Doritos Collisions Tortilla Chips Cool Ranch and Tangy Pickle 18.375 oz.

Highlights
- Large 18.375 oz. bag is great for sharing
- Bold flavors of Tangy Pickle and Cool Ranch combine for a burst of flavor
- A fun and flavorful take on the Doritos favorites
- Bring Doritos Collisions to your next party or event for everyone to taste
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98

Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk


Other popular items in Snacks
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98
Sponsored$1098current price $10.98Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozFritos The Original Corn Chip, 1 oz., 50 pk.
11964.7567 out of 5 Stars. 1196 reviews4.7567 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk. $43.98 $0.39/oz
$4398current price $43.98$0.39/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk.
2224.6261 out of 5 Stars. 222 reviews4.6261 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18154.578 out of 5 Stars. 1815 reviews4.578 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Hero Variety Pack Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/oz
$1728current price $17.28$0.38/ozTakis Hero Variety Pack Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
3244.5525 out of 5 Stars. 324 reviews4.5525 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFritos Original Corn Chips, 2 oz., 64 pk. $43.98 $0.34/oz
$4398current price $43.98$0.34/ozFritos Original Corn Chips, 2 oz., 64 pk.
1664.5843 out of 5 Stars. 166 reviews4.5843 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60444.0945 out of 5 Stars. 6044 reviews4.0945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Doritos isn’t just a chip. It’s fuel for disruption—their flavors ignite adventure and inspire action. With every crunch, they aim to redefine culture and support those who are boldly themselves. Are you ready? If so, crunch on. The Doritos brand is all about boldness. If you’re up for the challenge try Doritos Collisions for a mix of two bold flavors in one bag, the flavors of Tangy Pickle and Cool Ranch combine for the ultimate burst of flavor.
PepsiCo is one of the world’s leading food and beverage companies serving more than 200 countries and territories around the world. For more than 50 years, as tastes, trends and lifestyles have changed, PepsiCo has evolved with them. Our willingness to adapt and grow has transformed our snack and soda company into a collection of global brands. Today, PepsiCo makes some of the most-popular and high-quality foods and beverages in the United States. We create smiles for our consumers — currently more than 1 billion a day — creating joyful moments through our delicious, nourishing products and unique brand experiences. We also bring smiles to people around the world by conserving nature's precious resources and fostering a more sustainable planet for our children and grandchildren.
Specifications
Net weight: 18.375 oz.
Includes: One bag
Ingredients: corn, vegetable oil (corn, canola, and/or sunflower oil), maltodextrin (made from corn), and less than 2% of natural and artificial flavors, salt, corn starch, tomato powder, garlic powder, potassium salt, vinegar, gum acacia, yeast extract, lactose, whey, skim milk, onion powder, sugar, monosodium glutamate cheddar cheese (milk, cheese cultures, salt enzymes), dextrose, malic acid, corn syrup solids, buttermilk, sodium acetate, artificial color (red 40, blue 1, yellow 5), spices, citric acid, disodium inosinate, and disodium guanylate.
Allergy Information: contains milk ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 268 reviews
Verified Purchase
Wakes Up the Taste Buds
The zing from the pickle and the zang from the Ranch are perfect together. In my opinion sour cream dip isn’t needed cause the taste buds are already excited with these two complimentary flavors.
Verified Purchase
Could not stop once I started
Wow… who would have though this combo would bang. Started off cool then went straight to pickle. The ranch was somewhere in the middle. Interesting must be I kept walking back to the kitchen to refill my bag. And it was a bag to share … finger licking good
Verified Purchase
Different IS good.
Yummy. These Doritos have a tangy pickle taste. If you’re a Cool Ranch Flavor fan I didn’t really taste the flavor. We tried the Doritos Tangy Pickle when they had those. They were yummy too. We were so disappointed when Doritos stopped selling those. These with the Cool Ranch mixed in are a little bit tamer but soooooo good. Has a lot of flavor but not overpowering. We are addicted to this flavor and Hope Doritos keeps these in the stores. Sam’s Club is the only place we’ve been able to find them. Sam’s Club has them at a great price too. Definitely will keep getting them as long as we can. No problem stocking up on them because they don’t last long enough to go bad.
Popular products in this category
Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk. $14.38 $0.34/ea
$1438current price $14.38$0.34/eaUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.
21364.537 out of 5 Stars. 2136 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRuffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozRuffles Original Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12074.657 out of 5 Stars. 1207 reviews4.657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk. $18.74 $0.55/oz
$1874current price $18.74$0.55/ozPringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk.
40464.649 out of 5 Stars. 4046 reviews4.649 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSensible Portions Sea Salt Garden Veggie Straws, 23.5 oz. $6.98 $0.30/oz
$698current price $6.98$0.30/ozSensible Portions Sea Salt Garden Veggie Straws, 23.5 oz.
21924.6679 out of 5 Stars. 2192 reviews4.6679 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk. $43.98 $0.34/oz
$4398current price $43.98$0.34/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Cheese Snacks, 2 oz., 64 pk.
1504.5933 out of 5 Stars. 150 reviews4.5933 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24814.7408 out of 5 Stars. 2481 reviews4.7408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz. $6.28 Was $7.78 $0.71/oz
Instant Savings
Now$628current price Now $6.28, Was $7.78$7.78$0.71/oz$1.50 offEnds Oct 29DJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz.
4604.1565 out of 5 Stars. 460 reviews4.1565 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping