
Highlights
- Go Raw Organic Dry Roasted Pumpkin Seeds with Sea Salt, 20 oz.
- Made with just two simple ingredients
- Each serving delivers 8 grams of plant-based protein
- Dry roasted for a deeper, toastier flavor and seasoned to perfection with a touch of sea salt


Members who viewed this also viewed
WildRoots Omega Powerhouse Trail Mix, 24 oz., $9.98, $0.42/oz
$998current price $9.98$0.42/ozWildRoots Omega Powerhouse Trail Mix, 24 oz.
31204.5026 out of 5 Stars. 3120 reviews4.5026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Heart Healthy Nut Mix Multipack, 1.4 oz., 18 pk., $14.98, $0.59/oz
$1498current price $14.98$0.59/ozMember's Mark Heart Healthy Nut Mix Multipack, 1.4 oz., 18 pk.
52004.8483 out of 5 Stars. 5200 reviews4.8483 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Triple Berry Nut Trail Mix, 40 oz., $13.24, $0.33/oz
$1324current price $13.24$0.33/ozFrom $13.24Member's Mark Triple Berry Nut Trail Mix, 40 oz.
47484.5878 out of 5 Stars. 4748 reviews4.5878 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic FruiChia Variety Pack Snacks, 0.7 oz., 21 pk., $12.98, $0.88/oz
$1298current price $12.98$0.88/ozNature's Garden Probiotic FruiChia Variety Pack Snacks, 0.7 oz., 21 pk.
964.3854 out of 5 Stars. 96 reviews4.3854 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk., $10.98, $0.46/ea
$1098current price $10.98$0.46/eaNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk.
49364.731 out of 5 Stars. 4936 reviews4.731 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz., $17.98, $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz.
86574.7973 out of 5 Stars. 8657 reviews4.7973 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Cranberry Crunch Salad Topper, 20 oz., $9.98, $0.50/oz
$998current price $9.98$0.50/ozMember's Mark Cranberry Crunch Salad Topper, 20 oz.
344.8235 out of 5 Stars. 34 reviews4.8235 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGourmet Gatherings Dark Chocolate Keto Cluster, 16 oz., $11.22, $0.70/oz
$1122current price $11.22$0.70/ozGourmet Gatherings Dark Chocolate Keto Cluster, 16 oz.
41744.3517 out of 5 Stars. 4174 reviews4.3517 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWildRoots Chocolatey Blueberry Protein Single Serve Trail Mix, 1.75 oz., 12 pk., $12.98, $0.62/oz
$1298current price $12.98$0.62/ozWildRoots Chocolatey Blueberry Protein Single Serve Trail Mix, 1.75 oz., 12 pk.
3204.4031 out of 5 Stars. 320 reviews4.4031 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Wholesome Nutrition in Every Bite
Go Raw Organic Dry Roasted Pumpkin Seeds with Sea Salt are a nutrient-packed snack, rich in magnesium, protein, zinc, and antioxidants. These seeds are also a great source of healthy fats, making them a delicious and nutritious addition to your diet.
Simple Ingredients, Big Flavor
Crafted with just two simple ingredients, these pumpkin seeds are dry roasted to perfection for a deeper, toastier flavor. A light touch of sea salt enhances their natural taste, creating a satisfying snack you can enjoy anytime.
Plant-Based Protein Power
Each serving of these pumpkin seeds delivers 8 grams of plant-based protein, making them an excellent choice for those seeking a protein-rich, plant-based snack option.
Certified Organic and Allergen-Friendly
These pumpkin seeds are organic, non-GMO, kosher, and gluten-free, ensuring they meet a variety of dietary preferences and needs. Enjoy a snack thatās as wholesome as it is delicious.
Specifications
Net Weight: 20 oz.
Ingredients: Organic Pumpkin Seeds, Sea Salt.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 8 reviews
really healthy and flavorful
one of the best tasting and healthiest snacks for anyone but especially diabetics. please bring back to stores. if I have one complaint about Sam's it's that they get you to loving a product and then it disappears. sadly, this happened to these pumpkin seeds, a product with no seed oils, soy, or anything else added unnecessarily. and it still tastes delicious. one of my favorites.
Delicious!
Any time anything is good seems Sam's Club doesn't keep in stock.. or bring back⦠I hope it's not the case for these!
Hopeful they come back in stock. These seeds are delicious!
Other popular items in Member's Mark Grocery & Essentials
Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz., $11.22, $0.80/oz
Sponsored$1122current price $11.22$0.80/ozFrom $11.22Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz.
32394.7823 out of 5 Stars. 3239 reviews4.7823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound, $32.66, $6.07/lb
$3266current price $32.66avg. price$6.07/lbFinal cost by weightMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound
49734.7219 out of 5 Stars. 4973 reviews4.7219 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk., $10.38, $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31554.748 out of 5 Stars. 3155 reviews4.748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct., $16.48, $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75204.8101 out of 5 Stars. 7520 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk., $9.98, $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58644.6973 out of 5 Stars. 5864 reviews4.6973 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk., $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19104.6445 out of 5 Stars. 1910 reviews4.6445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627394.8197 out of 5 Stars. 62739 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242633.8119 out of 5 Stars. 24263 reviews3.8119 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySmartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk., $18.98, $0.61/oz
$1898current price $18.98$0.61/ozSmartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk.
26854.7155 out of 5 Stars. 2685 reviews4.7155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct., $27.98, $1.22/ea
$2798current price $27.98$1.22/eaPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct.
47224.5913 out of 5 Stars. 4722 reviews4.5913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingbelVita Cinnamon Brown Sugar Breakfast Biscuits, 25 pk., 4 biscuits per pack, $12.98, $0.52/ea
$1298current price $12.98$0.52/eabelVita Cinnamon Brown Sugar Breakfast Biscuits, 25 pk., 4 biscuits per pack
67374.7235 out of 5 Stars. 6737 reviews4.7235 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted & Salted Pistachios, 48 oz., $16.98, $0.35/oz
$1698current price $16.98$0.35/ozMember's Mark Roasted & Salted Pistachios, 48 oz.
82404.7558 out of 5 Stars. 8240 reviews4.7558 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping