Artesano Original Bakery Bread, 20 oz., 2 pk.
Shipping

Highlights
- Includes (2) 20 oz. loaves of Artesano Original Bakery Bread
- Artisan-style bread with thick slices and a dash of flour dusting
- Enjoy 2 packs, individually wrapped for easy portion control and on‑the‑go snacking
- Always baked without artificial colors, flavors, or preservatives
Sara Lee Honey Wheat Bread 20 oz., 2 pk., $5.48, $0.14/oz

Sara Lee Honey Wheat Bread 20 oz., 2 pk.


Members also considered
Pillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk., $8.83, $0.17/oz
Sponsored$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54024.6364 out of 5 Stars. 5402 reviews4.6364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct., $5.38, $0.45/ea
$538current price $5.38$0.45/eaThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct.
46384.7553 out of 5 Stars. 4638 reviews4.7553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct., $4.18, $0.08/oz
$418current price $4.18$0.08/ozLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.
21204.6991 out of 5 Stars. 2120 reviews4.6991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct., $3.18, $0.13/oz
$318current price $3.18$0.13/ozAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.
9324.5612 out of 5 Stars. 932 reviews4.5612 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hamburger Buns 16 ct., $3.48
$348current price $3.48Aunt Millie's Hamburger Buns 16 ct.
7794.638 out of 5 Stars. 779 reviews4.638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk., $6.98, $0.15/oz
$698current price $6.98$0.15/ozPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
17574.6067 out of 5 Stars. 1757 reviews4.6067 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNickles Italian Bread 20 oz., 2 pk., $4.12
$412current price $4.12Nickles Italian Bread 20 oz., 2 pk.
3864.5415 out of 5 Stars. 386 reviews4.5415 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk., $3.52, $0.09/oz
$352current price $3.52$0.09/ozNickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk.
3834.2715 out of 5 Stars. 383 reviews4.2715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk., $7.78
$778current price $7.78Aunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk.
3164.75 out of 5 Stars. 316 reviews4.75 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk., $4.12, $0.10/oz
$412current price $4.12$0.10/ozNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk.
1894.5026 out of 5 Stars. 189 reviews4.5026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blueberry Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Blueberry Muffins, 6 ct.
544.4 out of 5 Stars. 54 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk., $7.18, $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59464.6749 out of 5 Stars. 5946 reviews4.6749 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct., $5.96, $0.50/ea
$596current price $5.96$0.50/eaMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115554.6344 out of 5 Stars. 11555 reviews4.6344 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk., $15.54, $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29604.6642 out of 5 Stars. 2960 reviews4.6642 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81734.6935 out of 5 Stars. 8173 reviews4.6935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Classic Simplicity for Your Table
Artesano Original Bakery Bread, 2 packs, Plain White Bread, 40 oz Bag, is the perfect choice for those who appreciate the pure essence of white bread. Its soft, even slices provide the ideal foundation for crafting traditional sandwiches or creative culinary masterpieces. Whether for breakfast, lunch, or dinner, this bread seamlessly pairs with a variety of ingredients to elevate your meals.
Versatile and Reliable
From buttered toast and jam in the morning to deli-style sandwiches at midday or grilled cheese in the evening, Artesano Original Bakery Bread delivers satisfying results every time. Its light, airy crumb and gentle crust toast beautifully, making it a standout option for your daily meals. This bread is designed to hold up well to both light spreads and hearty fillings, ensuring a delightful experience with every bite.
Perfect for Families and Gatherings
With the convenience of two packs, Artesano Original Bakery Bread is ideal for busy school mornings, packed lunches, or casual get-togethers. Its timeless appeal and classic taste make it a reliable staple for families, offering enough bread to share comforting moments around the table. Enjoy the simplicity and quality of this plain white bread that complements every dish.
Specifications
Net Weight: 40 oz.
Includes: 2 loaves
Ingredients: Enriched Wheat Flour Flour, Malted Barley Flour, Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Water, Sugar, Yeast, Vegetable Oil (Soybean), Wheat Gluten, Sea Salt, Contains 0.5% Or Less Of Each Of The Following: Cultured Wheat Flour, Soy Lecithin, Citric Acid, Grain Vinegar, Sesame Seeds. Contains: Wheat, Soy, Sesame. Made In A Bakery That May Also Use Milk, Hazelnuts (Filberts).
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 62 reviews
Verified Purchase
Soft, thick and delish!
I really like Artesano bread. The slices are thick, soft, and have a slightly buttery taste without being overly sweet. It's great for toast, sandwiches, grilled cheese, and French toast because it holds up well without falling apart. It tastes much fresher and more homemade than regular sandwich bread. Definitely one of my favorite breads to keep at home.
Verified Purchase
LOVE this bread
You need to try this bread and if you want to save - try it! So much better than just old pain white bread
Verified Purchase
Delicious- my favorite bread
This has become my favorite bread. The slices are a little thicker, the bread is very soft and has a wonderful flavor. It's a hit with the whole family.
Items you may like
TortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct., $6.73, $0.19/ea
Sponsored$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12844.8232 out of 5 Stars. 1284 reviews4.8232 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz., $10.98, $0.15/oz
$1098current price $10.98$0.15/ozMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz.
50494.5605 out of 5 Stars. 5049 reviews4.5605 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk., $9.76, $0.22/oz
Sponsored$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68154.7906 out of 5 Stars. 6815 reviews4.7906 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78804.8032 out of 5 Stars. 7880 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound, $19.74, $6.17/lb
$1974current price $19.74avg. price$6.17/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58394.746 out of 5 Stars. 5839 reviews4.746 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct., $6.98, $1.16/ea
$698current price $6.98$1.16/eaMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct.
18214.5695 out of 5 Stars. 1821 reviews4.5695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct., $5.98, Was $6.98, $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32254.6983 out of 5 Stars. 3225 reviews4.6983 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Bread, 2 ct., $2.98, $1.49/ea
$298current price $2.98$1.49/eaMember's Mark French Bread, 2 ct.
19214.5143 out of 5 Stars. 1921 reviews4.5143 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct., $20.93, $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct., $10.92, $0.73/ea
$1092current price $10.92$0.73/eaMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.
6884.4 out of 5 Stars. 688 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz., $3.96, $0.17/oz
$396current price $3.96$0.17/ozMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz.
2443.8852 out of 5 Stars. 244 reviews3.8852 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct., $7.36, $0.41/ea
$736current price $7.36$0.41/eaMember's Mark Central American-Style Bolillo Rolls, 18 ct.
13094.3254 out of 5 Stars. 1309 reviews4.3254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery