Coffee mate Sweetened Original Liquid Pump Creamer, 50.7 fl. oz.
Item # 984326338
Current price is USD$14.98
$0.30/foz
Prices may vary in club and online
Low in stock
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- 1.5L or 50.7 fl. oz. contains approximately 300 servings
- 1 liquid concentrate pump = 1 liquid creamer single serving
- Adds a rich, sweetened creamy flavor to coffee beverages and desserts
- Convenient, easy-to-use pump dispenser eliminates mess
- No refrigeration necessary
We also recommend
International Delight Liquid Non-Dairy Refrigerated Coffee Creamer, Caramel Macchiato, 68 fl. oz., $5.96, $0.09/foz

$596
current price $5.96$0.09/foz
International Delight Liquid Non-Dairy Refrigerated Coffee Creamer, Caramel Macchiato, 68 fl. oz.
4.8203 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Coffee mate Sweetened Original Liquid Pump Creamer, 50.7 fl. oz., 0 of 8
Members also considered
Dunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct., $45.88, $0.64/ea
Sponsored$4588current price $45.88$0.64/eaFrom $45.88Dunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct.
96034.8061 out of 5 Stars. 9603 reviews4.8061 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct., $47.98, $0.51/ea
$4798current price $47.98$0.51/eaMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct.
201244.8229 out of 5 Stars. 20124 reviews4.8229 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct., $44.98, Was $47.98, $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct.
97614.7513 out of 5 Stars. 9761 reviews4.7513 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFolgers Classic Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 100 ct., $47.98, $0.48/ea
Sponsored$4798current price $47.98$0.48/eaFolgers Classic Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 100 ct.
88554.818 out of 5 Stars. 8855 reviews4.818 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz., $20.98, $0.52/oz
$2098current price $20.98$0.52/ozFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz.
49114.6192 out of 5 Stars. 4911 reviews4.6192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct., $18.98, $0.02/ea
$1898current price $18.98$0.02/eaSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct.
42604.8472 out of 5 Stars. 4260 reviews4.8472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasonal Coffee Medium Roast Coffee Pods, Variety Pack, 60 ct., $19.98, $0.33/ea
$1998current price $19.98$0.33/eaMember's Mark Seasonal Coffee Medium Roast Coffee Pods, Variety Pack, 60 ct.
4994.2946 out of 5 Stars. 499 reviews4.2946 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNescafé Clasico Dark Roast Instant Coffee, 21 oz., $24.98, $1.19/oz
$2498current price $24.98$1.19/ozFrom $24.98Nescafé Clasico Dark Roast Instant Coffee, 21 oz.
22604.7496 out of 5 Stars. 2260 reviews4.7496 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Single-Origin Sumatra, 72 ct., $44.98, Was $47.98, $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Single-Origin Sumatra, 72 ct.
81914.8419 out of 5 Stars. 8191 reviews4.8419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz., $17.98, $0.45/oz
$1798current price $17.98$0.45/ozMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz.
7894.2814 out of 5 Stars. 789 reviews4.2814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLipton Iced Tea, Gallon Size Tea Bags, 48 ct., $14.88, $0.31/ea
$1488current price $14.88$0.31/eaLipton Iced Tea, Gallon Size Tea Bags, 48 ct.
3174.8233 out of 5 Stars. 317 reviews4.8233 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFolgers Classic Roast Instant Coffee Crystals, 16 oz., $13.28, $0.83/oz
$1328current price $13.28$0.83/ozFolgers Classic Roast Instant Coffee Crystals, 16 oz.
45254.7516 out of 5 Stars. 4525 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct., $21.18, $0.53/oz
$2118current price $21.18$0.53/ozCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct.
33944.8156 out of 5 Stars. 3394 reviews4.8156 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct., $14.98, Was $15.04, $0.04/ea
Now$1498current price Now $14.98, Was $15.04$15.04$0.04/ea$0.06 offTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct.
145294.7916 out of 5 Stars. 14529 reviews4.7916 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNescafé Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz., $21.98, $1.57/oz
$2198current price $21.98$1.57/ozNescafé Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz.
25174.787 out of 5 Stars. 2517 reviews4.787 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Rich and Velvety Coffeehouse Flavor
Nestle Coffee mate Liquid Concentrate Pump Bottle Sweetened Original delivers a deliciously rich, sweetened, and velvety smooth flavor that enhances your coffee experience. Perfect for adding a touch of indulgence to your favorite brew, this classic favorite brings coffeehouse quality right to your home or workplace.Convenient and Long-Lasting Format
Packaged in a 1.5-liter pump bottle, this liquid concentrate creamer is designed for ease of use and convenience. It does not require refrigeration and retains its great flavor at room temperature for up to 9 months unopened, with a 30-day shelf life after opening. Simply pump the desired amount to whiten your coffee—one pump equals one liquid creamer single.Mess-Free and Tamper-Proof Design
The innovative pump system ensures a mess-free experience, making it easy to clean and reducing waste. Once installed, the pump locks securely to the bottle, making it tamper-proof and ensuring food safety. With 300 servings per bottle, this format is ideal for busy environments.Dietary-Friendly and Kosher Certified
Nestle Coffee mate Sweetened Original is lactose-free, cholesterol-free, and certified Kosher Dairy, making it suitable for a variety of dietary preferences. Enjoy the convenience and quality of this trusted creamer in every cup.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
Net Volume: 1.5 L
Includes: One 1.5 L pump bottle
Ingredients: sugar, water, coconut oil, sodium caseinate (a milk derivative)**, 2% or less of propylene glycol, dipotassium phosphate, artificial flavor, polysorbate 60, sodium stearoyl lactylate, color added. Not a source of lactose.
- Lactose-free, cholesterol-free, gluten-free and kosher dairy
- No refrigeration necessary
Member ratings & reviews
0 out of 5 stars
Popular products in this category
Yoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct., $8.44, $0.47/ea
Sponsored$844current price $8.44$0.47/eaYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
27894.7766 out of 5 Stars. 2789 reviews4.7766 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245384.8632 out of 5 Stars. 24538 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk., $8.83, $0.17/oz
Sponsored$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54024.6364 out of 5 Stars. 5402 reviews4.6364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen, $8.22, $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69414.7108 out of 5 Stars. 6941 reviews4.7108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78824.8032 out of 5 Stars. 7882 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct., $9.47, $0.20/ea
$947current price $9.47$0.20/eaFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
80214.8413 out of 5 Stars. 8021 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct., $7.27, $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPhiladelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk., $6.28, Was $7.28, $1.57/ea
Instant Savings
Now$628current price Now $6.28, Was $7.28$7.28$1.57/ea$1 offEnds Dec 31Philadelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk.
186864.8857 out of 5 Stars. 18686 reviews4.8857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal., $3.62, $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98074.6891 out of 5 Stars. 9807 reviews4.6891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct., $9.36, $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
138804.8177 out of 5 Stars. 13880 reviews4.8177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz., $5.54, $1.85/lb
$554current price $5.54$1.85/lbDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.
73844.8634 out of 5 Stars. 7384 reviews4.8634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs., $12.84, $2.57/lb
$1284current price $12.84$2.57/lbMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs.
43484.713 out of 5 Stars. 4348 reviews4.713 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCountry Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz
$782current price $7.82$0.10/ozCountry Crock Original Spread 5 lbs.
252574.5117 out of 5 Stars. 25257 reviews4.5117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal., $3.42, $0.03/foz
$342current price $3.42$0.03/fozMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal.
108844.6351 out of 5 Stars. 10884 reviews4.6351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery