Aqua Star Wild Caught Southern King Crab Legs and Claws, Frozen, 2 lbs.
Curbside Pickup

Highlights
- All natural, wild caught, sustainably sourced
- Fully cooked star-cut Southern king crab legs and claws
- Pre-scored shells with spines removed for easy opening
- 14g protein per serving
- Distinctly sweet, snow white meat with succulent flavor and medium texture
Gadré Wild Caught Surimi Snow Leg Style, 16 oz., 2 pk. $12.28 $6.14/lb

Gadré Wild Caught Surimi Snow Leg Style, 16 oz., 2 pk.


Members also considered
Member's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51664.7116 out of 5 Stars. 5166 reviews4.7116 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs. $17.97 $5.99/lb
$1797current price $17.97$5.99/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs.
42284.6514 out of 5 Stars. 4228 reviews4.6514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct. $17.98 $3.00/ea
$1798current price $17.98$3.00/eaMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct.
49754.2635 out of 5 Stars. 4975 reviews4.2635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs. $20.97 $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25934.6853 out of 5 Stars. 2593 reviews4.6853 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs. $22.86 $10.16/lb
$2286current price $22.86$10.16/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs.
51024.1709 out of 5 Stars. 5102 reviews4.1709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs. $18.96 $9.48/lb
$1896current price $18.96$9.48/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs.
93644.4661 out of 5 Stars. 9364 reviews4.4661 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Premium Quality Southern King Crab
Aqua Star Wild Caught Southern King Crab Legs and Claws, Frozen, 2 lbs. offer a premium seafood experience with their distinctly sweet, snow-white meat. Known for their succulent flavor and medium texture, these crab legs and claws are wild-caught and all-natural, ensuring a fine-dining quality right at your table with 14g of protein per serving.
Convenient and Easy to Prepare
With pre-scored shells and spines removed, Aqua Star Wild Caught Southern King Crab Legs and Claws, Frozen, 2 lbs. are designed for easy opening. Fully cooked and ready to thaw and serve, they can also be heated by steaming, boiling, or baking, allowing you to enjoy them within minutes.
Perfect Pairings for a Gourmet Experience
Serve these delectable crab legs and claws with melted butter or cocktail sauce to enhance their fresh, sweet flavor. Whether for a special occasion or a casual meal, Aqua Star Wild Caught Southern King Crab Legs and Claws, Frozen, 2 lbs. bring a touch of elegance to your dining experience.
Responsibly Sourced and Sustainably Harvested
Harvested from the pristine ocean waters of Argentina, these crab legs and claws are responsibly sourced and sustainability harvested. Cooked and frozen at the peak of freshness, they retain their exceptional taste and texture, making them a perfect choice for seafood lovers.
Specifications
- Resealable for Freshness
- Keep Frozen
Net Weight: 2 lbs.
Ingredients: Crab, Salt.
Contains: Crustacean Shellfish (Southern King Crab).
Safe Handling: This product was prepared from inspected and passed seafood. Some food products may contain bacteria that could cause illness if the product is mishandled or cooked improperly. For your protection, follow these safe handling instructions. Keep refrigerated or frozen. Thaw in refrigerator or microwave. Keep raw seafood separate from other foods. Wash working surfaces (including cutting boards), utensils, and hands after touching raw seafood. Cook thoroughly. Keep hot foods hot. Refrigerate leftovers immediately or discard.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,063 reviews
Verified Purchase
Helps Your Seafood Dishes to Shine with Flavor.
When I use this in my seafood Alfredo or seafood salad, my friends and family cannot stop eating it until it’s gone. I have to hide a serving size for the third day!!!
Verified Purchase
Crab is Life
Still boiled them and came out great. The fact that were already split made uber easy to eat.
Verified Purchase
Best Legs in a long time!
We don’t have seafood restaurants other than Red Lobster which is terrible and an hour from my town. I made these for my parents birthday as a seafood boil with crab, shrimp, corn, sausage, and potatoes. It turned out so amazing! The crab was so yummy and easy to crack out of the shell. So much better than Red Lobster!!! A huge hit!!
Items you may like
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs. $24.94 $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163294.7707 out of 5 Stars. 16329 reviews4.7707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs. $12.64 Was $14.64 $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43074.6127 out of 5 Stars. 4307 reviews4.6127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct. $12.86 Was $13.86 $3.38/lb
Instant Savings
Now$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49424.6918 out of 5 Stars. 4942 reviews4.6918 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs. $28.94 $14.47/lb
$2894current price $28.94$14.47/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs.
43344.4781 out of 5 Stars. 4334 reviews4.4781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound $36.55 $14.62/lb
$3655current price $36.55avg. price$14.62/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound
20534.4184 out of 5 Stars. 2053 reviews4.4184 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs. $16.94 $8.47/lb
$1694current price $16.94$8.47/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs.
18844.7527 out of 5 Stars. 1884 reviews4.7527 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct. $13.77 $1.72/ea
$1377current price $13.77$1.72/eaHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct.
1814.2099 out of 5 Stars. 181 reviews4.2099 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery