Delicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz
Shipping

Highlights
- Includes 2 tins filled with Italian chocolate truffles, 28.2 oz total
- Assorted fine Italian truffles in a 2-pack gift tin
- Perfect gift for any occasion this holiday season
- 4 assorted flavors: milk, dark, hazelnut, and caramel
- Comes with 2 reusable tins


Members who viewed this also viewed
Tru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz., $11.98, $0.92/oz
Sponsored$1198current price $11.98$0.92/ozTru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz.
1024.6176 out of 5 Stars. 102 reviews4.6176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk, $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Cocoa Dusted Truffles, 58.5oz, 3 pk
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk., $13.98
$1398current price $13.98Gift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct., $12.64, $0.63/ea
Sponsored$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVerona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz., $13.88
$1388current price $13.88Verona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz.
7804.1641 out of 5 Stars. 780 reviews4.1641 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g, $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHarry & David Fudge Mint Cookies, $10.96
$1096current price $10.96Harry & David Fudge Mint Cookies
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupLa Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct., $14.29
$1429current price $14.29La Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz., $11.92, Was $13.98, $0.40/oz
Now$1192current price Now $11.92, Was $13.98$13.98$0.40/oz$2.06 offMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz.
50604.8672 out of 5 Stars. 5060 reviews4.8672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37104.8032 out of 5 Stars. 3710 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMeiji Chocorooms 0.75 oz., 24 pk., $13.78, $0.57/ea
$1378current price $13.78$0.57/eaMeiji Chocorooms 0.75 oz., 24 pk.
12154.7737 out of 5 Stars. 1215 reviews4.7737 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk., $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
3434.8047 out of 5 Stars. 343 reviews4.8047 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz., $8.98, $0.32/oz
$898current price $8.98$0.32/ozWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.
3244.2068 out of 5 Stars. 324 reviews4.2068 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs., $16.76, $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMilk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz., $24.98
$2498current price $24.98Milk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz.
1374.0073 out of 5 Stars. 137 reviews4.0073 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Indulge in Italian Excellence
Delight in the luxurious taste of Delicia Fine Italian Chocolate Truffles, a 28.2-oz gift set that showcases the artistry of Italian chocolate-making. This elegant assortment features four irresistible flavors: milk chocolate, dark chocolate, hazelnut, and milk chocolate caramel. Each truffle is crafted with the finest ingredients, delivering a rich and satisfying experience.
Reusable Tins for Timeless Elegance
Presented in beautifully designed reusable tins, this gift set is as practical as it is stunning. Perfect for gifting or personal enjoyment, the tins add a touch of sophistication to any occasion while offering a sustainable storage solution for future use.
A Heritage of Chocolate Craftsmanship
Since 1959, Witor’s has been dedicated to creating innovative and high-quality chocolate products. From its humble beginnings in Cremona, Italy, to sharing its unique recipes in over 85 countries, Witor’s continues to bring the magic of Italian chocolate to consumers worldwide.
Specifications
Size: 2 x 14.11 oz
Net Weight: 2.64 lbs
Ingredient List:
- Milk Truffles: Sugar, vegetable oils (coconut oil, palm kernel oil, palm oil), whey, nonfat dry milk, chocolate liquor, crispy cereal (yellow corn flour, rice flour, sugar, wheat flour, cocoa powder processed with alkali, whey, salt), cocoa butter, dry whole milk, soy lecithin, vanilla flavor.
- Hazelnut Truffles: Sugar, vegetable oils (coconut oil, palm kernel oil, palm oil), whey, chocolate liquor, crispy cereal (yellow corn flour, rice flour, sugar, wheat flour, cocoa powder processed with alkali, whey, salt), cocoa butter, dry whole milk, hazelnuts, cocoa powder processed with alkali, nonfat dry milk, soy lecithin, vanilla flavor.
- Cocoa Truffles: Sugar, vegetable oils (coconut oil, palm kernel oil, palm oil), chocolate liquor, crispy cereal (yellow corn flour, rice flour, sugar, wheat flour, cocoa powder processed with alkali, whey, salt), cocoa powder, cocoa butter, soy lecithin, vanilla flavor.
- Caramel Truffles: Sugar, vegetable oils (coconut oil, palm kernel oil), nonfat dry milk, chocolate liquor, crispy cereal (yellow corn flour, rice flour, sugar, wheat flour, cocoa powder processed with alkali, whey, salt), cocoa butter, dry whole milk, lactose, whey, cocoa powder, caramelized sugar, soy lecithin, vanilla flavor, natural flavors, paprika oleoresin color.
Allergen + Warning Information: Contains milk, soy, coconut, hazelnut, and wheat. Made in a facility that also uses eggs, almond, pistachio, walnut, cashew, pecan, brazil nut, and macadamia nut.
Member ratings & reviews
Other popular items in Gift Baskets & Gourmet Food
Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket, $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket
Available for ShippingShippingGingerbread House Kit, $13.98
$1398current price $13.98Gingerbread House Kit
Available for ShippingShippingHappy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket, $50.00
$5000current price $50.00Happy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket
1034.2136 out of 5 Stars. 103 reviews4.2136 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSavory and Sweet Snack Gift Basket, $45.74
$4574current price $45.74Savory and Sweet Snack Gift Basket
3044.1283 out of 5 Stars. 304 reviews4.1283 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl, $43.78
$4378current price $43.78Alder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl
Available for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct., $6.98, $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67814.8373 out of 5 Stars. 6781 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz., $15.28, $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128114.7767 out of 5 Stars. 12811 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz., $16.97
$1697current price $16.97Dark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz.
4264.3592 out of 5 Stars. 426 reviews4.3592 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGolden Kernel Super Deluxe Mixed Nuts, 30 oz., $24.98
$2498current price $24.98Golden Kernel Super Deluxe Mixed Nuts, 30 oz.
3344.494 out of 5 Stars. 334 reviews4.494 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFruitfully Yours Gift Tower, $50.00
$5000current price $50.00Fruitfully Yours Gift Tower
2654.3925 out of 5 Stars. 265 reviews4.3925 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Birthday Celebrations Gift Tower, $39.78
$3978current price $39.78Beyond the Bow Gifts Birthday Celebrations Gift Tower
Available for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Bon Appetite Gift Basket, Custom Print, Min. Order of 24, $52.74
$5274current price $52.74Alder Creek Gift Baskets Bon Appetite Gift Basket, Custom Print, Min. Order of 24
Available for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts White Tea & Warm Ginger Relaxation Gift Basket, $50.00
$5000current price $50.00Beyond the Bow Gifts White Tea & Warm Ginger Relaxation Gift Basket
Available for ShippingShippingA Gift Inside Organic Nuts, Cheese and Fruit Classic Gift Basket, $59.78
$5978current price $59.78A Gift Inside Organic Nuts, Cheese and Fruit Classic Gift Basket
494.7143 out of 5 Stars. 49 reviews4.7143 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping