Frito-Lay Bold Mix, Variety Pack Chips, 50 pk.
Shipping

Smart summary
- Generous Quantity: This Frito-Lay Bold Mix Variety Pack includes 50 individual bags of snacks, providing ample supply for various occasions and extended use.
- Diverse Flavors: Features a satisfying mix of popular bold flavors from Fritos, Cheetos, and Doritos, designed to cater to a wide variety of taste preferences.
- Perfectly Portioned: Each snack comes in a perfectly sized, individually wrapped bag, ensuring grab-and-go convenience and easy portion control for consumption.
- Everyday Snacking: Ideal for daily use, these bags are perfect for packing school lunches, enjoying quick treats, or satisfying cravings while on the go.
- Ideal Applications: Conveniently suited for commercial settings such as concession stands, vending machines, and office break rooms, offering accessible snack solutions.
- Adventure Companion: Serves as an excellent snack companion for family adventures, including road trips, picnics, and relaxing movie nights at home.
Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk. $18.48 $0.37/ea

Frito-Lay Classic Mix Variety Pack Chips, 50 pk.


Members also considered
Cheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
Sponsored$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11264.635 out of 5 Stars. 1126 reviews4.635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28634.6762 out of 5 Stars. 2863 reviews4.6762 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43714.7799 out of 5 Stars. 4371 reviews4.7799 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
Sponsored$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36704.6196 out of 5 Stars. 3670 reviews4.6196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48644.7642 out of 5 Stars. 4864 reviews4.7642 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18174.5784 out of 5 Stars. 1817 reviews4.5784 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10594.5486 out of 5 Stars. 1059 reviews4.5486 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
Now$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32084.4913 out of 5 Stars. 3208 reviews4.4913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24844.7411 out of 5 Stars. 2484 reviews4.7411 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13653.4176 out of 5 Stars. 1365 reviews3.4176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Ready for Snack Time, Any Time
With Frito-Lay Variety Packs, snack time is always a moment away. These convenient and compact packs are filled with everyone's favorite brands, making them perfect for all your family adventures. Whether you're on a road trip, at a picnic, or simply enjoying a movie night at home, these variety packs are the ideal companion.
A Mix of Bold Flavors
The Frito-Lay Bold Mix Variety Pack is a collection of your favorite snacks from Fritos, Doritos, Cheetos, and Ruffles. This assortment ensures that there's something for everyone in the family to enjoy. From the classic corn flavor of Fritos to the bold and zesty taste of Doritos, this mix is sure to satisfy all your snack cravings.
Perfectly Sized for Convenience
Each pack includes perfectly sized individual bags, making them great for grab-and-go convenience. Whether you're packing lunch for work or school, or need a quick snack on the go, these individual bags make it easy to have your favorite snacks handy whenever cravings hit. Enjoy the convenience and flavor of the Frito-Lay Bold Mix Variety Pack today.
Specifications
Net Weight: 3.125 lbs.
Includes: 50 packs
- 12 - Cheetos Flamin Hot
- 8 - Ruffles Cheddar & Sour Cream
- 10 - Doritos Spicy Nacho
- 8 - Fritos Chili Cheese
- 8 - Doritos Spicy Sweet Chili
- 4 - Cheetos Cheddar and Jalapeño
Cheetos® Crunchy Flamin Hot® Cheese Flavored Snacks Ingredients: Enriched corn meal (corn meal, ferrous sulfate, niacin, thiamin mononitrate, riboflavin, and folic acid), vegetable oil (corn, canola and/or sunflower oil), 2% or less of the following: maltodextrin (made from corn), salt, potassium salt, sugar, monosodium glutamate, yeast extract, citric acid, artificial color (red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Yellow 6, yellow 5), cheddar cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), onion powder, whey, whey protein concentrate, garlic powder, natural flavors, buttermilk, sodium diacetate, disodium inosinate, and disodium guanylate.
Ruffles® Cheddar & Sour Cream Flavored Potato Chips: Potatoes, vegetable oil (canola, corn, soybean, and/or sunflower oil), maltodextrin (made from corn), salt, whey, cheddar cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), onion powder, monosodium glutamate, natural and artificial flavors, buttermilk, sour cream (cultured cream, skim milk), lactose, butter (cream, salt), sodium caseinate, yeast extract, citric acid, skim milk, blue cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), lactic acid, garlic powder, artificial color (yellow 6, yellow 5), whey protein isolate, milk protein concentrate.
Doritos® Spicy Nacho Flavored Tortilla Chips: Corn, vegetable oil (corn, canola, and/or sunflower oil), maltodextrin. (Made from corn), salt, whey, monosodium glutamate, buttermilk, Romano cheese (cow’s milk, cheese cultures, salt, enzymes), cheddar cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), corn starch, onion powder, garlic powder, dextrose, natural and artificial flavor, spices, lactose, sodium caseinate, artificial color (yellow 6 Lake, Red 40 Lake, Yellow 6, red 40, yellow 5, blue 1), citric acid, sugar, lactic acid, skim milk, disodium inosinate, disodium guanylate.
Fritos® Chili Cheese Flavored Corn Chips: Corn, corn oil, whey, salt, spices, maltodextrin (made from corn), cheddar cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), canola oil, potassium salt, tomato powder, monosodium glutamate, onion powder, natural flavors, Romano cheese (cow’s milk, cheese cultures, salt, enzymes), dextrose, sugar, buttermilk, sodium caseinate, annatto extracts, butter (cream, salt), citric acid, sunflower oil, garlic powder, disodium inosinate, disodium guanylate, caramel color.
Doritos® Spicy Sweet Chili Flavored Tortilla Chips: Corn, vegetable oil (corn, canola, and/or sunflower oil), salt, sugar, monosodium glutamate, fructose, sodium diacetate, soy sauce (soybean, wheat, salt), onion powder, maltodextrin (made from corn), hydrolyzed soy protein, hydrolyzed corn protein, garlic powder, Torula yeast, malic acid, extractive of paprika, spices, caramel color, disodium inosinate, disodium guanylate, dextrose, natural flavor.
Cheetos® Cheddar and Jalapeño Flavored Crunchy Cheese Flavored Snacks: Enriched corn meal (corn meal, ferrous sulfate, niacin, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), vegetable oil (corn, canola, and/or sunflower oil), salt, whey, maltodextrin (made from corn), buttermilk, Romano cheese (cow’s milk, cheese cultures, salt, enzymes), potassium salt, onion powder, corn starch, natural and artificial flavors, spices, lactose, jalapeño pepper, garlic powder, sodium caseinate, artificial color (yellow 6, yellow 5, blue 1, red 40), skim milk, lactic acid, citric acid, malic Alic, disodium inosinate, disodium guanylate.
Allergy Information: Contains milk ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 598 reviews
Verified Purchase
Great price-Good food
I bought these to send as a gift to a family member with lots of kids. They loved it. It was a great price and shipped for FREE!
Verified Purchase
Nice selection!
The was a good purchase. This was a nice verity of chips. The price was nice, and the quick was superb. I would recommend this product.
Verified Purchase
My Students Favorite
My students love these chips and will do just about any assignment I ask them to do when I bring this box out!!! 5 Stars!!!!
Items you may like
Yoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
Sponsored$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35264.8026 out of 5 Stars. 3526 reviews4.8026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31134.636 out of 5 Stars. 3113 reviews4.636 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
13074.7207 out of 5 Stars. 1307 reviews4.7207 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk. $11.92 $0.28/oz
Sponsored$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18734.4501 out of 5 Stars. 1873 reviews4.4501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75284.8103 out of 5 Stars. 7528 reviews4.8103 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
24784.8341 out of 5 Stars. 2478 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31714.7474 out of 5 Stars. 3171 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping