Gift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk.
Shipping

Highlights
- 2-pack with attractive gift-wrapped packaging
- Assortment of chocolates with Belgian claim
- 10 different chocolate pralines with various fillings


Members who viewed this also viewed
Delicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz, $14.98
$1498current price $14.98Delicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g, $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk, $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingVerona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz., $13.88
$1388current price $13.88Verona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz.
7804.1641 out of 5 Stars. 780 reviews4.1641 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHarry & David Fudge Mint Cookies, $10.96
$1096current price $10.96Harry & David Fudge Mint Cookies
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz., $11.92, Was $13.98, $0.40/oz
Now$1192current price Now $11.92, Was $13.98$13.98$0.40/oz$2.06 offMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz.
50604.8672 out of 5 Stars. 5060 reviews4.8672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMeiji Chocorooms 0.75 oz., 24 pk., $13.78, $0.57/ea
$1378current price $13.78$0.57/eaMeiji Chocorooms 0.75 oz., 24 pk.
12154.7737 out of 5 Stars. 1215 reviews4.7737 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37104.8032 out of 5 Stars. 3710 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk., $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
3434.8047 out of 5 Stars. 343 reviews4.8047 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz., $15.28, $0.69/oz
$1528current price $15.28$0.69/ozMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz.
20104.6781 out of 5 Stars. 2010 reviews4.6781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct., $14.29
$1429current price $14.29La Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChocolate Covered Almonds Gift Tin 15 oz., $15.97
$1597current price $15.97Chocolate Covered Almonds Gift Tin 15 oz.
1223.9672 out of 5 Stars. 122 reviews3.9672 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMilk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz., $24.98
$2498current price $24.98Milk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz.
1374.0073 out of 5 Stars. 137 reviews4.0073 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs., $22.98, $0.10/ea
$2298current price $22.98$0.10/eaHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs.
10744.7216 out of 5 Stars. 1074 reviews4.7216 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Indulge in Premium Belgian Chocolates
Experience the rich and luxurious taste of authentic Belgian chocolates with this exquisite assortment. Crafted with care, each piece offers a delightful blend of flavors and textures, making it the perfect treat for any occasion or a thoughtful gift for loved ones.
A Variety of Decadent Flavors
This assortment features a selection of chocolates, each with its own unique flavor profile. From creamy milk chocolate to rich dark chocolate and smooth pralines, there's something to satisfy every chocolate lover's craving.
Perfect for Sharing or Gifting
Whether you're hosting a gathering, celebrating a special moment, or simply indulging in a sweet treat, this assortment of Belgian chocolates is sure to impress. Its elegant packaging also makes it an ideal gift for friends, family, or colleagues.
Specifications
Size: 500g
Ingredient List: Sugar, chocolate liquor, dry whole milk, vegetable fats (palm, palm kernel, sunflower, canola in varying proportions), cocoa butter, caramel (glucose syrup, sugar, vegetable fat (palm, palm kernel), condensed milk, water, emulsifier: lecithins (soy), flavor, salt), whey powder (milk), hazelnuts, anhydrous milk fat, almonds, lowfat cocoa, emulsifier: lecithins (soy), rice flour, coffee, flavorings, oranges, maize starch, spent vanilla seeds.
Allergen + Warning Information: Contains milk, soy, hazelnuts, almonds. May contain pistachio.
Storage Instructions: Keep cool (14 - 18°C / 57 - 64°F) and dry.
Dark Chocolate Content: Cocoa solids: 52% minimum
Milk Chocolate Content: Cocoa solids: 32% minimum. Milk solids: 18% minimum
White Chocolate Content: Cocoa solids: 25% minimum. Milk solids: 22% minimum
Member ratings & reviews
Other popular items in Gift Baskets & Gourmet Food
Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket, $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket
Available for ShippingShippingGingerbread House Kit, $13.98
$1398current price $13.98Gingerbread House Kit
Available for ShippingShippingHappy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket, $50.00
$5000current price $50.00Happy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket
1034.2136 out of 5 Stars. 103 reviews4.2136 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk., $18.98, $0.34/oz
$1898current price $18.98$0.34/ozMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk.
21024.6 out of 5 Stars. 2102 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSavory and Sweet Snack Gift Basket, $45.74
$4574current price $45.74Savory and Sweet Snack Gift Basket
3044.1283 out of 5 Stars. 304 reviews4.1283 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl, $43.78
$4378current price $43.78Alder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl
Available for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts White Tea & Warm Ginger Relaxation Gift Basket, $50.00
$5000current price $50.00Beyond the Bow Gifts White Tea & Warm Ginger Relaxation Gift Basket
Available for ShippingShippingA Gift Inside Organic Nuts, Cheese and Fruit Classic Gift Basket, $59.78
$5978current price $59.78A Gift Inside Organic Nuts, Cheese and Fruit Classic Gift Basket
494.7143 out of 5 Stars. 49 reviews4.7143 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Relax and Unwind Gift Basket, $55.00
$5500current price $55.00Alder Creek Gift Baskets Relax and Unwind Gift Basket
11 out of 5 Stars. 1 reviews1 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Thinking of You Gift Box, $50.00
$5000current price $50.00Alder Creek Gift Baskets Thinking of You Gift Box
21.5 out of 5 Stars. 2 reviews1.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Blooms & Bliss Gift Tower, $24.96
$2496current price $24.96Alder Creek Gift Baskets Blooms & Bliss Gift Tower
Available for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate, $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate
104.4 out of 5 Stars. 10 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFestive Favorites Gift Basket, $24.98
$2498current price $24.98Festive Favorites Gift Basket
Available for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping