HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
Shipping

Highlights
- Contains one (1) 36.53-ounce, 75-piece variety bag of Hershey Variety Mix Assorted Flavored Candy
- Includes 75 individually-wrapped kosher candies for sharing with all your favorite people
- Satisfy everyone's taste buds with this mixture of sweet treats during family get-togethers, tailgates, movie nights and campfires
- Use this candy assortment for lunch box preparation, birthday parties, or for filling your candy dish
- Includes REESE'S FAST BREAK peanut butter nougat candy bars, HERSHEY'S milk chocolate candy bars, ALMOND JOY coconut and almond chocolate candy bars, YORK peppermint patties candy and PAYDAY peanut caramel candy bars
HERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs., $16.98, $0.06/ea

HERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.


Members also considered
Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs., $22.98, Was $23.98, $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4224.6043 out of 5 Stars. 422 reviews4.6043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
Sponsored$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/ea$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40344.708 out of 5 Stars. 4034 reviews4.708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
Now$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs., $22.98, $0.10/ea
$2298current price $22.98$0.10/eaHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs.
10744.7216 out of 5 Stars. 1074 reviews4.7216 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs., $20.98, $0.12/ea
$2098current price $20.98$0.12/eaHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs.
28794.7892 out of 5 Stars. 2879 reviews4.7892 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs., $14.98, $0.19/ea
$1498current price $14.98$0.19/eaMars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs.
2214.7647 out of 5 Stars. 221 reviews4.7647 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea
Instant Savings
Now$2698current price Now $26.98, Was $29.98$29.98$0.09/ea$3 offEnds Sep 30Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
5774.8336 out of 5 Stars. 577 reviews4.8336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs., $17.98, $0.24/ea
$1798current price $17.98$0.24/eaKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs.
1254.416 out of 5 Stars. 125 reviews4.416 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs., $13.32, $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
22994.6625 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6625 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Enjoy a delicious treat anytime and anywhere with this Hershey Variety Mix bag of assorted candy, the perfect addition to just about any occasion. Offering five crowd-pleasing favorites, this bag is perfect for sharing with family, friends, teammates or co-workers. Take this variety candy bag into the office break room, pour some individually wrapped candies into your jar at home or take a bag to your next sports game to celebrate the win. This assorted bag of HERSHEY'S candy includes REESE’S FAST BREAK peanut butter nougat candy bars, HERSHEY'S milk chocolate candy bars, ALMOND JOY coconut and almond chocolate candy bars, YORK peppermint patties candy and PAYDAY peanut caramel candy bars.
Specifications
Net Weight: 36.53 oz.
Includes: 75 pieces
Indivdiual count varied per bag:
- Reese’s Fast Break Peanut Butter Nougat Snack Size Candy Bars
- HERSHEY'S Milk Chocolate Miniature Candy Bars
- Almond Joy Coconut and Almond Chocolate Candy Bar Miniatures
- York Peppermint Patties Snack Size Candy
- Payday Peanut Caramel Snack Size Candy Bars
Ingredients (Reese’s Fast Break Peanut Butter Nougat Snack Size Candy Bars): sugar, peanuts, corn syrup, vegetable oil (palm oil, shea oil, sunflower oil, palm kernel oil, &/or safflower oil), dextrose, lactose (milk), contains 2% or less of: high fructose corn syrup, reduced protein whey (milk), skim milk, chocolate, cocoa processed with alkali, salt, cocoa, hydrogenated vegetable oil (palm kernel oil, palm oil), lecithin (soy), hydrolyzed soy protein, hydrolyzed milk protein, glycerin, vanillin (artificial flavor), tbhq & citric acid (to maintain freshness). Contains: peanuts, milk, soy.
Ingredients (HERSHEY'S Milk Chocolate Miniature Candy Bars): milk chocolate (sugar, chocolate, milk, cocoa butter, skim milk, milk fat, lecithin (soy), pgpr, natural flavor).
Contains: milk, soy.
Ingredients (Almond Joy Coconut and Almond Chocolate Candy Bar Miniatures): corn syrup, sugar, coconut, vegetable oil (palm oil, shea oil, sunflower oil, palm kernel oil, &/or safflower oil), almonds, lactose (milk), contains 2% or less of: chocolate, reduced protein whey (milk), skim milk, cocoa, cocoa processed with alkali, whey (milk), salt, lecithin (soy), milk fat, vanillin (artificial flavor), hydrolyzed milk protein, sodium metabisulfite (to maintain freshness), pgpr.
Contains: almonds, coconut, milk, soy.
manufactured in a facility that processes peanuts.
Ingredients (York Peppermint Patties Snack Size Candy): sugar, corn syrup, chocolate, cocoa, invert sugar, milk fat, egg whites, cocoa butter, lecithin (soy), oil of peppermint, pgpr, natural flavor.
Contains: milk, eggs, soy.
Ingredients (Payday Peanut Caramel Snack Size Candy Bars): peanuts, sugar, corn syrup, skim milk, vegetable oil (palm oil, sunflower oil), contains 2% or less of: salt, carrageenan, mono- and diglycerides.
Contains: peanuts, milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 6 reviews
Verified Purchase
Great Variety
We love this mix it doesn't last
Verified Purchase
Snacks!
Great variety! Good quality
Verified Purchase
Great mix
Great mix
Items you may like
M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
Sponsored$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
3324.7711 out of 5 Stars. 332 reviews4.7711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.
49124.7404 out of 5 Stars. 4912 reviews4.7404 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
5254.7619 out of 5 Stars. 525 reviews4.7619 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
Sponsored$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk.
62134.7064 out of 5 Stars. 6213 reviews4.7064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937144.8418 out of 5 Stars. 193714 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423284.8563 out of 5 Stars. 42328 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113564.6278 out of 5 Stars. 11356 reviews4.6278 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67794.8373 out of 5 Stars. 6779 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz., $17.98, $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37044.781 out of 5 Stars. 3704 reviews4.781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
5884.7262 out of 5 Stars. 588 reviews4.7262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk., $17.48, $0.87/ea
$1748current price $17.48$0.87/eaKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk.
6464.8251 out of 5 Stars. 646 reviews4.8251 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping