EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Sweet Watermelon, 35 pcs., 6 ct.
Shipping

Highlights
- Contains six (6) 35- stick mega pack of EXTRA Sweet Watermelon Sugarfree Chewing Gum
- Enjoy the refreshing and sweet watermelon flavor without the hassle of those pesky seeds
- Savor the moment with friends and soon-to-be friends while chewing the sweet and bold flavor of watermelon sugar free fruit gum
- Keep the essence of summer at your fingertips all year round with packs of EXTRA Watermelon chewing gum in your pocket, the car, and backpack
EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.


Members also considered
EXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk., $17.98, $1.00/ea
Sponsored$1798current price $17.98$1.00/eaEXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk.
1164.6638 out of 5 Stars. 116 reviews4.6638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingExtra Spearmint Sugar Free Chewing Gum Bulk Pack 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaExtra Spearmint Sugar Free Chewing Gum Bulk Pack 15 pcs., 10 pk.
9124.7314 out of 5 Stars. 912 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Polar Ice, 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Polar Ice, 15 pcs., 10 pk.
11694.71 out of 5 Stars. 1169 reviews4.71 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea
Sponsored$1744current price $17.44$2.91/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.
2114.7393 out of 5 Stars. 211 reviews4.7393 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingExtra Spearmint Sugar-Free Gum, 35 pcs., 6 pk., $17.48, $2.91/ea
$1748current price $17.48$2.91/eaExtra Spearmint Sugar-Free Gum, 35 pcs., 6 pk.
9754.8205 out of 5 Stars. 975 reviews4.8205 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHubba Bubba Original Bubble Gum, 18 pk., $11.49, $0.64/ea
$1149current price $11.49$0.64/eaHubba Bubba Original Bubble Gum, 18 pk.
244.5833 out of 5 Stars. 24 reviews4.5833 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 15 pcs., 10 pk., $12.28, $1.23/ea
$1228current price $12.28$1.23/eaEXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 15 pcs., 10 pk.
6074.7282 out of 5 Stars. 607 reviews4.7282 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTrident Sugar-Free Chewing Gum, Original Flavor, 14 pcs., 15 pk., $13.38
$1338current price $13.38Trident Sugar-Free Chewing Gum, Original Flavor, 14 pcs., 15 pk.
904.6556 out of 5 Stars. 90 reviews4.6556 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk., $13.98, $2.80/ea
$1398current price $13.98$2.80/eaPUR Sugar-Free Spearmint Chewing Gum and Mints, Variety Pack, 5 pk.
92.8889 out of 5 Stars. 9 reviews2.8889 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk.
244.44 out of 5 Stars. 24 reviews4.44 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk., $18.98, $3.16/ea
$1898current price $18.98$3.16/eaMentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk.
1694.7219 out of 5 Stars. 169 reviews4.7219 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk., $15.72
$1572current price $15.72Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk.
2494.5582 out of 5 Stars. 249 reviews4.5582 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDubble Bubble Bubble Gum, 380 pcs., $9.98, $0.03/ea
$998current price $9.98$0.03/eaDubble Bubble Bubble Gum, 380 pcs.
9394.7689 out of 5 Stars. 939 reviews4.7689 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea
$1326current price $13.26$3.31/eaICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk.
6254.7104 out of 5 Stars. 625 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk., $19.98, $2.50/ea
$1998current price $19.98$2.50/eaRESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk.
574.3333 out of 5 Stars. 57 reviews4.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Give Extra, get Extra and serve up smiles with the long-lasting flavor of EXTRA Sweet Watermelon Sugar Free Chewing Gum.
What better flavor to keep you in life's sweetest moments than by chewing the sweet flavor of watermelon, without the seeds? A bulk box of EXTRA Watermelon Sugar Free Chewing Gum will not only gift you with fresh breath but drive away distractions one piece at a time. This bulk box of EXTRA chewing gum contains 6 mega packs of sweet watermelon gum, fitting perfectly in your pantry. Grab a pack for the car, for your desk, and one for your book bag. There is nothing like sweet on-the-go freshness at your fingertips. From study sessions to after-work commutes, to long walks, unwrap a stick of EXTRA, and get in your Extra Zone. No distractions, just sweet flavor, and delicious chewing. Order today.
Specifications
Net Weight: 18.51 oz.
Includes: 6 packs
Ingredients: Sorbitol, Gum Base, Glycerol, Hydrogenated Starch Hydrolysate; Less Than 2% Of: Aspartame, Natural And Artificial Flavors, Malic Acid, Soy Lecithin, Mannitol, Citric Acid, Acesulfame K, Hydroxylated Soy Lecithin, Bht (To Maintain Freshness), Colors (Red 40 Lake, Red 40). Phenylketonurics: Contains Phenylalanine. Contains Bioengineered Food Ingredients
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 231 reviews
Durable and delicious, very good quality
I love these gums, they are my children’s favorites, they dissolve in the mouth while you chew it, a delicious and soft flavor at the same time they absorb their incredible flavors since they have great consistency, they last a long time so they are perfect for hobbies and outings.
Good quality and delicious flavor
These gums are very sweet and rich it gives me a fresh and at the same time sweet feeling and with a good texture and high quality. The content is spectacular for me it is one of the best gums especially for my children since they love it. Most of the time there is it in Walmart stores and others
It is the best gum flavor you can get out there!
My uncle bought me and my cousins some of the Extra Gum a couple years ago and I wasn't expecting much. I opened the sealed plastic cover of the gum and the first thing that I noticed was the amazing watermelon scent. It felt like I was in heaven for a couple seconds. I then opened the wrapper and put it in my mouth and Woah 😳. The flavor is intense and Juicy and very long-lasting (Unlike other gums I've tried back then). After that day, Extra Watermelon Gum is my favorite flavor of all time. Thank you Extra Gum! -Mia🐢
Items you may like
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk., $12.48, $0.83/ea
Sponsored$1248current price $12.48$0.83/eaMentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.
3984.6332 out of 5 Stars. 398 reviews4.6332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBrach's Soft Peppermint Candies, 350 pcs., $16.28
$1628current price $16.28Brach's Soft Peppermint Candies, 350 pcs.
30774.7267 out of 5 Stars. 3077 reviews4.7267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Wintergreen, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea
$1778current price $17.78$2.22/eaICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Wintergreen, 1.5 oz., 8 pk.
10694.812 out of 5 Stars. 1069 reviews4.812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Coolmint, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea
$1778current price $17.78$2.22/eaICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Coolmint, 1.5 oz., 8 pk.
6774.7622 out of 5 Stars. 677 reviews4.7622 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423344.8563 out of 5 Stars. 42334 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingHERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs., $15.98
$1598current price $15.98HERSHEY'S Variety Mix Candy Assortment, 36.53oz., 75 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz
$5298current price $52.98$0.79/ozREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
13484.7292 out of 5 Stars. 1348 reviews4.7292 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk., $48.98, $2.04/ea
$4898current price $48.98$2.04/eaTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk.
2574.5759 out of 5 Stars. 257 reviews4.5759 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk., $27.84, $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaReese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk.
224.0909 out of 5 Stars. 22 reviews4.0909 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBAZOOKA Bubble Gum, Original, 225 pcs., $25.52
$2552current price $25.52BAZOOKA Bubble Gum, Original, 225 pcs.
Available for ShippingShipping