Grape Soda Grapes, 3 lbs.

Highlights
- Fresh, sweet, and firm grapes with a unique grape soda flavor
- Rich in vitamins, minerals, and antioxidants
- Great snack on the go for busy families, kids will love them
- Available for a limited time
Spice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs., $11.47, $3.82/lb

Spice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs.


Members also considered
Green Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242633.8119 out of 5 Stars. 24263 reviews3.8119 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLarge Cantaloupe, 1 ct., $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93774.0127 out of 5 Stars. 9377 reviews4.0127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Experience the Unique Grape Soda Flavor
Indulge in the extraordinary taste of grape soda grapes, featuring a flavor reminiscent of candy but without the added sugar. These grapes are available for a limited time, offering an exotic and intensely sweet experience that is sure to delight your taste buds.
Fresh and Ready to Enjoy
Picked fresh and delivered directly to Sam's Club, these grapes are ready to eat right away. Whether you prefer them chilled from the refrigerator or frozen for a refreshing treat, their amazing flavor remains consistent and satisfying.
Perfect Pairing Ideas
Enhance your snacking experience by pairing these unique grapes with gouda or cheddar cheese and crackers. Their sweet flavor complements savory snacks, making them a versatile addition to any gathering or personal indulgence.
Exclusive to Sam's Club Members
This extraordinarily unique grape variety is exclusive to Sam's Club, available only to our valued members. Don't miss the chance to try this one-of-a-kind fruit while supplies last!
Specifications
- Perishable, keep refrigerated
- Resealable container
- Wash or rinse before eating
Net weight: 3 lbs.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 183 reviews
Verified Purchase
Sweet and Savory
Although these grapes are small, they are packed with a lot of flavor. Perfect for something sweet to snack on instead of candy. I wish Sam's Club would consistently sell the same grapes. You never know what they are going to have when you go there. However, they are sweet and delicious most of the time.
Verified Purchase
Cotton candy grapes, but better!
Some of the best grapes I've ever had. Great firm texture. Skin wasn't bitter or tough. Sweet and juicy- everything you want in a grape! These are bred so they taste very unique. They remind me of cotton candy grapes if the flavor was a little more distinct (and better!).
Verified Purchase
A sweet grape treat
These Grape Soda Grapes really do have a sweet grape soda like flavor. Yet it is better than soda because they are real grapes with obviously no artificial flavors. Try them.
Items you may like
Spice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs., $11.47, $3.82/lb
Sponsored$1147current price $11.47$3.82/lbSpice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs.
24464.3802 out of 5 Stars. 2446 reviews4.3802 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound, $34.86, $4.98/lb
$3486current price $34.86avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound
38374.2705 out of 5 Stars. 3837 reviews4.2705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound, $17.43, $4.98/lb
$1743current price $17.43avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound
40324.6059 out of 5 Stars. 4032 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30024.7685 out of 5 Stars. 3002 reviews4.7685 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRusset Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120794.5634 out of 5 Stars. 12079 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245384.8632 out of 5 Stars. 24538 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOrganic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs., $4.72, $1.57/lb
$472current price $4.72$1.57/lbOrganic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs.
35404.6418 out of 5 Stars. 3540 reviews4.6418 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78824.8032 out of 5 Stars. 7882 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTaylor Farms Brussels Sprouts 2 lbs., $4.92, $2.46/lb
$492current price $4.92$2.46/lbTaylor Farms Brussels Sprouts 2 lbs.
33794.5463 out of 5 Stars. 3379 reviews4.5463 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole White Mushrooms 24 oz., $4.36, $0.18/oz
$436current price $4.36$0.18/ozWhole White Mushrooms 24 oz.
55164.7544 out of 5 Stars. 5516 reviews4.7544 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound, $10.88, $5.28/lb
$1088current price $10.88avg. price$5.28/lbFinal cost by weightMember's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound
14864.4785 out of 5 Stars. 1486 reviews4.4785 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Caesar Salad, priced per pound, $10.30, $4.48/lb
$1030current price $10.30avg. price$4.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Caesar Salad, priced per pound
9924.2117 out of 5 Stars. 992 reviews4.2117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound, $14.25, $4.44/lb
$1425current price $14.25avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound
20414.0167 out of 5 Stars. 2041 reviews4.0167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound, $8.83, $5.85/lb
$883current price $8.83avg. price$5.85/lbFinal cost by weightMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound
41304.4431 out of 5 Stars. 4130 reviews4.4431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60304.0957 out of 5 Stars. 6030 reviews4.0957 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping