Eros for Men by Versace Eau de Toilette
Shipping

Highlights
- 1.7 fl. oz., 3.4 fl. oz., or 2-pc gift set with 3.4-oz +1-oz eau de toilette spray
- Top Notes: Italian lemon and mandarin, mint oil, candied apple
- Middle Notes: feranium flower, clary sage essence, ambermax
- Base Notes: cedarwood atlas and Virginia, vetiver orpur essence, patchouli coeur orpour essence, sandalwood, vanilla


Members also considered
Calvin Klein Eternity Eau de Parfum, 3.3 fl. oz. $35.98
$3598current price $35.98Calvin Klein Eternity Eau de Parfum, 3.3 fl. oz.
5454.5193 out of 5 Stars. 545 reviews4.5193 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDavidoff Cool Water Eau de Toilette, 6.7 fl oz $35.98
$3598current price $35.98Davidoff Cool Water Eau de Toilette, 6.7 fl oz
684.6765 out of 5 Stars. 68 reviews4.6765 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCK EUPHORIA L 3.3 $36.98
$3698current price $36.98CK EUPHORIA L 3.3
19294.5868 out of 5 Stars. 1929 reviews4.5868 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAriana Grande Cloud Eau de Parfum Spray, 3.4 fl. oz. $55.98
$5598current price $55.98Ariana Grande Cloud Eau de Parfum Spray, 3.4 fl. oz.
494.1429 out of 5 Stars. 49 reviews4.1429 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingParfums de Marly Delina Eau de Parfum, 2.5 oz $249.00
$24900current price $249.00Parfums de Marly Delina Eau de Parfum, 2.5 oz
513.5882 out of 5 Stars. 51 reviews3.5882 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingClinique Happy Eau de Parfum, 3.4 fl oz $49.98
$4998current price $49.98Clinique Happy Eau de Parfum, 3.4 fl oz
884.6705 out of 5 Stars. 88 reviews4.6705 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarc Jacobs Daisy Eau So Fresh Eau de Toilette, 4.2 fl oz $79.54
$7954current price $79.54Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Eau de Toilette, 4.2 fl oz
714.6197 out of 5 Stars. 71 reviews4.6197 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBurberry Her Eau De Parfum Spray $112.98
$11298current price $112.98Burberry Her Eau De Parfum Spray
244.6667 out of 5 Stars. 24 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCoach Dreams Eau de Parfum, 3.0 fl oz $52.41
$5241current price $52.41Coach Dreams Eau de Parfum, 3.0 fl oz
1234.6098 out of 5 Stars. 123 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJuicy Couture Viva La Juicy Eau de Parfum, 3.4 fl oz $49.52
$4952current price $49.52Juicy Couture Viva La Juicy Eau de Parfum, 3.4 fl oz
134.3 out of 5 Stars. 13 reviews4.3 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVersace Crystal Noir Eau de Toilette, 3.0 fl. oz. $64.98
$6498current price $64.98Versace Crystal Noir Eau de Toilette, 3.0 fl. oz.
204.75 out of 5 Stars. 20 reviews4.75 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAriana Grande Sweet Like Candy Eau de Parfum, 3.4 fl. oz. $44.37
$4437current price $44.37Ariana Grande Sweet Like Candy Eau de Parfum, 3.4 fl. oz.
284.6786 out of 5 Stars. 28 reviews4.6786 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCalvin Klein CK Be Eau de Toilette, 6.7 fl oz $29.98
$2998current price $29.98Calvin Klein CK Be Eau de Toilette, 6.7 fl oz
2504 out of 5 Stars. 250 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDKNY Be Delicious Eau de Parfum, 3.4 fl. oz. $49.98
$4998current price $49.98DKNY Be Delicious Eau de Parfum, 3.4 fl. oz.
324.5625 out of 5 Stars. 32 reviews4.5625 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRalph Lauren Romance Eau de Parfum, 3.4 fl oz $69.34
$6934current price $69.34Ralph Lauren Romance Eau de Parfum, 3.4 fl oz
634.7302 out of 5 Stars. 63 reviews4.7302 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Versace Eros for Men Eau De Toilette spray is complex and well balanced. The fragrance features the notes of Italian lemon zest, green apple and cooling mint oil. Warmth is provided by tonka mixed with Venezuelan ambroxan and geranium flowers. It's complex and distinctly masculine, just like him.
Sam’s Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve this goal, these products were not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer with strict controls to verify authenticity and quality. Some manufacturers limit or exclude their warranties on these products. However, these items remain fully covered by Sam’s Club’s 100% Merchandise Satisfaction Guarantee. If you are not satisfied with your purchase for any reason, return your item and we'll replace it or provide a refund.
Specifications
- Eau de Toilette
- 1.7 fl. oz., or 3.4 fl. oz.
- Set Includes: 3.4-oz +1-oz
Warnings and disclaimers
Disclaimer
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 57 reviews
Verified Purchase
Clean Masculine Scent
Purchased Eros cologne for my son. Absolutely love the clean masculine scent. The packing was secure and arrived on time
Verified Purchase
Versace? Why Yes!
What a great buy! My grandson loves it!
Honest Review
40Year old man, in club blind purchase, Sams has a 30 day no questions asked return, so I dropped some Christmas money on this, glad I did. I used 3 pumps, first wasn't really a pump, next pump was into my hand then I rubbed into my neck elbow creases and wrists, initial smells were a sporty soapy Spicy Sandy smell, but 3.5 hours of dry down I was like another pump to see if this stuff gets a bit louder it did and at the base of the neck. I really like the dry down it's shuttle and I can say my tongue and lips haven't swole up, so I can wear this. And I like the mid smell and the dry down, I can say this lasts 6-8 hours easily and my bedding has this smell now, it's nice. Took me a bit initially to get used to the fragrance. I would purchase again, we will see how the fragrance does with my body chemistry over the next few days and weeks ahead.
Items you may like
Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk. $10.98 Was $12.98 $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100204.8379 out of 5 Stars. 10020 reviews4.8379 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct. $10.98 Was $11.48 $0.14/oz
Now$1098current price Now $10.98, Was $11.48$11.48$0.14/oz$0.5 offIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct.
26614.7508 out of 5 Stars. 2661 reviews4.7508 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGillette Fusion5 Men's Razor Cartridges, 16 ct.
Sam's Cash Offer
Members-only priceEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gillette Fusion5 Men's Razor Cartridges, 16 ct.
60804.6521 out of 5 Stars. 6080 reviews4.6521 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Total Care Fresh Mint Mouthwash, 33.8 fl. oz., 3 pk. $16.96 Was $18.96 $0.17/foz
Instant Savings
Now$1696current price Now $16.96, Was $18.96$18.96$0.17/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Total Care Fresh Mint Mouthwash, 33.8 fl. oz., 3 pk.
39384.7473 out of 5 Stars. 3938 reviews4.7473 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
628104.8196 out of 5 Stars. 62810 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1940664.8416 out of 5 Stars. 194066 reviews4.8416 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGillette Sensor2 Plus Lubrastrip Pivoting Head Disposable Razors, 52 ct.
Sam's Cash Offer
Members-only priceEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gillette Sensor2 Plus Lubrastrip Pivoting Head Disposable Razors, 52 ct.
22754.5811 out of 5 Stars. 2275 reviews4.5811 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Scope Outlast Mouthwash, Fresh Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk. $9.98 $0.10/foz
Sam's Cash Offer
$998current price $9.98$0.10/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Scope Outlast Mouthwash, Fresh Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
3554.7634 out of 5 Stars. 355 reviews4.7634 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGNC Mega Men Energy and Metabolism Multivitamin Caplets, 180 ct.
Members-only priceGNC Mega Men Energy and Metabolism Multivitamin Caplets, 180 ct.
7734.6636 out of 5 Stars. 773 reviews4.6636 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Men's Multivitamin Gummies, 220 ct. $13.38 $0.06/ea
$1338current price $13.38$0.06/eaVitafusion Men's Multivitamin Gummies, 220 ct.
14734.7142 out of 5 Stars. 1473 reviews4.7142 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Advanced Men's Multivitamin Tablets, 275 ct. $13.34 $0.05/ea
$1334current price $13.34$0.05/eaMember's Mark Advanced Men's Multivitamin Tablets, 275 ct.
2604.5462 out of 5 Stars. 260 reviews4.5462 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Minoxidil 5% 120 Day Foam, 8.44 oz. $32.98 $3.91/oz
$3298current price $32.98$3.91/ozMember's Mark Minoxidil 5% 120 Day Foam, 8.44 oz.
153.8 out of 5 Stars. 15 reviews3.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping