Frito-Lay Cool & Tangy Variety Pack Chips, 50 pk.
Shipping

Highlights
- Frito-Lay Cool & Tangy Mix Variety Pack includes 50 individually packaged bags of snacks
- Mix includes: 6 Ruffles sour & cream, 4 Fuyuns onion rings. 12 Ruffles Cheddar sour & Cream, 8 Lays sour cream & onion, 4 Sunchips harvest cheddar, 8 Doriots Cool Ranch, 8 Lays Dil Pickle
- Single-serve packs help with portion control and portability and ensure fresh tasting chips every time
- From the pantry to the lunch box, all you have to do is grab a bag and go
Perfect Bar Mini Protein Bar Variety Pack, 0.88 oz., 18 pk. $13.67 $0.76/ea

Perfect Bar Mini Protein Bar Variety Pack, 0.88 oz., 18 pk.


Members also considered
Sonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
Sponsored$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13633.4167 out of 5 Stars. 1363 reviews3.4167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
SponsoredNow$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32074.492 out of 5 Stars. 3207 reviews4.492 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48584.7645 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18144.5777 out of 5 Stars. 1814 reviews4.5777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24814.7408 out of 5 Stars. 2481 reviews4.7408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Snack Time Made Easy
With Frito-Lay Variety Packs, snack time can happen anytime and anywhere! These packs are designed to be convenient and compact, making them the ideal choice for family adventures. Whether you're heading out on a road trip, enjoying a picnic, or settling in for a movie night, these variety packs bring everyone's favorite snacks together in one place.
Ruffles Sour Cream & Onion
Experience the chill combination of cool sour cream and herby green onion with Ruffles Sour Cream & Onion chips. These chips deliver a satisfying crunch and a flavor that’s perfect for any occasion.
Funyuns Onion Flavored Rings
Funyuns Onion Flavored Rings offer a deliciously different snack experience. With their crisp texture and zesty onion flavor, they’re a fun treat to enjoy when you're craving something out of the ordinary.
Ruffles Cheddar & Sour Cream
Indulge in the rich, velvety cheddar paired with smooth, creamy sour cream flavor in Ruffles Cheddar & Sour Cream chips. This classic combination is sure to be a crowd-pleaser.
Specifications
Net Weight: 50 oz.
Includes: 50 packs
- 6 - Ruffles Sour Cream & Onion Flavored Potato Chips
- 4 - Funyuns Onion Rings Snacks
- 12 - Ruffles Cheddar & Sour Cream Flavored Potato Chips
- 8 - Lay's Cheddar & Sour Cream Flavored Potato Chips
- 4 - SunChips Harvest Cheddar Flavored Whole Grain Snacks
- 8 - Doritos Cool Ranch Flavored Tortilla Chips
- 8 - Lay's Dill Pickle Flavored Potato Chips
Ruffles Cheddar & Sour Cream Flavored Potato Chips Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Canola, Corn, Soybean, And/Or Sunflower Oil), Maltodextrin (Made From Corn), Salt, Whey, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Onion Powder, Monosodium Glutamate, Natural And Artificial Flavors, Buttermilk, Sour Cream (Cultured Cream, Skim Milk), Lactose, Butter (Cream, Salt), Sodium Caseinate, Yeast Extract, Citric Acid, Skim Milk, Blue Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Lactic Acid, Garlic Powder, Artificial Color (Yellow 6, Yellow 5), Whey Protein Isolate, And Milk Protein Concentrate. Contains Milk Ingredients
Lay’s Dill Pickle Flavored Potato Chips Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Sunflower, Corn, and/or Canola Oil), Dill Pickle Seasoning (Maltodextrin [Made From Corn], Natural Flavors, Salt, Vinegar, Garlic Powder, Yeast Extract, and Spice Extracts [Including Dill]).
Funyons Onion Rings Snacks Ingredients: Enriched Corn Meal (Corn Meal, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Oil (Corn, Canola, And/Or Sunflower Oil), Salt, And Less Than 2% Of The Following: Corn Starch, Sugar, Corn Flour, Buttermilk, Maltodextrin (Made From Corn), Onion Powder, Monosodium Glutamate, Hydrolyzed Corn Protein, Dextrose, Garlic Powder, Natural Flavors, And Gum Arabic. Contains Milk Ingredients
Doritos Cool Ranch Flavored Tortilla Chips Ingredients: Corn, Vegetable Oil (Corn, Canola, And/Or Sunflower Oil), Salt, Corn Starch, Tomato Powder, Lactose, Whey, Skim Milk, Onion Powder, Sugar, Garlic Powder, Monosodium Glutamate, Maltodextrin (Made From Corn), Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Dextrose, Malic Acid, Corn Syrup Solids, Buttermilk, Natural And Artificial Flavors, Sodium Acetate, Artificial Color (Red 40, Blue 1, Yellow 5), Spice, Citric Acid, Disodium Inosinate, And Disodium Guanylate. Contains Milk Ingredients
Ruffles Sour Cream & Onion Flavored Potato Chips Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Canola, Corn, Soybean, And/Or Sunflower Oil), Whey, Natural Flavors, Onion Powder, Salt, Buttermilk, Sour Cream (Cream, Skim Milk, Cultures), Skim Milk, Maltodextrin (Made From Potato), Monosodium Glutamate, Parsley, Yeast Extract, And Gum Acacia. Contains Milk Ingredients
Lay’s Cheddar & Sour Cream Flavored Potato Chips Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Canola, Corn, Soybean And/Or Sunflower Oil), Maltodextrin (Made From Corn), Whey, Salt, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Onion Powder, Natural Flavor, Buttermilk, Sour Cream (Cultured Cream, Skim Milk), Butter (Cream, Salt), Sodium Caseinate, Yeast Extract, Lactose, Citric Acid, Skim Milk, Blue Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Lactic Acid, Paprika Extracts, Garlic Powder, Whey Protein Isolate, Milk Protein Concentrate, And Annatto Extracts. Contains Milk Ingredients
Sunchips Harvest Cheddar Flavored Whole Grain Snacks Ingredients: Whole Corn, Sunflower And/Or Canola Oil, Whole Wheat, Brown Rice Flour, Whole Oat Flour, Sugar, Maltodextrin (Made From Corn), Salt, Whey, Natural Flavors, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Onion Powder, Buttermilk, Potassium Salt, Romano Cheese (Cow’s Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Yeast Extract, Lactose, Paprika Extracts, Sodium Caseinate, Citric Acid, Skim Milk, Garlic Powder, Lactic Acid, And Parmesan Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes). Contains Milk and Wheat Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 10,445 reviews
Verified Purchase
I am a pickle fan whether it be sweet or Dill. I am a potato chip fan so when you add Dill to potato chips, what's not to love? the other thing that I love about this particular flavor combination is for whatever reason it I don't want to overeat the potato chips. it's it seems like I get my taste buds get satiated quicker than if I'm just eating regular potato chips. so that's a good thing too. but maybe that's just my weird taste buds
Verified Purchase
These chips have a definite dill pickle flavor. The flavor is wonderful without being too strong. Lays has developed an excellent product for us. If you're thinking about dill pickle flavored chips please consider these. I don't think you'll be disappointed.
Verified Purchase
My wife's favorite salty snack
My wife does not allow herself many "guilty pleasure" snack foods. This is one that she does allow herself and she loves them. They are relatively low in calories, affordable, and they last a long time in the pantry, if they don't get gobbled up. They make good salad toppers as well as great snacks.
Items you may like
Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75214.8101 out of 5 Stars. 7521 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12914.7196 out of 5 Stars. 1291 reviews4.7196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939324.8417 out of 5 Stars. 193932 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
29214.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews4.8367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31594.7474 out of 5 Stars. 3159 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44214.4574 out of 5 Stars. 4421 reviews4.4574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108674.8059 out of 5 Stars. 10867 reviews4.8059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping