Ghirardelli Gourmet Gift Tower
Item # 990531711
Current price is USD$24.98
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Get a $30 statement credit when you open an account and use it to make $30 in eligible Sam's Club purchases within 30 days¹.
Highlights
- Total 18.22oz net weight
- Elegant tower with an assortment of Ghirardelli gourmet confections
- Hand-packed and tied with a ribbon for a beautiful gifting presentation


Hero image 0 of Ghirardelli Gourmet Gift Tower, 0 of 4
Members who viewed this also viewed
Round Cut Blue Sapphire and 0.45 CT. T.W. Diamond Band in 14K Gold $2,549.00
Sponsored$2,54900current price $2,549.00Round Cut Blue Sapphire and 0.45 CT. T.W. Diamond Band in 14K Gold
45 out of 5 Stars. 4 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDisney Princess Sticker Book Treasury, Paperback $9.76
$976current price $9.76Disney Princess Sticker Book Treasury, Paperback
175 out of 5 Stars. 17 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHarry & David Fudge Mint Cookies $10.96
$1096current price $10.96Harry & David Fudge Mint Cookies
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupneatfreak Fabric Upholstered Shoe Storage Bench $59.98
$5998current price $59.98neatfreak Fabric Upholstered Shoe Storage Bench
2584.7752 out of 5 Stars. 258 reviews4.7752 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArtisan Selections Gift Basket $29.98
$2998current price $29.98Artisan Selections Gift Basket
Available for ShippingShippingGhirardelli 12 Day Calendar Countdown with Treats $29.98
$2998current price $29.98Ghirardelli 12 Day Calendar Countdown with Treats
Available for ShippingShippingFestive Favorites Gift Basket $24.98
$2498current price $24.98Festive Favorites Gift Basket
Available for ShippingShippingPremium Chocolate Gift $59.98
$5998current price $59.98Premium Chocolate Gift
Available for ShippingShippingModelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $27.99 $1.17/ea
$2799current price $27.99$1.17/eaModelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
29314.7257 out of 5 Stars. 2931 reviews4.7257 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Roses and Greenery Vase Arrangement, choose color and stem count $42.57
$4257current price $42.57More options from $35.67Member's Mark Roses and Greenery Vase Arrangement, choose color and stem count
11033.9955 out of 5 Stars. 1103 reviews3.9955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Home 4-Tier Steel Shelving with Shelf Liners, 36" W x 14" D x 56.5" H $49.98
$4998current price $49.98Member’s Mark Home 4-Tier Steel Shelving with Shelf Liners, 36" W x 14" D x 56.5" H
2454.5469 out of 5 Stars. 245 reviews4.5469 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChandon California Brut Sparkling Wine, 750 ml $19.99 $0.79/foz
$1999current price $19.99$0.79/fozChandon California Brut Sparkling Wine, 750 ml
1124.7232 out of 5 Stars. 112 reviews4.7232 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby 2-Pack Organic Cotton Cardigan $10.77
$1077current price $10.77Member's Mark Baby 2-Pack Organic Cotton Cardigan
214.7143 out of 5 Stars. 21 reviews4.7143 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Spoonful of Comfort Gift Basket $50.00
$5000current price $50.00Beyond the Bow Gifts Spoonful of Comfort Gift Basket
Available for ShippingShippingWP Weatherproof® Men's Southwest Shacket $21.98
$2198current price $21.98WP Weatherproof® Men's Southwest Shacket
324.8438 out of 5 Stars. 32 reviews4.8438 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Perfect Gift for the Holiday Season
Surprise someone special this holiday season with an elegant four-tiered gift tower. This beautifully designed set of pyramided boxes is sure to bring joy and delight to anyone who receives it.Filled with Gourmet Goodies
Each tier of this exquisite tower is packed with indulgent treats, including Ghirardelli milk chocolate delights, rich cocoa, and fresh, flavorful popcorn from The Popcorn Factory®. It's a collection of premium snacks that will satisfy any craving.Beautifully Presented and Ready to Gift
Topped with a hand-tied bow, this gift tower is ready to impress. Its stunning presentation and delicious contents make it a thoughtful and memorable gift for friends, family, or colleagues.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
Size: 1 ct
Net Weight: 18.22oz (516.5g)
Allergen + Warning Information: Contains Milk, Soy, and Wheat
Contents:
- 1.60oz Ghirardelli Dark Chocolate Pretzel Twist
- 8.00oz Ghirardelli Dark Chocolate Drizzled Popcorn
- 1.70oz Ghirardelli Double Chocolate Cocoa
- 0.81oz Ghirardelli Dark Chocolate Sea Salt Caramel Mini Squares
- 0.81oz Ghirardelli Milk Chocolate Sea Salt Caramel Mini Squares
- 5.30oz Ghirardelli Milk Chocolate Caramel Squares
Member ratings & reviews
0 out of 5 stars
Other popular items in Gift Baskets
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAlder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket
Available for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate
104.4 out of 5 Stars. 10 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939324.8417 out of 5 Stars. 193932 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88374.8366 out of 5 Stars. 8837 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423814.8563 out of 5 Stars. 42381 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping