Bolillo Roll, Bulk Wholesale Case 144 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Savory roll flavor
- Unique from typical roll offerings
- Case sale solution for food service
Case Sale item image not to scale. Please refer to unit and case sale weights to determine actual size.


Members who viewed this also viewed
Member's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct., $80.72, $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct., $7.36, $0.41/ea
$736current price $7.36$0.41/eaMember's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct.
13094.3254 out of 5 Stars. 1309 reviews4.3254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct., $40.02, $0.83/ea
$4002current price $40.02$0.83/eaMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
52.2 out of 5 Stars. 5 reviews2.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct., $71.32, $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct., $37.16, $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk, $12.42, $0.19/oz
$1242current price $12.42$0.19/ozMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk
10964.4443 out of 5 Stars. 1096 reviews4.4443 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct., $6.98, $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22134.5151 out of 5 Stars. 2213 reviews4.5151 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk., $6.98, $0.15/oz
$698current price $6.98$0.15/ozPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
17574.6067 out of 5 Stars. 1757 reviews4.6067 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct., $43.46, $7.24/ea
$4346current price $43.46$7.24/eaMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21954.1431 out of 5 Stars. 2195 reviews4.1431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct., $3.98, $0.17/ea
$398current price $3.98$0.17/eaMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct.
51924.5944 out of 5 Stars. 5192 reviews4.5944 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
These frozen bolillo rolls make it easy to enjoy hot, fresh baked rolls any time at home or in your business. A perfect accompainement in Mexican and Central American dishes, sandwiches, or soups and stews you can let your culinary imagination run wild! With proofing required before baking, these frozen bolillo rolls make it easy to bake the exact number you need for any occasion.
Case Sale Orders
- Order requires 3-day advance notice, although the item may be available for pick-up sooner
- Given the nature of the item, online pricing, quantity and/or availability may change without notice and is subject to market demands
- Payment information may be provided either online or in-club, but final payment will always be in-club at time of pick up
- Item may be rejected prior to final payment in-club for any reason and after purchase will be subject to the Sam’s Club® Return/Refund Policy
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Case count: 144 frozen bolillo rolls
- Storage: Keep frozen until ready for use
- This is a raw, unbaked product that requires proofing
Place your Club Pickup order 24 hours in advance. To ensure on-time pickup, if requesting more than 2 units at a time please contact your local club
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-2 of 2 reviews
CONVENIENT & DELICIOUS!
Absolutely DELICIOUS! I bought these and they are amazing. Easy to proof and bake. They don't get stale quick and are so amazingly delicious. Great MUST by if you like fresh baked bread for a terrific price.
delicious!!! now we have fresh bread every morning
Other popular items in Bulk Foods & Case Sales
Bush's Original Baked Beans 117 oz., $8.58, $0.07/oz
Sponsored$858current price $8.58$0.07/ozBush's Original Baked Beans 117 oz.
20984.7212 out of 5 Stars. 2098 reviews4.7212 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Cafe Spicy Italian Sausage, Frozen, Case, 20 lbs., $67.38, $3.37/lb
$6738current price $67.38$3.37/lbMember's Mark Cafe Spicy Italian Sausage, Frozen, Case, 20 lbs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct., $59.96, $0.31/ea
$5996current price $59.96$0.31/eaMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliverySlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk., $18.98, Was $20.98, $0.79/ea
Instant Savings
SponsoredNow$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32064.4925 out of 5 Stars. 3206 reviews4.4925 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk., $17.28, $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk., $10.88, $0.26/oz
$1088current price $10.88$0.26/ozPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk.
39654.7069 out of 5 Stars. 3965 reviews4.7069 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Whole Bone In Pork Loin Back Ribs, Vacuum Pack, priced per pound, $24.36, $3.48/lb
$2436current price $24.36avg. price$3.48/lbFinal cost by weightMember’s Mark Whole Bone In Pork Loin Back Ribs, Vacuum Pack, priced per pound
57614.6617 out of 5 Stars. 5761 reviews4.6617 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRicos Gourmet Nacho Cheese Sauce 107 oz., $8.98, $0.08/oz
$898current price $8.98$0.08/ozRicos Gourmet Nacho Cheese Sauce 107 oz.
14894.5756 out of 5 Stars. 1489 reviews4.5756 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk., $12.98, $0.27/oz
$1298current price $12.98$0.27/ozHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
30734.4745 out of 5 Stars. 3073 reviews4.4745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDel Monte Fancy Cut Green Beans, 101 oz., $6.28, $0.06/oz
$628current price $6.28$0.06/ozDel Monte Fancy Cut Green Beans, 101 oz.
23604.7 out of 5 Stars. 2360 reviews4.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSmartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk., $18.98, $0.61/oz
$1898current price $18.98$0.61/ozSmartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk.
26854.7155 out of 5 Stars. 2685 reviews4.7155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk., $8.32, $0.23/oz
$832current price $8.32$0.23/ozDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk.
25904.5788 out of 5 Stars. 2590 reviews4.5788 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDel Monte Whole Kernel Corn, 106 oz., $6.28, $0.06/oz
$628current price $6.28$0.06/ozDel Monte Whole Kernel Corn, 106 oz.
60854.7509 out of 5 Stars. 6085 reviews4.7509 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingChef-mate Country Sausage Gravy, 105 oz., $9.58, $0.09/oz
$958current price $9.58$0.09/ozChef-mate Country Sausage Gravy, 105 oz.
19654.6433 out of 5 Stars. 1965 reviews4.6433 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping