Artstyle World Cup Soccer Paper Plates, 10", 85 ct.
Item # 990500993
Current price is USD$9.98
$0.12/ea
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- Each pack contains 85 paper plates
- Microwavable for reheating food only, follow microwave manufacturer's guidelines and use caution when handling after heating
- Soccer paper plates are cut-resistant and soak-proof for convenience and durability
- Disposable soccer party plates ideal for home entertaining or office parties
- Commercially compostable with sustainable forestry initiative 100% certified sourcing
We also recommend
Dixie Ultra Disposable Paper Platters, 12.5" x 10", 75 ct., $13.98, $0.19/ea

$1398
current price $13.98$0.19/ea
Dixie Ultra Disposable Paper Platters, 12.5" x 10", 75 ct.
4.6322 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Artstyle World Cup Soccer Paper Plates, 10", 85 ct., 0 of 8
Members also considered
Dixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct., $19.98, $0.11/ea
Sponsored$1998current price $19.98$0.11/eaFrom $19.98Dixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct.
105934.8474 out of 5 Stars. 10593 reviews4.8474 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArtstyle Mahjong Dessert Paper Plates, 7 in., 85 ct., $8.98, $0.11/ea
$898current price $8.98$0.11/eaArtstyle Mahjong Dessert Paper Plates, 7 in., 85 ct.
304.4667 out of 5 Stars. 30 reviews4.4667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278254.8294 out of 5 Stars. 27825 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dessert/Snack Paper Plates, 6.875", 330 ct., $16.98, $0.05/ea
$1698current price $16.98$0.05/eaMember's Mark Ultra Dessert/Snack Paper Plates, 6.875", 330 ct.
76244.8244 out of 5 Stars. 7624 reviews4.8244 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct., $16.58, $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165484.7942 out of 5 Stars. 16548 reviews4.7942 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChinet Classic Lunch Paper Plate, 8.75", 225 ct., $18.68, $0.08/ea
$1868current price $18.68$0.08/eaChinet Classic Lunch Paper Plate, 8.75", 225 ct.
72354.5601 out of 5 Stars. 7235 reviews4.5601 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fall Paper Plates, Changing Leaves, 10", 85 ct., $9.98, $0.12/ea
$998current price $9.98$0.12/eaMember's Mark Fall Paper Plates, Changing Leaves, 10", 85 ct.
21124.8608 out of 5 Stars. 2112 reviews4.8608 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingArtstyle Birthday Paper Plates and Napkins Kit, 285 ct., $19.48, $0.07/ea
$1948current price $19.48$0.07/eaArtstyle Birthday Paper Plates and Napkins Kit, 285 ct.
255 out of 5 Stars. 25 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChinet Classic Dinner Paper Plates, 10.375", 165 ct., $21.68, $0.13/ea
$2168current price $21.68$0.13/eaChinet Classic Dinner Paper Plates, 10.375", 165 ct.
89204.6686 out of 5 Stars. 8920 reviews4.6686 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCollegiate Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team, $12.48, $0.15/ea
$1248current price $12.48$0.15/eaCollegiate Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team
384.6053 out of 5 Stars. 38 reviews4.6053 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Quality Performance for Every Event
Kick off your next celebration with the Artstyle World Cup soccer paper plates, designed to make every meal memorable. Crafted from cut-resistant BPI commercially compostable paperboard, these plates are durable and environmentally friendly. Measuring a generous 10 inches by 10 inches, they are perfect for serving hearty meals with items like Meat, Poultry & Seafood , and are even microwavable* for reheating leftovers.Festive Soccer Design
Bring the excitement of the game to your table with these vibrant soccer-themed plates. Featuring a green background with a realistic soccer field texture and a bold black-and-white soccer ball graphic at the center, these plates are sure to delight soccer fans of all ages. Stylish yet practical, they are ideal for serving snacks, appetizers, or full meals while adding a festive touch to your event.Perfect for Soccer Parties
Whether you're hosting a birthday match or cheering on your favorite team during the World Cup, these 10-inch Artstyle Soccer Game paper plates are the ultimate addition to your table. Built tough to handle a mountain of nachos and designed for easy disposal, they ensure quick cleanup so you can focus on the game highlights.Microwave-Friendly Convenience
These plates are recommended for reheating food only, following your microwave manufacturer's guidelines. Use caution when handling after heating to enjoy your meals safely and conveniently. Make your soccer-themed events hassle-free with these durable and stylish paper plates.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
| Key Specifications | |
| Quantity | 85 count |
| Material | Performa Paperboard |
| Color/Style | Soccer Game design with green, black, and white |
| Features | Generous size and sturdy design |
| Microwavable | Yes |
| Recyclable | No |
| Compostable | Comercially Compostable |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 8 reviews
Aug 9, 2026
Reviewer name: None
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Paper plates
Very good price, and size oh and very resistant
Helpful?6S3UR842KRFR19185756467
Aug 4, 2026
Reviewer name: Edward
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Quality is as good as leading brand
Strong enough for every meal
Helpful?6S3UR842KRFR19185756467
May 13, 2026
Reviewer name: SolaMom
5 out of 5 stars
Verified Purchase
World Cup Party
Excellent quality plate with a fun design for upcoming World Cup
Helpful?6S3UR842KRFR19185756467
Other popular items in Disposable Plates
Hefty Supreme Foam Oval Platters, 12.5" x 10", 100 ct., $16.68, $0.17/ea
Sponsored$1668current price $16.68$0.17/eaHefty Supreme Foam Oval Platters, 12.5" x 10", 100 ct.
5944.83 out of 5 Stars. 594 reviews4.83 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNFL Paper Plates & Napkins Kit, 285 ct., Choose Team, $24.98, $0.09/ea
$2498current price $24.98$0.09/eaNFL Paper Plates & Napkins Kit, 285 ct., Choose Team
954.9368 out of 5 Stars. 95 reviews4.9368 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNFL Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team, $12.98, $0.15/ea
$1298current price $12.98$0.15/eaNFL Round Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Your Team
3864.8575 out of 5 Stars. 386 reviews4.8575 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChinet Crystal Clear Plastic Dinner Plate, 10" 100 ct., $34.98, $0.35/ea
Sponsored$3498current price $34.98$0.35/eaChinet Crystal Clear Plastic Dinner Plate, 10" 100 ct.
14374.8546 out of 5 Stars. 1437 reviews4.8546 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArtstyle Dinner Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Color, $10.48, $0.12/ea
$1048current price $10.48$0.12/eaArtstyle Dinner Paper Plates, 10", 85 ct., Choose Color
704.7429 out of 5 Stars. 70 reviews4.7429 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHefty Supreme 3-Compartment Foam Plates, 10 1/4", 200 ct., $19.98, $0.10/ea
$1998current price $19.98$0.10/eaHefty Supreme 3-Compartment Foam Plates, 10 1/4", 200 ct.
33354.7361 out of 5 Stars. 3335 reviews4.7361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Halloween Paper Plates, Ghostly Goodies, 10", 85 ct., $9.98, $0.12/ea
$998current price $9.98$0.12/eaMember's Mark Halloween Paper Plates, Ghostly Goodies, 10", 85 ct.
374.6757 out of 5 Stars. 37 reviews4.6757 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMembers Mark Heavy Duty Paper Food Trays, 2 lbs., 750 ct., $21.94
$2194current price $21.94Members Mark Heavy Duty Paper Food Trays, 2 lbs., 750 ct.
2964.7905 out of 5 Stars. 296 reviews4.7905 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Plates, 6.25" 90 ct., $15.78, $0.18/ea
$1578current price $15.78$0.18/eaMember's Mark Clear Plastic Plates, 6.25" 90 ct.
11964.7726 out of 5 Stars. 1196 reviews4.7726 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742414.6653 out of 5 Stars. 74241 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChinet Classic Dessert Plates, 6.75", 300 ct., $16.58, $0.06/ea
$1658current price $16.58$0.06/eaChinet Classic Dessert Plates, 6.75", 300 ct.
29664.8739 out of 5 Stars. 2966 reviews4.8739 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping