2800 PSI 2.3 GPM PW SXPW2823
Current price is USD$269.98
Prices may vary in club and online

Get a $30 statement credit when you open an account and use it to make $30 in eligible Sam's Club purchases within 30 days¹.
Highlights
We also recommend
Sun Joe 2000 PSI Max All-Purpose Electric Pressure Washer | 13-Amp | 4 Nozzles | Foamer Cannon- SPX200-GO $99.98

$9998
current price $99.98Sun Joe 2000 PSI Max All-Purpose Electric Pressure Washer | 13-Amp | 4 Nozzles | Foamer Cannon- SPX200-GO
4.1765 out of 5 stars
Sponsored

Popular products
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197864.7978 out of 5 Stars. 19786 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
2800 PSI 2.3 GPM PW SXPW2823
info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 47 reviews
Aug 16, 2019
Reviewer name: Joe
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Works great!
Lots of pressure. Runs and starts good.
Helpful?5KAJVE2WDLWP13598317555
Jul 21, 2019
Reviewer name: jr121
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Great Power Washer
I just received my power washer a week ago and have used it about 6 times. It is easy to setup. It is great for personal use and cleans your items very well and quickly with the 5 different pressure nozzles . It also lets you adjust the pressure very easily. It is reasonably quiet and easy to move around and the spray wand is light weight.
Helpful?5KAJVE2WDLWP13598317555
Aug 16, 2019
Reviewer name: MrBob
5 out of 5 stars
Verified Purchase
GREAT !! SO FAR
Just got this a few weeks ago and so far so good. I did have an issue with a part missing for hanging the hose up after use so I called customer service at Stanley and they were able to ship out the pieces I needed and their service was AWESOME. No charge too !
Helpful?5KAJVE2WDLWP13598317555
Top products
SAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
SponsoredMembers-only priceSAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
3484.727 out of 5 Stars. 348 reviews4.727 out of 5 starsAvailable for PickupPickupApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60534.0935 out of 5 Stars. 6053 reviews4.0935 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $99.95
$9995current price $99.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3 $119.98
$11998current price $119.98Member's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3
614.3279 out of 5 Stars. 61 reviews4.3279 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection $699.00
$69900current price $699.00Lenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection
494.449 out of 5 Stars. 49 reviews4.449 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box $299.00 Was $349.00
Instant Savings
Now$29900current price Now $299.00, Was $349.00$349.00Options from $299.00 – $399.00$50 offEnds Oct 12Sealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box
414.6098 out of 5 Stars. 41 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal. $16.98 $0.13/oz
Sam's Cash Offer
$1698current price $16.98$0.13/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113754.7406 out of 5 Stars. 11375 reviews4.7406 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
181324.7795 out of 5 Stars. 18132 reviews4.7795 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping