Bluey Two-Tier Cake
Bakery, in club pickup

Highlights
- Made fresh in Club
- One two-tier cake serves 58 people
- White or chocolate two-tier cake with icing
- Design may vary
- Great for birthdays, themed parties and celebrations
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz., $4.28, $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
165554.7635 out of 5 Stars. 16555 reviews4.7635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81734.6935 out of 5 Stars. 8173 reviews4.6935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64374.5347 out of 5 Stars. 6437 reviews4.5347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct., $7.78, $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36114.3271 out of 5 Stars. 3611 reviews4.3271 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21884.1421 out of 5 Stars. 2188 reviews4.1421 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5733.712 out of 5 Stars. 573 reviews3.712 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3483.8793 out of 5 Stars. 348 reviews3.8793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct., $9.62, $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8103.5951 out of 5 Stars. 810 reviews3.5951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct., $20.93, $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs., $33.66, $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2134.7465 out of 5 Stars. 213 reviews4.7465 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct., $19.93, $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18794.3363 out of 5 Stars. 1879 reviews4.3363 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct., $10.74, $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct., $37.16, $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct., $71.32, $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Leap into a world of sweetness and joy with our delightful Bluey Two-Tier Cake, a charming treat designed to make your festivities come to life! Whether it's a birthday bash, a playdate party or any event that calls for a burst of fun, this cake promises to be the highlight of the occasion. Exclusively crafted to serve up to 58 guests, it's the perfect size for creating cherished memories with your loved ones.
Bluey's Playful Magic
Immerse yourself in the playful charm of the Bluey theme! Our Two-Tier Cake is adorned with vibrant, edible depictions of these beloved cartoon characters, bringing a sense of adventure and fun to your event. From Bluey to Bingo, every detail captures the spirit of imagination and play that kids and adults alike adore.
Delicious Adventure
Beyond its captivating appearance, this cake boasts an irresistible medley of flavors. Each bite unveils layers of moist cake and delightful filling, ensuring a taste that matches the excitement of the theme. With a variety of flavor options to choose from, you're bound to find the perfect combination to satisfy every taste bud.
Created with Passion
Supported by our commitment to quality, each Bluey Two-Tier Cake is created by skilled bakers who infuse their passion into every step of the baking process. Using the finest ingredients, meticulous attention to detail, and expert craftsmanship, we ensure that each cake not only looks fantastic but also tastes exceptional.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Ingredients:
White cake - Sugar, bleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, soybean oil, eggs, egg whites, high fructose corn syrup. Contains 2% or less of each of the following: milk protein concentrate, salt, cornstarch, wheat starch, whey, sodium acid pyrophosphate, nonfat milk, baking soda, natural and artificial flavor, soy lecithin, mono- and diglycerides, cellulose gum, gum arabic, isolated soy protein, lactose, palm oil, monocalcium phosphate, xanthan gum, guar gum, polyglycerol esters of fatty acids, propylene glycol mono- and diesters of fats and fatty acids, yellow corn flour, datem, sodium aluminum phosphate, aluminum sulfate.
Allergy Information: Contains eggs, milk, soy, wheat. Manufactured in a shared facility with: walnuts, coconut.
Chocolate cake - Sugar, bleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, soybean oil, eggs, egg whites, cocoa (processed with alkali), high fructose corn syrup. Contains 2% or less of each of the following: natural and artificial flavor, food starch-modified, salt, baking soda, sodium acid pyrophosphate, soy lecithin, calcium sulfate, mono- and diglycerides, cellulose gum, xanthan gum, polyglycerol esters of fatty acids, monocalcium phosphate, propylene glycol mono- and diesters of fats and fatty acids, datem, sodium aluminum phosphate, aluminum sulfate, sodium benzoate (preservative).
Allergy Information: Contains eggs, milk, soy, wheat. Manufactured in a shared facility with: walnuts, coconut.
Marble cake - Sugar, bleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, soybean oil, eggs, egg whites, high fructose corn syrup. Contains 2% or less of each of the following: cocoa (processed with alkali), salt, milk protein concentrate, cornstarch, natural and artificial flavor, sodium acid pyrophosphate, baking soda, wheat starch, soy lecithin, whey, nonfat milk, food starch-modified, mono- and diglycerides, cellulose gum, monocalcium phosphate, calcium sulfate, xanthan gum, sodium aluminum phosphate, gum arabic, isolated soy protein, lactose, palm oil, polyglycerol esters of fatty acids, guar gum, propylene glycol mono- and diesters of fats and fatty acids, aluminum sulfate, yellow corn flour, datem, yellow 5, yellow 6, sodium benzoate (preservative).
Allergy Information: Contains eggs, milk, soy, wheat. Manufactured in a shared facility with: walnuts, coconut.
Cakes & cupcake orders can be picked up the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 27 reviews
Verified Purchase
Bluey for the Win! Hurray!
Ordering was great! Pick up day off the staff seemed confused but luckily it was there. And it was terrific. Looked just like the photo and taste amazing!!
Verified Purchase
Cake Reviwe
Very cute cake, and the plaque is customizable! Also the blue stains
Verified Purchase
Delicious Cake from Sam’s Club Bakery
Delicious and stunning cake! My child and guests adored it. Sam’s Club Bakery excelled in crafting, baking, and delivering this cake.
Items you may like
Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct., $6.73, $0.19/ea
$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12814.8244 out of 5 Stars. 1281 reviews4.8244 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct., $5.96, $0.30/ea
$596current price $5.96$0.30/eaMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.
3164.5253 out of 5 Stars. 316 reviews4.5253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7704.3026 out of 5 Stars. 770 reviews4.3026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527124.606 out of 5 Stars. 52712 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937144.8418 out of 5 Stars. 193714 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $34.97, $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101054.6647 out of 5 Stars. 10105 reviews4.6647 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct., $4.18, $0.08/oz
$418current price $4.18$0.08/ozLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.
21204.6991 out of 5 Stars. 2120 reviews4.6991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct., $6.98, $1.16/ea
$698current price $6.98$1.16/eaMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct.
18214.5695 out of 5 Stars. 1821 reviews4.5695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct., $5.98, Was $6.98, $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32244.6985 out of 5 Stars. 3224 reviews4.6985 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Bread, 2 ct., $2.98, $1.49/ea
$298current price $2.98$1.49/eaMember's Mark French Bread, 2 ct.
19214.5143 out of 5 Stars. 1921 reviews4.5143 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct., $10.92, $0.73/ea
$1092current price $10.92$0.73/eaMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.
6884.4 out of 5 Stars. 688 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery