Frito-Lay Flamin' Hot Snacks, Variety Pack, 30 pk.
Shipping

Smart summary
- Spicy Flavoring: Offers a \"Flamin' Hot\" layer on traditional cheese-flavored snacks, delivering an exciting and intensified taste experience across the assortment.
- Diverse Selection: Features a variety of five distinct Flamin' Hot snacks, including Cheetos Crunchy Cheese, Doritos Nacho Cheese, Chesters Fries, Funyuns Flavored Onion Rings, and Cheetos Crunchy Limon, each with specified bag sizes.
- Individual Portions: Each of the 30 snacks is individually wrapped, ensuring ease of transport and convenient enjoyment for activities such as picnics, lunchboxes, or quick home snacking.
- Versatile Applications: Suited for a wide range of occasions, including tailgates, parties, or grab-and-go needs, and also ideal for vending machines, concessions, and convenience stores.
- Convenient Packaging: This Frito-Lay variety pack brings together iconic snack brands in one box, comprising 30 individually packaged bags for effortless access and distribution.
Frito-Lay Variety Pack Chips & Snacks, 30 pk. $18.48 $0.62/ea

Frito-Lay Variety Pack Chips & Snacks, 30 pk.


Members also considered
Frito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct. $18.48 $0.62/ea
Sponsored$1848current price $18.48$0.62/eaFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct.
5384.5929 out of 5 Stars. 538 reviews4.5929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28634.6762 out of 5 Stars. 2863 reviews4.6762 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43714.7799 out of 5 Stars. 4371 reviews4.7799 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
Sponsored$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18174.5784 out of 5 Stars. 1817 reviews4.5784 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48644.7642 out of 5 Stars. 4864 reviews4.7642 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk. $12.98 Was $14.98 $0.43/ea
Now$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.43/ea$2 offPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk.
5774.5043 out of 5 Stars. 577 reviews4.5043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10594.5486 out of 5 Stars. 1059 reviews4.5486 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
Now$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32084.4913 out of 5 Stars. 3208 reviews4.4913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24844.7411 out of 5 Stars. 2484 reviews4.7411 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13653.4176 out of 5 Stars. 1365 reviews3.4176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Snacking Made Exciting
Experience the joy of snacking with our Frito-Lay® Variety packs. Whether it's for tailgates, lunchboxes, picnics, or just a quick snack at home, our pack is sure to satisfy your cravings. We understand the irresistible urge to dig into your favorite snack right after leaving the grocery store. That's why we've brought together our iconic brands in one convenient box, ready to make any occasion iconic.
Hot and Cheesy Delights
Get ready for a flavor explosion with our traditional cheese-flavored snacks, now amped up with a layer of Flamin' Hot. Each snack in the box is carefully selected to provide a unique, mouth-watering experience. From the 2-oz bags of Cheetos Crunchy Flamin’ Hot Cheese Flavored Snacks to the 1.75-oz bags of Doritos Flamin’ Hot Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips, every bite is a delight.
A Variety of Flavors
But it doesn't stop there. The variety pack also includes 1.75-oz bags of Chester’s Flamin’ Hot Fries Potato Snacks and 1.25-oz bags of Funyuns Flamin’ Hot Flavored Onion Rings. And for those who love a tangy twist, we've included 2-oz bags of Cheetos Crunchy Flamin’ Hot Limon Cheese Flavored Snacks. Each pack provides a different flavor, ensuring there's something for everyone.
Convenient and Delicious
Our Frito-Lay® Variety packs are not just about great taste. They're also about convenience. Each pack is individually wrapped, making it easy to carry and enjoy on-the-go. Whether you're out for a picnic or just craving a snack at home, our variety pack is your perfect companion. So why wait? Dive into the world of exciting flavors with our Frito-Lay® Variety packs.
Specifications
Net Weight: 52.5 oz. total
Includes: 30 count variety pack
- 8 - 2 oz. bags of Cheetos Crunchy Flamin’ Hot Cheese Flavored Snacks
- 6 - 1.75 oz. bags of Doritos Flamin’ Hot Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips
- 6 - 1.75 oz. bags of Chester’s Flamin’ Hot Fries Potato Snacks
- 6 - 1.25 oz. bags of Funyuns Flamin’ Hot Flavored Onion Rings
- 4 - 2 oz. bags of Cheetos Crunchy Flamin’ Hot Limon Cheese Flavored Snacks
Cheetos Crunchy Flamin' Hot Cheese Flavored Snacks Ingredients: Enriched Corn Meal (Corn Meal, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Oil (Corn. Canola, And/Or Sunflower Oil). Flamin' Hot Seasoning (Maltodextrin [Made From Corn], Salt, Sugar, Monosodium Glutamate, Yeast Extract, Citric Acid, Artificial Color [Red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Yellow 6, Yellow 5], Sunflower Oil, Cheddar Cheese [Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes], Onion Powder, Whey, Whey Protein Concentrate, Garlic Powder, Natural Flavor, Buttermilk, Sodium Diacetate. Disodium Inosinate, Disodium Guanylate), And Salt.
Allergy Information: Contains Milk Ingredients.
Chester's Flamin' Hot Fries Flavored Corn & Potato Snacks Ingredients: Enriched Corn Meal (Corn Meal, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Oil (Corn. Canola, And/Or Sunflower Oil), Dried Potatoes, Salt, Whey, Maltodextrin (Made From Corn), Buttermilk, Monosodium Glutamate, Romano Cheese (Cow's Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Tomato Powder, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Onion Powder, Artificial Color (Red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Yellow 6). Natural Flavor, Garlic Powder, Sodium Caseinate. Lactose, Lactic Acid. Citric Acid, Sugar, Skim Milk, Whey Protein Concentrate, Disodium Inosinate, And Disodium Guanylate.
Allergy Information: Contains Milk Ingredients.
Doritos Flamin' Hot Nacho Flavored Tortilla Chips Ingredients: Corn, Vegetable Oil (Sunflower, Corn, And/Or Canola Oil), Maltodextrin (Made From Corn), Salt, Whey, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Buttermilk, Monosodium Glutamate, Artificial Color (Red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Yellow 6, Yellow 5). Natural And Artificial Flavors, Romano Cheese (Cow's Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Onion Powder, Citric Acid, Spices, Dextrose. Tomato Powder, Potassium Chloride, Whey Protein Concentrate, Lactose, Lactic Acid, Sodium Caseinate, Sugar, Garlic Powder, Skim Milk. Red And Green Bell Pepper Powder, Milk Protein Concentrate, Disodium Inosinate, And Disodium Guanylate.
Allergy Information: Contains Milk Ingredients.
Cheetos Crunchy Flamin' Hot Limon Cheese Flavored Snacks Ingredients: Enriched Corn Meal (Corn Meal, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Oil (Corn, Canola, And/Or Sunflower Oil), Flamin' Hot Limón Seasoning (Salt, Sugar, Monosodium Glutamate, Yeast Extract, Citric Acid, Artificial Color [Red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Yellow 6, Yellow 5]. Corn Syrup Solids, Hydrolyzed Corn Protein, Cheddar Cheese [Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes], Sunflower Oil, Onion Powder, Whey, Lime Juice, Maltodextrin [Made From Corn], Whey Protein Concentrate, Garlic Powder, Natural Flavor, Buttermilk, Sodium Diacetate, Disodium Inosinate, And Disodium Guanylate).
Allergy Information: Contains Milk Ingredients.
Funyuns Flamin' Hot Flavored Onion Flavored Rings Ingredients: Enriched Corn Meal (Corn Meal, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Oil (Corn, Canola, And/Or Sunflower Oil), Salt, And Less Than 2% Of The Following: Corn Starch, Corn Flour, Buttermilk, Sugar, Monosodium Glutamate, Yeast Extract, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Artificial Color (Red 40 Lake, Yellow 6 Lake), Citric Acid, Whey, Onion Powder, Maltodextrin (Made From Corn), Lactose, Garlic Powder, Natural And Artificial Flavor, Skim Milk, Sodium Diacetate, Gum Arabic, And Onion Extracts.
Allergy Information: Contains Milk Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 390 reviews
Verified Purchase
Love the price for the spice!
These are some of my most favorite hot chip snacks around! I love the variety, and when it's discounted, even better! I told my wife that we're scoring a second box before the sale expires! LoL The size of the bags are perfect too. Not too small or too big. Perfect for that sandwich/chip lunch combo.
Verified Purchase
Kids/teens love them
It has all the good chips in a spicy version that the teens love, it is the go to for my grandkids. The 30 packs has the larger bags which are great for bigger kids. The Sam's club price is also a saver compared to the stores.
Verified Purchase
Large bags
Larger bags than the ones you typically get from Walmart! Great price! Great buy! Run and grab you a box!!! Beats getting the 2/$1 bags from the gas station :)
Items you may like
Yoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
Sponsored$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35264.8026 out of 5 Stars. 3526 reviews4.8026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31134.636 out of 5 Stars. 3113 reviews4.636 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
13074.7207 out of 5 Stars. 1307 reviews4.7207 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75284.8103 out of 5 Stars. 7528 reviews4.8103 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
24784.8341 out of 5 Stars. 2478 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58744.6961 out of 5 Stars. 5874 reviews4.6961 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31714.7474 out of 5 Stars. 3171 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping