
Highlights
- Mini Greek yogurt bars in Cherry and Red Velvet flavors
- Creamy, cheesecake-like Greek yogurt with a chocolatey coating
- 70 calories per bar
- 3g protein per Red Velvet bar and 4g protein per Cherry bar
- Made with whole milk and live active cultures
- 24 individually wrapped mini bars
Activia Probiotic Lowfat Yogurt, Variety Pack, 24 pk. $10.84 $0.45/ea

Activia Probiotic Lowfat Yogurt, Variety Pack, 24 pk.


Members also considered
Chobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct. $12.87 Was $13.87 $0.80/ea
SponsoredNow$1287current price Now $12.87, Was $13.87$13.87$0.80/ea$1 offChobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct.
47954.6757 out of 5 Stars. 4795 reviews4.6757 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35264.8026 out of 5 Stars. 3526 reviews4.8026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct. $8.44 $0.47/ea
$844current price $8.44$0.47/eaYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
27944.777 out of 5 Stars. 2794 reviews4.777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChobani 20G Protein Low Fat Greek Yogurt Cups Variety Pack, 6.7 oz., 16 ct. $18.78 Was $19.78 $1.17/ea
SponsoredNow$1878current price Now $18.78, Was $19.78$19.78$1.17/ea$1 offChobani 20G Protein Low Fat Greek Yogurt Cups Variety Pack, 6.7 oz., 16 ct.
9374.1291 out of 5 Stars. 937 reviews4.1291 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Nonfat Plain Greek Yogurt, 48 oz. $5.93 $0.12/oz
$593current price $5.93$0.12/ozMember's Mark Nonfat Plain Greek Yogurt, 48 oz.
6934.6349 out of 5 Stars. 693 reviews4.6349 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Two Indulgent Flavors
Enjoy two dessert-inspired varieties in one convenient pack: Cherry and Red Velvet. Each mini Greek yogurt bar combines creamy Greek yogurt with a rich chocolatey coating.
Creamy Greek Yogurt Center
Made with whole milk, these refrigerated bars have a creamy, cheesecake-like texture for a satisfying snack or dessert.
70 Calories Per Bar
Each individually wrapped mini bar contains just 70 calories, making it easy to enjoy a perfectly portioned treat straight from the refrigerator.
Protein in Every Bar
Red Velvet bars provide 3g of protein per bar, while Cherry bars provide 4g of protein per bar.
Live Active Cultures
Made with Greek yogurt containing live active cultures, including L. bulgaricus and S. thermophilus.
24-Count Variety Pack
The package includes 12 Red Velvet and 12 Cherry mini Greek yogurt bars, individually wrapped for convenient snacking at home or on the go.
Specifications
Keep Refrigerated
24 Individually Wrapped Mini Bars
12 Red Velvet Bars
12 Cherry Bars
Serving Size: 1 Bar (22g)
70 Calories Per Bar
Made with Whole Milk
Contains Live Active Cultures
Gluten Free
Contains: Milk, Soy.
Red Velvet Ingredients: Yogurt (Pasteurized Whole Milk, Active Cultures), Cane Sugar, Palm Kernel Oil, Cocoa, Whey Protein Concentrate, Natural Flavors, Vegetable Juice (for Color), Oat Fiber, Cultured Nonfat Dry Milk, Xanthan Gum, Sunflower and/or Soy Lecithin, Ascorbic Acid (Vitamin C), Salt.
Cherry Ingredients: Yogurt (Pasteurized Whole Milk, Active Cultures), Cane Sugar, Palm Kernel Oil, Whey Protein Concentrate, Cocoa, Natural Flavors, Cultured Nonfat Dry Milk, Oat Fiber, Fruit & Vegetable Juice (for Color), Xanthan Gum, Dried Cherry Powder, Ascorbic Acid (Vitamin C), Sunflower and/or Soy Lecithin, Salt.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 3 reviews
love the flavors! some of the best yet!
10/10. Please keep these forever.
This tastes awful and very fake fruit flavored.
Items you may like
Country Crock Original Spread 5 lbs. $7.82 $0.10/oz
Sponsored$782current price $7.82$0.10/ozCountry Crock Original Spread 5 lbs.
252904.5115 out of 5 Stars. 25290 reviews4.5115 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1940154.8417 out of 5 Stars. 194015 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
628104.8196 out of 5 Stars. 62810 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen $8.22 $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69604.7102 out of 5 Stars. 6960 reviews4.7102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct. $9.36 $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
139084.8175 out of 5 Stars. 13908 reviews4.8175 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal. $3.62 $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98114.689 out of 5 Stars. 9811 reviews4.689 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs. $12.84 $2.57/lb
$1284current price $12.84$2.57/lbMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs.
43544.7134 out of 5 Stars. 4354 reviews4.7134 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal. $3.42 $0.03/foz
$342current price $3.42$0.03/fozMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal.
108904.6353 out of 5 Stars. 10890 reviews4.6353 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark American Cheese 5 lbs., 160 slices $12.17 $2.43/lb
$1217current price $12.17$2.43/lbMember's Mark American Cheese 5 lbs., 160 slices
36904.6764 out of 5 Stars. 3690 reviews4.6764 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct. $7.87 $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39564.7679 out of 5 Stars. 3956 reviews4.7679 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk. $5.98 $0.19/oz
$598current price $5.98$0.19/ozMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk.
31364.7784 out of 5 Stars. 3136 reviews4.7784 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk. $8.83 $0.17/oz
$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54124.6369 out of 5 Stars. 5412 reviews4.6369 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery