Kinder's Buttery Garlic & Herb Mixed Vegetables, 38.5 oz
Curbside Pickup

Highlights
- Premium-seasoned mix of potatoes, broccoli and Brussels sprouts
- Includes Kinder's Buttery Garlic & Herb Liquid Gold
- Includes 3 sauce packets for 3 batches
- Air fryer or oven preparation from frozen
- 38.5 oz family-size bag
Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct., $16.36, $2.04/ea

Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct.


Members also considered
Member's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs., $24.94, $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163084.7708 out of 5 Stars. 16308 reviews4.7708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAjinomoto Vegetable Chow Mein, Frozen 9 oz., 6 pk., $14.87, $2.48/ea
$1487current price $14.87$2.48/eaAjinomoto Vegetable Chow Mein, Frozen 9 oz., 6 pk.
57064.537 out of 5 Stars. 5706 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs., $28.94, $14.47/lb
$2894current price $28.94$14.47/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs.
43244.4776 out of 5 Stars. 4324 reviews4.4776 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs., $15.97, Was $17.88, $5.32/lb
Now$1597current price Now $15.97, Was $17.88$17.88$5.32/lb$1.91 offMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs.
53844.5481 out of 5 Stars. 5384 reviews4.5481 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStouffer's Homestyle Chicken and Noodles, Frozen 52 oz, $9.84
$984current price $9.84Stouffer's Homestyle Chicken and Noodles, Frozen 52 oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct., $12.68, $0.23/oz
$1268current price $12.68$0.23/ozMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct.
80664.5 out of 5 Stars. 8066 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Premium-Seasoned Mixed Vegetables
Kinder's Mixed Veggies combine potatoes, broccoli and Brussels sprouts for an easy, restaurant-quality side dish with a flavorful mix of vegetables.
Buttery Garlic & Herb Flavor
Toss the cooked vegetables with Kinder's Buttery Garlic & Herb Liquid Gold, a savory blend of butter, olive oil, herbs and premium seasoning.
Three Sauce Packets
The package includes three Buttery Garlic & Herb Liquid Gold packets, making it easy to prepare the vegetables in batches and add seasoning when you're ready to serve.
Air Fryer or Oven
Cook the mixed vegetables directly from frozen using an air fryer or conventional oven. Air frying is the preferred method for a convenient, flavorful side.
Easy Mealtime Side
Serve alongside chicken, beef, seafood, sandwiches or other favorite entrées for an easy way to round out lunch or dinner.
Specifications
Keep Frozen
Premium-Seasoned Mixed Vegetables
Potatoes, Broccoli & Brussels Sprouts
Buttery Garlic & Herb Flavor
Includes 3 Liquid Gold Sauce Packets
Air Fryer or Oven Preparation
Net Weight: 38.5 oz (2 lb 6.5 oz / 1.1 kg)
Mixed Vegetable Ingredients: Potatoes, Broccoli, Brussels Sprouts.
Buttery Garlic & Herb Liquid Gold Ingredients: Butter (Sweet Cream, Olive Oil, Sea Salt), Sugar, Dehydrated Garlic, Lemon Powder (Maltodextrin, Lemon Juice Concentrate), Spices, Parsley, Dehydrated Onion, Turmeric (Color), Natural Butter Flavor, Dehydrated Red Pepper, Natural Flavor.
Contains: Milk.
Member ratings & reviews
Other popular items in Frozen Food
Member's Mark Organic Mango Chunks, Frozen, 4 lbs., $8.54, $2.13/lb
$854current price $8.54$2.13/lbMember's Mark Organic Mango Chunks, Frozen, 4 lbs.
2974.6162 out of 5 Stars. 297 reviews4.6162 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk., $11.98, $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30954.8268 out of 5 Stars. 3095 reviews4.8268 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs., $11.97, $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
111864.5256 out of 5 Stars. 11186 reviews4.5256 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySmucker's Uncrustables Peanut Butter and Strawberry Jam Sandwiches, Frozen, 18 ct., $13.87, $0.77/ea
$1387current price $13.87$0.77/eaSmucker's Uncrustables Peanut Butter and Strawberry Jam Sandwiches, Frozen, 18 ct.
21424.8366 out of 5 Stars. 2142 reviews4.8366 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct., $46.97, $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51704.5371 out of 5 Stars. 5170 reviews4.5371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs., $8.58, $1.07/lb
$858current price $8.58$1.07/lbOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.
64244.7424 out of 5 Stars. 6424 reviews4.7424 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz., $8.48, $0.18/oz
$848current price $8.48$0.18/ozMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz.
46834.7399 out of 5 Stars. 4683 reviews4.7399 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs., $22.97, $3.83/lb
$2297current price $22.97$3.83/lbMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs.
72464.5963 out of 5 Stars. 7246 reviews4.5963 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk., $11.98, $0.05/foz
$1198current price $11.98$0.05/fozApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk.
32354.7845 out of 5 Stars. 3235 reviews4.7845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingState Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct., $13.47
$1347current price $13.47State Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct.
24854.6913 out of 5 Stars. 2485 reviews4.6913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct., $11.87, $0.16/ea
$1187current price $11.87$0.16/eaEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.
11284.3378 out of 5 Stars. 1128 reviews4.3378 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs., $20.97, $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25844.6842 out of 5 Stars. 2584 reviews4.6842 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct., $14.82, $0.21/ea
$1482current price $14.82$0.21/eaMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct.
26404.3902 out of 5 Stars. 2640 reviews4.3902 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs., $16.97, $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs., $13.97, $4.66/lb
$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101124.307 out of 5 Stars. 10112 reviews4.307 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery