Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Fresh Linen, 9 Refills
Shipping

Highlights
- Package includes 9 refills, total 198 mL, 6.70 Fl. Oz. plug-in scented oils
- Fresh Linen fragrance blends clean laundry, sunshine, and pure white flowers for a soft, crisp ambiance, ideal for living rooms, bathrooms, kitchens, offices, and more
- Provides up to 70 days of continuous fragrance per refill on low setting
- Compatible with all current versions of Air Wick plug-in devices
- Infused with natural essential oils for an incredible fragrance experience
- Free from phthalates
Glade Automatic Spray Air Freshener Refill, Clean Linen, 4 ct., $18.37, $4.59/ea

Glade Automatic Spray Air Freshener Refill, Clean Linen, 4 ct.


Members also considered
Air Wick Plug-In Scented Oil Warmer Air Freshener Refills, Fresh Linen, Choose Pack, $17.48
Sponsored$1748current price $17.48Air Wick Plug-In Scented Oil Warmer Air Freshener Refills, Fresh Linen, Choose Pack
1554.5806 out of 5 Stars. 155 reviews4.5806 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener Refills, Bright Citrus, 9 refills, $17.48, $1.94/ea
$1748current price $17.48$1.94/eaAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener Refills, Bright Citrus, 9 refills
974.6701 out of 5 Stars. 97 reviews4.6701 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Lavender & Chamomile, Choose Pack, $17.48, $1.94/ea
$1748current price $17.48$1.94/eaAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Lavender & Chamomile, Choose Pack
9434.2269 out of 5 Stars. 943 reviews4.2269 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Ocean Spray & Sea Minerals, 9 Refills, $17.48
Sponsored$1748current price $17.48Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Ocean Spray & Sea Minerals, 9 Refills
614.4098 out of 5 Stars. 61 reviews4.4098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Blue Lagoon + Vanilla Sunrise, Choose Pack, $17.48
$1748current price $17.48Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Blue Lagoon + Vanilla Sunrise, Choose Pack
194.9474 out of 5 Stars. 19 reviews4.9474 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Fade Defy PLUG Air Freshener, Linen & Sky + Gain Original 1 Warmer + 5 Refills, $18.48
$1848current price $18.48Febreze Fade Defy PLUG Air Freshener, Linen & Sky + Gain Original 1 Warmer + 5 Refills
7874.7052 out of 5 Stars. 787 reviews4.7052 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Plugs Air Freshener Refills, Mediterranean Lavender + Downy April Fresh, 5 refills, $14.98, $3.00/ea
$1498current price $14.98$3.00/eaFebreze Plugs Air Freshener Refills, Mediterranean Lavender + Downy April Fresh, 5 refills
1964.5051 out of 5 Stars. 196 reviews4.5051 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Plug-In Scented Oil Warmer Air Freshener Refills, Lavender & Chamomile, Choose Pack, $17.48
$1748current price $17.48Air Wick Plug-In Scented Oil Warmer Air Freshener Refills, Lavender & Chamomile, Choose Pack
9254.2205 out of 5 Stars. 925 reviews4.2205 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Clean Linen, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98$1.86/eaFrom $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Clean Linen, 1 Warmer + 9 Refills
2044.7647 out of 5 Stars. 204 reviews4.7647 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Hawaii Exotic Papaya & Hibiscus Flower + Lush Honeysuckle & Raspberry, Choose Pack, $17.48
$1748current price $17.48Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Hawaii Exotic Papaya & Hibiscus Flower + Lush Honeysuckle & Raspberry, Choose Pack
594.7288 out of 5 Stars. 59 reviews4.7288 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Autumn Air & Crisp Leaves + Brown Sugar & Vanilla, 1 Warmer + 6 Refills, $10.98, Was $13.98
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98From $10.98$3 offEnds Oct 06Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Autumn Air & Crisp Leaves + Brown Sugar & Vanilla, 1 Warmer + 6 Refills
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Blue Lagoon + Vanilla Sunrise, Choose Pack, $17.48
$1748current price $17.48Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Blue Lagoon + Vanilla Sunrise, Choose Pack
194.9474 out of 5 Stars. 19 reviews4.9474 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGlade PlugIns Scented Oil, Sky & Sea Salt with Coastal Sunshine Citrus, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98$1.86/eaFrom $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Sky & Sea Salt with Coastal Sunshine Citrus, 1 Warmer + 9 Refills
2294.607 out of 5 Stars. 229 reviews4.607 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Hawaii Exotic Papaya & Hibiscus Flower + Lush Honeysuckle & Raspberry, 9 Refills, $17.48
$1748current price $17.48Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Hawaii Exotic Papaya & Hibiscus Flower + Lush Honeysuckle & Raspberry, 9 Refills
594.7288 out of 5 Stars. 59 reviews4.7288 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGlade PlugIns Scented Oil, Cashmere Woods with Sheer Vanilla Embrace, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98From $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Cashmere Woods with Sheer Vanilla Embrace, 1 Warmer + 9 Refills
2274.652 out of 5 Stars. 227 reviews4.652 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Transform Your Space with Air Wick Scented Oil Refills
Enhance the ambiance of your home with Air Wick Scented Oil Refills, crafted with 100% natural essential oils. These refills provide a continuous fragrance that lasts up to 70 days per refill on the low setting, ensuring your space remains inviting and fresh.
Compatible with All Air Wick Plug-In Warmers
Designed for convenience, these refills are compatible with all versions of Air Wick plug-in warmers. Whether you’re updating your current warmer or using a new one, these refills seamlessly fit to deliver consistent fragrance throughout your home.
Customizable Fragrance Settings
The Air Wick Scented Oil warmer offers five adjustable fragrance settings, allowing you to personalize the intensity to suit your preferences. Enjoy a carefully blended scent that diffuses continuously, creating a welcoming atmosphere in any room or space.
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | 9 Refills |
| Form | Plug In Scented Oils |
| Scent | Fresh Linen |
| Free Of Claims | Infused with Natural Essential Oils. Free from Phthalates |
| Allergens/Warnings | KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN AND PETS. CAUTION: EYE IRRITANT. May cause an allergic reaction. Avoid contact with eyes and skin. DO NOT ingest. Contains fragrance oils. If in eyes, rinse with water. Remove contact lenses, continue to rinse eyes for at least 15 minutes. Wash hands after handling. If reaction develops, discontinue use, get medical attention. If swallowed, DO NOT induce vomiting. Call a physician or Poison Control Center immediately. DO NOT use in small or confined pet areas without adequate ventilation. |
| Use Instructions | How to use: Unscrew cap from refill and insert into warmer until you hear a "click." Plug in UPRIGHT, rotate plug if needed. ALWAYS KEEP UPRIGHT TO AVOID LEAKAGE. ONLY for use with AIR WICK Scented Oils air fresheners. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 90 reviews
Verified Purchase
Want your house to smell? Good use Airwick
Love the smell of this item my house smells fresh
Verified Purchase
fresh
Love the air wick for my bathroom
Verified Purchase
Pleasant
Excellent value.
Items you may like
OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray, $10.98
Sponsored$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98
$998current price $9.98Febreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
8164.8076 out of 5 Stars. 816 reviews4.8076 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Gain Original + Unstopables Fresh, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.08/oz
$998current price $9.98$0.08/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Gain Original + Unstopables Fresh, 4ct., 32.4 oz.
17574.7672 out of 5 Stars. 1757 reviews4.7672 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent, $34.68, $8.67/ea
Sponsored$3468current price $34.68$8.67/eaOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent
23574.8269 out of 5 Stars. 2357 reviews4.8269 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Fall Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.31/oz
$998current price $9.98$0.31/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Fall Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937854.8417 out of 5 Stars. 193785 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173534.8551 out of 5 Stars. 17353 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527624.6059 out of 5 Stars. 52762 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFebreze Plug Air Freshener, Twilight Lavender + Linen & Sky, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98
$1498current price $14.98Febreze Plug Air Freshener, Twilight Lavender + Linen & Sky, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1484.8311 out of 5 Stars. 148 reviews4.8311 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.08/oz
$998current price $9.98$0.08/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
8454.8154 out of 5 Stars. 845 reviews4.8154 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Plug Air Freshener, Hawaiian Aloha + Downy April Fresh, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98, $0.69/foz
$1498current price $14.98$0.69/fozFebreze Plug Air Freshener, Hawaiian Aloha + Downy April Fresh, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1064.7642 out of 5 Stars. 106 reviews4.7642 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFebreze PLUG Air Freshener, Baked Cinnamon Apples & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz., $19.98
$1998current price $19.98Febreze PLUG Air Freshener, Baked Cinnamon Apples & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz.
Available for ShippingShippingFebreze PLUG Air Freshener, Pumpkin Roll & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz., $19.98
$1998current price $19.98Febreze PLUG Air Freshener, Pumpkin Roll & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz.
Available for ShippingShipping