Happy Birthday Chocolate Covered Strawberries, 12 ct.

Highlights
- Assortment of 12 chocolate-covered strawberries
- Covered in real dark, milk, and white chocolate with unique decorations
- Presented in a signature gift box with a "Happy Birthday" printed ribbon
- Dipped, packed and shipped on the order date
- Gift messaging available at checkout


Members who viewed this also viewed
Jack Link's Teriyaki Beef Jerky, 16 oz. $18.88 $1.18/oz
Sponsored$1888current price $18.88$1.18/ozJack Link's Teriyaki Beef Jerky, 16 oz.
30464.568 out of 5 Stars. 3046 reviews4.568 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingForno Espresso Capoliveri 24" Microwave Drawer $1,195.00 Was $1,995.00
Instant Savings
Now$1,19500current price Now $1,195.00, Was $1,995.00$1,995.00More options from $1,095.00$800 offEnds Oct 26Forno Espresso Capoliveri 24" Microwave Drawer
2054.4878 out of 5 Stars. 205 reviews4.4878 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKeter 7.5' x 15' Newton Plus Resin Outdoor Shed Durable Storage, Graphite $2,399.00
$2,39900current price $2,399.00Keter 7.5' x 15' Newton Plus Resin Outdoor Shed Durable Storage, Graphite
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCooper Street Orange Cranberry Cookies, 18 oz. $5.98 $0.33/oz
$598current price $5.98$0.33/ozCooper Street Orange Cranberry Cookies, 18 oz.
22554.7384 out of 5 Stars. 2255 reviews4.7384 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryVoltaren Topical Arthritis Pain Relief Gel, 5.3 oz. 2 pk., + 1.7 oz. $39.98 $3.24/oz
$3998current price $39.98$3.24/ozVoltaren Topical Arthritis Pain Relief Gel, 5.3 oz. 2 pk., + 1.7 oz.
88904.4862 out of 5 Stars. 8890 reviews4.4862 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryEllo Emma 14 oz. Stainless Steel Water Bottle, 2 Pack, Choose Color $16.98
$1698current price $16.98Ello Emma 14 oz. Stainless Steel Water Bottle, 2 Pack, Choose Color
3114.4695 out of 5 Stars. 311 reviews4.4695 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 4 Gallon $6.98 $0.01/foz
$698current price $6.98$0.01/fozMember's Mark Purified Water 4 Gallon
24834.6049 out of 5 Stars. 2483 reviews4.6049 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHue Women's High Rise Denim Legging $14.98 Was $16.98
Now$1498current price Now $14.98, Was $16.98$16.98$2 offHue Women's High Rise Denim Legging
23234.5575 out of 5 Stars. 2323 reviews4.5575 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingEXPO Low Odor Dry Erase Markers, Fine Tip, Assorted Colors, 12 Pack $9.68
$968current price $9.68EXPO Low Odor Dry Erase Markers, Fine Tip, Assorted Colors, 12 Pack
1484.5608 out of 5 Stars. 148 reviews4.5608 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Decadent Birthday Gift
Make birthdays extra special with this decadent gift. This package includes twelve extra-large strawberries, each hand-dipped in a variety of chocolates. The strawberries are coated in milk, white, and dark chocolate, providing a delightful assortment of flavors. To add to the festive spirit, each strawberry is cheerfully decorated with a festive drizzle and sprinkles. It's the perfect way to wish a friend, family member, or loved one a "Happy Birthday!"
Freshly Dipped and Delivered
Quality and freshness are our top priorities. Each strawberry is dipped, packed, and shipped on the day they're ordered. This ensures that every strawberry arrives at its destination as fresh and delicious as possible. We understand the importance of timely delivery, especially for birthday gifts. Therefore, every order is shipped overnight on ice. This guarantees that the strawberries maintain their freshness and quality during transit, making them a delightful surprise for the birthday celebrant.
Specifications
Includes:
- White chocolate-covered strawberries with rainbow confetti sprinkles (3 ct.)
- Milk chocolate-covered strawberries with rainbow chooclate chips (3 ct.)
- Milk chocolate-covered strawberries with yellow drizzle (2 ct.)
- Dark chocolate-covered strawberries with red jimmies (2 ct.)
- Dark chocolate-covered strawberries with blue drizzle (2 ct.)
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 111 reviews
Verified Purchase
Biggest Chocolate Covered Strawberries EVER!
We sent these to my mom on her birthday at work. She was THRILLED. These berries are HUGE. I make no exaggeration when I say they are the biggest chocolate covered strawberries ever. One of them fills my open palm. We love them in our family so we get them from many places all the time, and these are by far the biggest, freshest, prettiest ones we've gotten. And the price is unbeatable, especially since it includes shipping. I'll never order them anywhere else again as long as these are available. Packaging was also very protective and kept these bad boys safe, and cold with included ice packs. Wonderful purchasing experience, delivery experience, and presentation. It was three weeks ago and she is still telling people about them!
Verified Purchase
This gift really made me a hero
Got this as a Birthday gift, the packing was fabulous, the person getting the gift said it was the best she ever had and her favorite gift. That of course made me very happy . So I will get this again. She said the chocolate covered strawberries were the very best , really really good.
Verified Purchase
Happy birthday to me
These strawberries were packaged securely and in a cold pack. They were beautifully decorated with white and dark chocolate coating and designed as soon in pics. The strawberries were fresh, sweet, and absolutely delicious. I ate about 3 a day for 4 days and was sad when they were gone. What a wonderful treat!
Wonderful! We're do happy you enjoyed the chocolate covered strawberries, Happy Birthday!<br />Sincerely,<br />Golden State Fruit
Other popular items in Valentine's Day
Pup-Peroni Dog Snacks, Original Beef Flavor, 46 oz. $16.98 $0.37/oz
Sponsored$1698current price $16.98$0.37/ozPup-Peroni Dog Snacks, Original Beef Flavor, 46 oz.
65784.7995 out of 5 Stars. 6578 reviews4.7995 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Women's Everyday Tank Top $4.81 Was $9.24
Now$481current price Now $4.81, Was $9.24$9.24$4.43 offMember's Mark Women's Everyday Tank Top
103.5 out of 5 Stars. 10 reviews3.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVeuve Clicquot Brut Yellow Label Champagne Wine, 750 ml $74.99 $2.96/foz
$7499current price $74.99$2.96/fozVeuve Clicquot Brut Yellow Label Champagne Wine, 750 ml
764.8947 out of 5 Stars. 76 reviews4.8947 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs. $17.98 $1.20/lb
Sponsored$1798current price $17.98$1.20/lbMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs.
95904.8302 out of 5 Stars. 9590 reviews4.8302 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color $19.98
$1998current price $19.98Member's Mark Waterproof Pet Throw Blanket 60"x80", Choose Color
264.9231 out of 5 Stars. 26 reviews4.9231 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRoblox Gift Card, Various Amounts $22.48
$2248current price $22.48Options from $22.48 – $89.92Roblox Gift Card, Various Amounts
2223.6982 out of 5 Stars. 222 reviews3.6982 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLarge Cantaloupe, 1 ct. $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93794.0124 out of 5 Stars. 9379 reviews4.0124 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.) $15.87 $1.51/oz
$1587current price $15.87$1.51/ozHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)
110294.7305 out of 5 Stars. 11029 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs. $13.32 $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
23044.6628 out of 5 Stars. 2304 reviews4.6628 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney $500 Email Delivery Gift Card
Members-only priceDisney $500 Email Delivery Gift Card
3204.2938 out of 5 Stars. 320 reviews4.2938 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct. $7.96 $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88884.6041 out of 5 Stars. 8888 reviews4.6041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz. $24.98 $0.52/oz
$2498current price $24.98$0.52/ozMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz.
69564.7072 out of 5 Stars. 6956 reviews4.7072 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRing Pop Limited Edition Mix, Variety Pack, 0.5 oz., 44 pk. $16.78 $0.38/ea
$1678current price $16.78$0.38/eaFrom $16.78Ring Pop Limited Edition Mix, Variety Pack, 0.5 oz., 44 pk.
5734.7888 out of 5 Stars. 573 reviews4.7888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs. $19.98 $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37114.8033 out of 5 Stars. 3711 reviews4.8033 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping