Hello Kitty Two-Tier Cake
Bakery, in club pickup

Highlights
- Made fresh in-club
- White or chocolate two-tier cake with icing
- Great for birthdays, themed parties and celebrations
- Serves ~58 people
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166274.7633 out of 5 Stars. 16627 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82044.6933 out of 5 Stars. 8204 reviews4.6933 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64564.5336 out of 5 Stars. 6456 reviews4.5336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36254.3288 out of 5 Stars. 3625 reviews4.3288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5883.7058 out of 5 Stars. 588 reviews3.7058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8263.5751 out of 5 Stars. 826 reviews3.5751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct. $20.93 $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18944.3379 out of 5 Stars. 1894 reviews4.3379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs. $33.66 $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2184.7431 out of 5 Stars. 218 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Hello Kitty Design
Charmingly adorned with a Hello Kitty-themed design, our Hello Kitty Two-Tier Cake captures the essence of playfulness, excitement, and the joyous world of Hello Kitty. Each Hello Kitty-inspired element is skillfully shaped and tinted to add a touch of gaming charm to your occasion.
Taste of Pure Joy
This Hello Kitty Two-Tier Cake is designed to make every moment of your celebration unforgettable! Experience a taste of pure joy, perfect for any Hello Kitty themed event. Every bite reveals a perfect harmony of moist cake layers and rich, delectable filling. No matter the flavor you choose, this cake is sure to delight and satisfy every Hello Kitty fan's palate.
Perfect For Your Next Event
In the spirit of adventure and camaraderie, this cake knows no bounds, and serves ~58 people. Whether it's a group celebration, a Hello Kitty-themed gathering, or a kids' birthday party, our Hello Kitty Two-Tier Cake effortlessly adapts to your event.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Cake & cupcake orders can be picked up in the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 5 reviews
Verified Purchase
Hello Kitty Cuteness
This cake was absolutely adorable and my daughter loved it. We did vanilla cake for the top tier and chocolate for the bottom. It was absolutely delicious too.
Verified Purchase
Best cake ever
We ordered a cake for our daughter’s second birthday, and it was absolutely perfect! Not only was it beautifully decorated to match her theme, but it also tasted amazing—so soft, moist, and flavorful. Everyone at the party couldn’t stop talking about it, and our little one was all smiles when she saw it. Thank you for making her special day even sweeter!
Verified Purchase
Beautiful and delicious
Cake was ready on time. It was beautiful and tasted delicious!!! My granddaughter was ecstatic over it!!!
Top products
Sealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box $299.00 Was $349.00
Instant Savings
SponsoredNow$29900current price Now $299.00, Was $349.00$349.00Options from $299.00 – $399.00$50 offEnds Oct 12Sealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box
414.6098 out of 5 Stars. 41 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60444.0945 out of 5 Stars. 6044 reviews4.0945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $99.95
$9995current price $99.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
SponsoredMembers-only priceSAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
3484.727 out of 5 Stars. 348 reviews4.727 out of 5 starsAvailable for PickupPickupDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3 $119.98
$11998current price $119.98Member's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3
614.3279 out of 5 Stars. 61 reviews4.3279 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection $699.00
$69900current price $699.00Lenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection
494.449 out of 5 Stars. 49 reviews4.449 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal. $16.98 $0.13/oz
Sam's Cash Offer
$1698current price $16.98$0.13/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113704.7405 out of 5 Stars. 11370 reviews4.7405 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
181324.7795 out of 5 Stars. 18132 reviews4.7795 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping