Size Candy, 84 pcs.

Highlights
- Contains one (1) 37.66-ounce, 84-piece bulk variety bag of Hershey Assorted Flavored Snack Size Candy
- Assorted mix of HERSHEY'S, REESE'S, JOLLY RANCHER, TWIZZLERS, and KIT KAT candies
- Includes 84 individually wrapped snack size candies in a themed bulk variety bag to exchange in the classroom or with family and friends
- Enjoy a fun assortment of Valentine exchange candies for easy gifting to friends, family, classmates and co-workers
- Unwrap Hershey candy during birthday parties, baby and bridal shower celebrations, special date nights and anniversaries
HERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs. $22.98 Was $23.98 $0.37/oz

HERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.


Members also considered
AirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk. $14.68 $0.16/ea
Sponsored$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11044.8125 out of 5 Stars. 1104 reviews4.8125 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs. $18.68 $0.09/ea
$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLife Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs. $13.48 $4.49/lb
$1348current price $13.48$4.49/lbFrom $13.48Life Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs.
27494.8519 out of 5 Stars. 2749 reviews4.8519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk. $16.74 $0.93/ea
Sponsored$1674current price $16.74$0.93/eaAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7844.7946 out of 5 Stars. 784 reviews4.7946 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132424.781 out of 5 Stars. 13242 reviews4.781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30124.7686 out of 5 Stars. 3012 reviews4.7686 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk. $22.48 Was $29.98 $0.75/ea
Instant Savings
Now$2248current price Now $22.48, Was $29.98$29.98$0.75/ea$7.50 offEnds Nov 02Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8454.8544 out of 5 Stars. 845 reviews4.8544 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk. $11.98 $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30934.8277 out of 5 Stars. 3093 reviews4.8277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFla-Vor-Ice Giant Pops, 1.5 oz., 200 pk. $9.98 $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaFla-Vor-Ice Giant Pops, 1.5 oz., 200 pk.
13904.5324 out of 5 Stars. 1390 reviews4.5324 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102704.7516 out of 5 Stars. 10270 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs. $22.68 Was $23.48 $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40434.7069 out of 5 Stars. 4043 reviews4.7069 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs. $22.98 Was $23.98 $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4324.6042 out of 5 Stars. 432 reviews4.6042 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs. $13.32 $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
23044.6628 out of 5 Stars. 2304 reviews4.6628 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs. $29.88 $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10624.8023 out of 5 Stars. 1062 reviews4.8023 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs. $14.48 Was $16.48 $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Perfect Valentine's Day Treats for Everyone
These assorted Hershey candies are fun Valentine's Day exchange treats you can give to family, friends, classmates, teammates, co-workers or anyone who deserves a personalized chocolatey or fruit flavored candy delivery. Pair a special Valentine's Day card and flowers with a piece of candy full of scrumptious chocolatey or fruity flavor. There's something delicious for everyone to enjoy in this sweet assortment.
A Delicious Assortment of Favorite Candies
This bulk variety bag of friend exchange candies contains HERSHEY'S milk chocolate candy bars, REESE'S milk chocolate peanut butter hearts candy, JOLLY RANCHER gummies minis assorted fruit flavored candy, TWIZZLERS Twists strawberry flavored chewy candy and KIT KAT® chocolate wafer candy bars. Looking to share the love? Fill your household or office candy bowls for everyone to enjoy a sweet bite of these festive candies. Or, add these tasty treats to your favorite dessert recipes to kick your baking up a notch. Stuff a REESE'S peanut butter heart candy inside your favorite cookie dough or place a HERSHEY'S milk chocolate candy bar on top of a yummy chocolate cake or brownie.
Celebrate Valentine's Day with Sweet Moments
These treats are also fun snacks to eat during Valentine's Day celebrations, lunch breaks and movie marathons. Spread the love on this special day, but don't forget to save a few chocolatey and fruit flavored candies for yourself.
Specifications
Net Weight: 37.66 oz.
Includes: 84 pieces
REESE'S Hearts Snack Size Ingredients: Peanuts, Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr), Sugar, Dextrose, Vegetable Oil (Palm Oil, Shea Oil, Sunflower Oil, Palm Kernel Oil, &/Or Safflower Oil), Contains 2% Or Less Of: Lactose (Milk), Reduced Protein Whey (Milk), Salt, Chocolate, Skim Milk, Cocoa Processed With Alkali, Cocoa, Lecithin (Soy), Tbhq & Citric Acid (To Maintain Freshness), Vanillin (Artificial Flavor). Contains: Peanuts, Milk, Soy. Ingredients(s) Derived From A Bioengineered Source.
HERSHEY'S Milk Chocolate Snack Size Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Milk, Chocolate, Cocoa Butter, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr, Vanillin (Artificial Flavor)). Contains: Milk, Soy. Manufactured On The Same Equipment That Processes Almonds. Ingredients(s) Derived From A Bioengineered Source.
TWIZZLERS Strawberry Flavored Twists Candy Snack Size Ingredients:Corn Syrup, Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Contains 2% Or Less Of: Palm Oil, Salt, Glyceryl Monostearate, Artificial Flavor, Cornstarch, Glycerin, Potassium Carbonate, Artificial Color (Red 40), Sodium Carbonate. Contains: Wheat. Contains A Bioengineered Food Ingredient.
JOLLY RANCHER Gummies Minis Candy Ingredients: Sugar, Corn Syrup, Modified Cornstarch, Contains 2% Or Less Of: Malic Acid, Natural & Artificial Flavor, Sodium Citrate, Mineral Oil, Carnauba Wax, Artificial Color (Red 40, Blue 1, Yellow 5, Yellow 6). Contains A Bioengineered Food Ingredient.
KIT KAT® Wafer Bar Ingredients: Sugar, Wheat Flour, Cocoa Butter, Chocolate, Lactose (Milk), Vegetable Oil (Palm Oil, Palm Kernel Oil), Skim Milk, Milk Fat, Contains 2% Or Less Of: Lecithin (Soy), Pgpr, Vanillin (Artificial Flavor), Salt, Yeast, Baking Soda. Contains: Milk, Wheat, Soy. Ingredients(s) Derived From A Bioengineered Source.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-2 of 2 reviews
Verified Purchase
Delicious! Great variety... kids loved it!
Verified Purchase
Good value
Good value. Great assortment.
Other popular items in Candy
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk. $12.48 $0.83/ea
Sponsored$1248current price $12.48$0.83/eaMentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.
3984.6332 out of 5 Stars. 398 reviews4.6332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaTandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct.
84.75 out of 5 Stars. 8 reviews4.75 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk.
33874.6504 out of 5 Stars. 3387 reviews4.6504 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingButterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
Sponsored$3998current price $39.98$1.11/eaButterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk.
5254.6762 out of 5 Stars. 525 reviews4.6762 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct. $12.64 $0.63/ea
$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S KISSES Milk Chocolate Candy, 330 pcs. $20.98 $0.06/ea
$2098current price $20.98$0.06/eaHERSHEY'S KISSES Milk Chocolate Candy, 330 pcs.
25634.8318 out of 5 Stars. 2563 reviews4.8318 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs. $22.98 $0.10/ea
$2298current price $22.98$0.10/eaHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs.
10744.7216 out of 5 Stars. 1074 reviews4.7216 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilky Way Chocolate Candy Bars, 1.84 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaMilky Way Chocolate Candy Bars, 1.84 oz., 36 pk.
10414.6523 out of 5 Stars. 1041 reviews4.6523 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk. $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
3434.8047 out of 5 Stars. 343 reviews4.8047 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBROOKSIDE Dark Chocolate and Pomegranate Flavored Snacking Chocolate, 32 oz. $13.28 $0.41/oz
$1328current price $13.28$0.41/ozFrom $13.28BROOKSIDE Dark Chocolate and Pomegranate Flavored Snacking Chocolate, 32 oz.
22394.8182 out of 5 Stars. 2239 reviews4.8182 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Milk Chocolate with Whole Almonds Candy Bars, Full Size, 1.45 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaHERSHEY'S Milk Chocolate with Whole Almonds Candy Bars, Full Size, 1.45 oz., 36 pk.
34474.7279 out of 5 Stars. 3447 reviews4.7279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs. $17.98 $0.24/ea
$1798current price $17.98$0.24/eaKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs.
1254.416 out of 5 Stars. 125 reviews4.416 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping3 Musketeers Full Size Chocolate Candy Bars, 1.92 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/ea3 Musketeers Full Size Chocolate Candy Bars, 1.92 oz., 36 pk.
3284.6311 out of 5 Stars. 328 reviews4.6311 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz. $11.98 $0.92/oz
$1198current price $11.98$0.92/ozTru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz.
1024.6176 out of 5 Stars. 102 reviews4.6176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCRUNCH Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaCRUNCH Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
3764.8644 out of 5 Stars. 376 reviews4.8644 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping