Goslings Citrus Tonic Water, 7.5 fl. oz. can, 24 pk.

Highlights
Available in select clubs and also with curbside pickup and/or delivery from select clubs
Must be 21 or older to purchase
- Non-Alcoholic Mixer
- Lemon, lime, and orange flavors
- 80 calories per 7.5 fl. oz. serving
- Refrigerate after opening
- Pairs well with tequila, aged rum, or grapefruit gin
SanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk., $17.98, $0.07/foz

SanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk.


Members who viewed this also viewed
SanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk., $17.98, $0.07/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.07/fozSanPellegrino CIAO! Rainbow Cans, 11.15 fl. oz., 24 pk.
7414.5425 out of 5 Stars. 741 reviews4.5425 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Kid's Character Chair, $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Kid's Character Chair
244.9167 out of 5 Stars. 24 reviews4.9167 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Flickering LED Candlestick Lights, 50ct, $17.94
$1794current price $17.94Member's Mark Flickering LED Candlestick Lights, 50ct
353.7714 out of 5 Stars. 35 reviews3.7714 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
22994.6494 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct., $10.58, $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64444.8412 out of 5 Stars. 6444 reviews4.8412 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct., $9.36, $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
138804.8177 out of 5 Stars. 13880 reviews4.8177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278254.8294 out of 5 Stars. 27825 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs., $15.98
$1598current price $15.98HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
Members-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216514.6452 out of 5 Stars. 21651 reviews4.6452 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk., $8.47, $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
36984.6812 out of 5 Stars. 3698 reviews4.6812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Heritage Fire Dining Set with Sunbrella Fabric, 7pc, $2,499.00
$2,49900current price $2,499.00Member's Mark Heritage Fire Dining Set with Sunbrella Fabric, 7pc
394.7179 out of 5 Stars. 39 reviews4.7179 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLong Live the Pumpkin Queen by Shea Ernshaw, Paperback, $7.46
$746current price $7.46Long Live the Pumpkin Queen by Shea Ernshaw, Paperback
45 out of 5 Stars. 4 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Rotisserie Baby Back Ribs, $16.98, $16.98/ea
$1698current price $16.98$16.98/eaMember's Mark Rotisserie Baby Back Ribs
1283.4531 out of 5 Stars. 128 reviews3.4531 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound, $19.74, $6.17/lb
$1974current price $19.74avg. price$6.17/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58394.746 out of 5 Stars. 5839 reviews4.746 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryG-Floor Cushioned Utility Floor Mat, Small Coin Texture, 3' x 8', Black – Anti-Fatigue Support, Durable Vinyl Surface, Ideal for Garages, Workshops, Workstations, Offices, and Standing Areas, $94.98
$9498current price $94.98G-Floor Cushioned Utility Floor Mat, Small Coin Texture, 3' x 8', Black – Anti-Fatigue Support, Durable Vinyl Surface, Ideal for Garages, Workshops, Workstations, Offices, and Standing Areas
164.9375 out of 5 Stars. 16 reviews4.9375 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Flavor Profile
Using only the highest quality ingredients, Goslings has created tonic water with a taste that’s approachable yet unique, zingy yet balanced. A refreshing citrus variety with hints of tart fruit flavors mixed with subtle cardamon and Goslings’ ginger. It pairs well with tequila, aged rum, or grapefruit gin.
Goslings Brand
The Gosling family has once again achieved perfection in a soda can by carefully crafting Goslings Finest Tonic Waters. Using only the highest quality ingredients, they’re proud to introduce a tonic water with a taste that’s approachable yet unique, zingy yet balanced. It’s the idea mixer for the professional bartender or the home mixologist – in perfectly portioned, 7.5 oz cans.
Citrus Grove Recipe
Ingredients
- 4 fl. oz. Goslings Citrus Tonic Water
- 1.5 fl. oz. Grapefruit Gin
- 1 fl. oz. Fresh Blood Orange Juice
Garnish
- Blood Orange
Instructions
- Combine all ingredients over ice and gently stir
- Garnish with a Blood Orange slice
Specifications
Net Weight: 13.4 lbs.
Package Type: Can
Ingredient Information: Carbonated Water, High Fructose Corn Syrup, Citric Acid, Natural Flavors, Quinine
Nutrition Information: Serving Size: 7.5 fl. oz. can; 80 Calories, 0g Total Fat, 0mg Sodium, 21g Carbohydrate, 0g Protein
Allergy Information: Contains No Juice
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
Great item, poor shipping
The flavor is very good and the citrus is well balanced. The packaging, however, was delivered with at least one can broken open and leaking/soaking wet packaging inside. Several other cans were damaged. With no return option, I called The 800 customer servise number. The only option was a refund.
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197684.7977 out of 5 Stars. 19768 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88254.8367 out of 5 Stars. 8825 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938344.8417 out of 5 Stars. 193834 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
Members-only price$211.19 offShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
2054.0341 out of 5 Stars. 205 reviews4.0341 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery