
Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- 15-pack of 12 fl. oz. cans
- Better-for-you energy drink with wellness benefits
- Limited edition spiced pear flavor
- 0g sugar and only 10 calories per can
- 180mg of natural caffeine from green coffee bean extract
- Made with clinically studied prebiotics to support gut health
We also recommend
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Cherry 1.93 oz., 24 pk., $42.84, $0.92/foz

$4284
current price $42.84$0.92/foz
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Cherry 1.93 oz., 24 pk.
4.8508 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Bloom Pear Scare Limited Edition Sparkling Energy Drink, 15pk, 12 fl oz cans, 0 of 7
Members also considered
Capri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
Sponsored$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk., $17.98
$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10714.7274 out of 5 Stars. 1071 reviews4.7274 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk., $15.78, $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32744.81 out of 5 Stars. 3274 reviews4.81 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCapri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.98, Was $13.98, $0.05/foz
Instant Savings
SponsoredNow$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98$0.05/foz$3 offEnds Oct 25Capri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
13394.6908 out of 5 Stars. 1339 reviews4.6908 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk., $6.34, Was $7.34, $0.04/foz
Instant Savings
Now$634current price Now $6.34, Was $7.34$7.34$0.04/fozFrom $6.34$1 offEnds Oct 25SunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk.
48474.7825 out of 5 Stars. 4847 reviews4.7825 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk., $15.48, $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39754.8126 out of 5 Stars. 3975 reviews4.8126 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk., $8.78, $0.04/foz
$878current price $8.78$0.04/fozKool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk.
47374.7636 out of 5 Stars. 4737 reviews4.7636 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's 100% Apple Juice 86 fl. oz., 2 pk., $7.36, $0.04/foz
$736current price $7.36$0.04/fozMott's 100% Apple Juice 86 fl. oz., 2 pk.
38274.8171 out of 5 Stars. 3827 reviews4.8171 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk., $11.98, $0.05/foz
$1198current price $11.98$0.05/fozApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk.
32304.7845 out of 5 Stars. 3230 reviews4.7845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk., $11.48, $0.04/foz
$1148current price $11.48$0.04/fozWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk.
9334.4823 out of 5 Stars. 933 reviews4.4823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk., $15.98, $0.03/foz
$1598current price $15.98$0.03/fozPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk.
19704.7838 out of 5 Stars. 1970 reviews4.7838 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk., $15.78, $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
24524.8165 out of 5 Stars. 2452 reviews4.8165 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk., $13.78, $0.06/foz
$1378current price $13.78$0.06/fozApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk.
26654.8154 out of 5 Stars. 2665 reviews4.8154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCountry Time Powdered Lemonade Drink Mix 82.5 oz., $9.88, $0.12/oz
$988current price $9.88$0.12/ozCountry Time Powdered Lemonade Drink Mix 82.5 oz.
54624.7849 out of 5 Stars. 5462 reviews4.7849 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk., $13.98, $0.06/foz
$1398current price $13.98$0.06/fozWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk.
34154.7347 out of 5 Stars. 3415 reviews4.7347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
A Spooky Sip for the Season
Get into the fall spirit with Pear Scare, a frightfully delicious sparkling energy drink. This unique blend combines the juicy sweetness of pear with a hint of spice, creating a flavor that’s perfect for the season.Supernatural Energy in Every Can
Pear Scare is crafted to provide a refreshing energy boost without the crash. Each sugar-free can is infused with natural caffeine, giving you the fuel you need to power through your day.Better-for-You Ingredients
Enjoy a drink that’s as good for you as it is tasty. Pear Scare features prebiotics and other carefully selected ingredients to support your lifestyle while delivering a flavorful experience.Fuel Your Fall Adventures
Whether you're carving pumpkins or enjoying a crisp autumn day, Pear Scare is the perfect companion to keep you energized and focused. Embrace the season with this limited-time treat!info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
Net Volume: 180 fl. oz.
Includes: 15 - 12 fl. oz. cans
Ingredients: Carbonated Water, Xylooligosaccharides, Citric Acid, Taurine, Natural Rlavors, L-Theanine, Natural Caffeine (from Green Coffee Bean Extract), Sucralose, Sodium Benzoate (preservative), Asian Ginseng (Panax ginseng) Root Extract, Apple Cider Vinegar, Niacinamide, Pyridoxine HCI (Vitamin B6), Cyanocobalamin (Vitamin B12).
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-1 of 1 review
Sep 25, 2026
Reviewer name: Pamela
5 out of 5 stars
love that it taste like a cooked pear with cinnamon
Helpful?44059M4DCDZB20846800858
Items you may like
Red Bull Energy Drink, Watermelon 12 fl. oz., 24 pk., $59.98, $0.21/foz
Sponsored$5998current price $59.98$0.21/fozRed Bull Energy Drink, Watermelon 12 fl. oz., 24 pk.
11524.7014 out of 5 Stars. 1152 reviews4.7014 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMonster Energy Lo-Carb 16 fl. oz., 24 pk., $42.48, $0.11/foz
$4248current price $42.48$0.11/fozMonster Energy Lo-Carb 16 fl. oz., 24 pk.
5814.4682 out of 5 Stars. 581 reviews4.4682 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRed Bull Energy Coconut Edition 8.4 oz., 24 pk., $42.48, $0.21/foz
$4248current price $42.48$0.21/fozRed Bull Energy Coconut Edition 8.4 oz., 24 pk.
13554.7306 out of 5 Stars. 1355 reviews4.7306 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRed Bull Energy Drink, Coconut Berry, 12 fl. oz., 24 pk., $59.98, $2.50/ea
$5998current price $59.98$2.50/eaRed Bull Energy Drink, Coconut Berry, 12 fl. oz., 24 pk.
13784.73 out of 5 Stars. 1378 reviews4.73 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423554.8562 out of 5 Stars. 42355 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct.
1604.7125 out of 5 Stars. 160 reviews4.7125 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct.
2144.7664 out of 5 Stars. 214 reviews4.7664 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct.
4404.875 out of 5 Stars. 440 reviews4.875 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Black Cherry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Black Cherry, 20 ct.
4374.7757 out of 5 Stars. 437 reviews4.7757 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Cream, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Cream, 20 ct.
1344.7687 out of 5 Stars. 134 reviews4.7687 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct.
1204.675 out of 5 Stars. 120 reviews4.675 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping