Daise Fragrance Body Mists, 3.38 fl. oz., 3 pk.
Shipping

Highlights
- Supercharged scents provide freshness for up to 24 hours
- Soft floral fragrance lingers on hair and body all day
- Dermatologically tested, non-irritating, and safe for daily use
- Lightweight and versatile formula suitable for hair, body, and on-the-go touch-ups
- Certified cruelty-free and leaping bunny approved
- Made with a clean promise


Other popular items in Skin Care
CeraVe Daily Moisturizing Lotion, Normal to Dry Skin, 12 fl. oz., 2 pk.
SponsoredMembers-only priceCeraVe Daily Moisturizing Lotion, Normal to Dry Skin, 12 fl. oz., 2 pk.
4144.7657 out of 5 Stars. 414 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKylie Skin Hyaluronic Acid Serum, $21.98
$2198current price $21.98Kylie Skin Hyaluronic Acid Serum
21.5 out of 5 Stars. 2 reviews1.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrunk Elephant O-Bloos Rosi Drops, 1 fl. oz., $29.98
$2998current price $29.98Drunk Elephant O-Bloos Rosi Drops, 1 fl. oz.
Available for ShippingShippingNIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color, $18.98
$1898current price $18.98More options from $16.98NIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color
8434.2408 out of 5 Stars. 843 reviews4.2408 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShark FacialPro Glow At Home Hydro-Powered Facial System
Instant Savings
Members-only price$49 offEnds Oct 03Shark FacialPro Glow At Home Hydro-Powered Facial System
1254.632 out of 5 Stars. 125 reviews4.632 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSupergoop PLAY Antioxidant Body Mist, SPF 50 with Vitamin C, 6 fl. oz.
Members-only priceSupergoop PLAY Antioxidant Body Mist, SPF 50 with Vitamin C, 6 fl. oz.
55 out of 5 Stars. 5 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAVANI Dead Sea Cosmetics Foaming Daily Cleanser, 2.7 fl. oz., 2 pk., $29.98, $5.55/foz
$2998current price $29.98$5.55/fozAVANI Dead Sea Cosmetics Foaming Daily Cleanser, 2.7 fl. oz., 2 pk.
173.9412 out of 5 Stars. 17 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Hydrating Hand Serum, 3 pk., $12.98
$1298current price $12.98NatureWell Hydrating Hand Serum, 3 pk.
Available for ShippingShippingNatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit, $19.96
$1996current price $19.96NatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit
363.8611 out of 5 Stars. 36 reviews3.8611 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShiseido Ultimune Power Infusing Concentrate, 2.5 oz., $59.98, $23.99/oz
$5998current price $59.98$23.99/ozShiseido Ultimune Power Infusing Concentrate, 2.5 oz.
Available for ShippingShippingLa Mer Creme de la Mer The Moisturizing Cream, Choose Size, $139.98
$13998current price $139.98Options from $139.98 – $368.98La Mer Creme de la Mer The Moisturizing Cream, Choose Size
33.6667 out of 5 Stars. 3 reviews3.6667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrunk Elephant Protini Polypeptide Cream, Choose Size, $49.98
$4998current price $49.98Drunk Elephant Protini Polypeptide Cream, Choose Size
55 out of 5 Stars. 5 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPursonic Vitamin C Professional Anti-Aging Serum, 3 fl. oz., $12.98, $4.33/foz
$1298current price $12.98$4.33/fozPursonic Vitamin C Professional Anti-Aging Serum, 3 fl. oz.
1184.3051 out of 5 Stars. 118 reviews4.3051 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Peach Blossom Moisturizing Cream, 16 oz., 2 pk., $19.98, $0.62/oz
$1998current price $19.98$0.62/ozNatureWell Peach Blossom Moisturizing Cream, 16 oz., 2 pk.
44.25 out of 5 Stars. 4 reviews4.25 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingL'Occitane Immortelle Divine Youth Oil, 1 oz., $84.91, $84.91/oz
$8491current price $84.91$84.91/ozL'Occitane Immortelle Divine Youth Oil, 1 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Discover the DAISE Fragrance Body Mist Trio
Transform your daily routine with the DAISE Fragrance Body Mist Trio, a playful collection of three mood-matching scents designed to keep you feeling fresh and cute for up to 24 hours. This trio features delightful floral and fruity combinations: Rose & Sandalwood, Vanilla & Coconut, and Raspberry & Mint, perfect for spritzing on both body and hair.
Long-Lasting, Gentle Scents
Each mist in this set delivers a soft, lingering aroma that hugs close and lasts throughout the day. Dermatologically tested and cruelty-free, these mists are formulated with DAISE's Clean Promise, ensuring they are free from harsh additives and gentle enough for all skin types.
Perfect for Any Occasion
Whether you're refreshing after a workout or adding a touch of fragrance before a night out, the Lowkey, Hello, and Sunny scents are versatile enough to match any moment. Spray them solo, layer them together, or mix and match to create a signature blend that’s uniquely yours.
Pair with DAISE All Body Spray & Deodorants
Complete your fragrance routine by pairing these mists with DAISE All Body Spray & Deodorants. This trio also makes a thoughtful gift for anyone who loves to experiment with scents. Whatever your mood, there's a DAISE to match!
Specifications
| Key Specifications | |
| Includes: | Mandatory: Main Product Use |
| Product Use: | Body Mist |
| Fragrance: | Rose & Sandalwood, Vanilla & Coconut, Raspberry & Mint |
| Free From: | NA |
Directions: Spray scent as desired, avoiding face and eyes.
Ingredients: Hello Daise:
Alcohol denat., aqua (water), parfum (fragrance), propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, limonene, hexyl cinnamal, linalool, BHT, citronellol, dipropylene glycol.
Sunny Daise:
Alcohol denat., aqua (water), parfum (fragrance), propylene glycol, hexyl cinnamal, BHT, benzyl salicylate, coumarin, dipropylene glycol.
Lowkey Daise:
Alcohol denat., aqua (water), parfum (fragrance), propylene glycol, BHT, citronellol, alpha-isomethyl ionone, coumarin, limonene, dipropylene glycol.
Warnings: Flammable. Keep away from flame or high heat. Not for underarm use. Avoid contact with eyes. If irritation occurs, discontinue use.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 278 reviews
Love this
[This review was collected as part of a promotion.] I really like this scent for a summer vibe. It definitely gives floral and bright. It will make heads turn and lasts a pretty long time. I love the cute packaging too.
Soooo good!
[This review was collected as part of a promotion.] This is such a good scent! It's not too strong but definitely lingers and I think it goes great for any season! If you like vanilla and coconut scents this is perfect! I've been wearing it daily! Also the packaging is super cute!
Perfect Blend of Scents in a Cute Container.
[This review was collected as part of a promotion.] Sunny Daise Fragrance Body Mist in Vanilla & Coconut is such a refreshing fragrance! I am truly in love with this scent. This has a perfect blend of both scents. It's not strong and can be reapplied throughout the day. I definitely want to get more. The container is so cute! If you are not into overwhelming scents, this is definitely for you!
Items you may like
Hempz Original Body Moisturizer, 17 fl. oz., 2 pk., $29.96, $0.88/foz
Sponsored$2996current price $29.96$0.88/fozHempz Original Body Moisturizer, 17 fl. oz., 2 pk.
2004.81 out of 5 Stars. 200 reviews4.81 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKiehl's Ultra Facial Cream, Choose Size, $52.98, $12.61/foz
$5298current price $52.98$12.61/fozKiehl's Ultra Facial Cream, Choose Size
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOlay Eyes Ultimate All-In-One Eye Cream, 0.4 fl. oz., 2 pk., $46.49
$4649current price $46.49Olay Eyes Ultimate All-In-One Eye Cream, 0.4 fl. oz., 2 pk.
1054.3429 out of 5 Stars. 105 reviews4.3429 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingL'Occitane Almond Supple Skin Oil, 3.3 oz., $36.98, $11.21/oz
$3698current price $36.98$11.21/ozL'Occitane Almond Supple Skin Oil, 3.3 oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNeutrogena Hydro Boost Exfoliating Cleanser, 5 fl. oz., 3 pk., $19.96, $1.33/foz
$1996current price $19.96$1.33/fozNeutrogena Hydro Boost Exfoliating Cleanser, 5 fl. oz., 3 pk.
12164.3199 out of 5 Stars. 1216 reviews4.3199 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNatureWell Everything Balm, 2 oz., 2 pk., $14.98, $3.75/oz
$1498current price $14.98$3.75/ozNatureWell Everything Balm, 2 oz., 2 pk.
44.5 out of 5 Stars. 4 reviews4.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Hydrating Lip PH Tint, 4 pk., $19.98
$1998current price $19.98NatureWell Hydrating Lip PH Tint, 4 pk.
72.5714 out of 5 Stars. 7 reviews2.5714 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSol De Janeiro Beija Flor Elasti-Cream, Choose Size, $34.98, $4.37/oz
$3498current price $34.98$4.37/ozSol De Janeiro Beija Flor Elasti-Cream, Choose Size
164.5625 out of 5 Stars. 16 reviews4.5625 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNeutrogena Sport Face Sunscreen, Oil-Free, 2 pk. 2.5 fl. oz., $16.98
$1698current price $16.98Neutrogena Sport Face Sunscreen, Oil-Free, 2 pk. 2.5 fl. oz.
15554.6958 out of 5 Stars. 1555 reviews4.6958 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Nourishing Tinted Lip Butter, 4 pk., $19.98
$1998current price $19.98NatureWell Nourishing Tinted Lip Butter, 4 pk.
55 out of 5 Stars. 5 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping