Kinder's Restaurant-Style Garlic Butter Crispy Tots, 54 oz
Curbside Pickup

Highlights
- Restaurant-style crispy potato tots with garlic butter seasoning
- Includes 3 Kinder's Garlic Butter Liquid Gold sauce packets
- Crispy outside with a fluffy potato center
- Cook from frozen in the air fryer or oven
- 54 oz family-size bag
Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct., $16.36, $2.04/ea

Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct.


Members also considered
OREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct., $9.66, $0.40/ea
Sponsored$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65174.8687 out of 5 Stars. 6517 reviews4.8687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs., $8.58, $1.07/lb
$858current price $8.58$1.07/lbOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.
64244.7424 out of 5 Stars. 6424 reviews4.7424 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz., $8.48, $0.18/oz
$848current price $8.48$0.18/ozMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz.
46834.7399 out of 5 Stars. 4683 reviews4.7399 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct., $8.18, Was $11.18, $0.51/ea
Instant Savings
SponsoredNow$818current price Now $8.18, Was $11.18$11.18$0.51/ea$3 offEnds Oct 28Nestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66274.6952 out of 5 Stars. 6627 reviews4.6952 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct., $11.87, $0.16/ea
$1187current price $11.87$0.16/eaEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.
11284.3378 out of 5 Stars. 1128 reviews4.3378 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryState Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct., $13.47
$1347current price $13.47State Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct.
24854.6913 out of 5 Stars. 2485 reviews4.6913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs., $22.97, $3.83/lb
$2297current price $22.97$3.83/lbMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs.
72464.5963 out of 5 Stars. 7246 reviews4.5963 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct., $10.48, $0.58/ea
$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62754.8084 out of 5 Stars. 6275 reviews4.8084 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct., $11.18, $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36394.6722 out of 5 Stars. 3639 reviews4.6722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk., $11.98, $3.99/ea
$1198current price $11.98$3.99/eaRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk.
40594.6866 out of 5 Stars. 4059 reviews4.6866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct., $13.76, $0.23/ea
$1376current price $13.76$0.23/eaJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct.
27614.5838 out of 5 Stars. 2761 reviews4.5838 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct., $10.58, $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64444.8412 out of 5 Stars. 6444 reviews4.8412 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct., $12.64, $1.58/ea
$1264current price $12.64$1.58/eaMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct.
72614.7345 out of 5 Stars. 7261 reviews4.7345 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct., $12.84, $0.80/ea
$1284current price $12.84$0.80/eaMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.
58764.6091 out of 5 Stars. 5876 reviews4.6091 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs., $9.37, $1.17/lb
$937current price $9.37$1.17/lbOre-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs.
26514.7197 out of 5 Stars. 2651 reviews4.7197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Restaurant-Style Crispy Tots
Kinder's Restaurant-Style Crispy Tots cook up crispy on the outside and fluffy on the inside for an easy side, snack, or appetizer.
Garlic Butter Liquid Gold
Toss the cooked tots with Kinder's Garlic Butter Liquid Gold, a savory blend of butter, olive oil, garlic, herbs, and premium seasoning.
Three Sauce Packets
The 54 oz bag includes three Garlic Butter Liquid Gold packets and makes three batches, so you can season the tots when prepared or enjoy them plain.
Air Fryer or Oven
Cook directly from frozen in the air fryer or conventional oven until hot and crispy. The air fryer is the recommended preparation method.
Easy Side or Snack
Serve these crispy tots alongside burgers, sandwiches, chicken, or other favorite meals, or enjoy them on their own as a shareable snack.
Specifications
Keep Frozen
Restaurant-Style Crispy Potato Tots
Garlic Butter Flavor
Includes 3 Garlic Butter Liquid Gold Packets
Air Fryer or Oven Preparation
Net Weight: 54 oz (3 lb 6 oz / 1.53 kg)
Tots Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Soybean, Canola and/or Cottonseed Oils), Contains Less Than 2% of Dextrose, Salt, Disodium Dihydrogen Pyrophosphate (to Maintain Natural Color).
Garlic Butter Liquid Gold Ingredients: Butter (Sweet Cream, Olive Oil, Dehydrated Garlic, Water, Salt, Sugar, Parsley, Natural Butter Flavor, Citric Acid, Garlic Oil).
Contains: Milk.
Member ratings & reviews
Other popular items in Frozen Food
Wyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk., $11.98, $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30954.8268 out of 5 Stars. 3095 reviews4.8268 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs., $11.97, $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
111864.5256 out of 5 Stars. 11186 reviews4.5256 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs., $24.94, $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163084.7708 out of 5 Stars. 16308 reviews4.7708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct., $46.97, $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51704.5371 out of 5 Stars. 5170 reviews4.5371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk., $11.98, $0.05/foz
$1198current price $11.98$0.05/fozApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk.
32354.7845 out of 5 Stars. 3235 reviews4.7845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs., $20.97, $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25844.6842 out of 5 Stars. 2584 reviews4.6842 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs., $16.97, $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs., $13.97, $4.66/lb
$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101124.307 out of 5 Stars. 10112 reviews4.307 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs., $12.97, $3.71/lb
$1297current price $12.97$3.71/lbTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs.
94134.4728 out of 5 Stars. 9413 reviews4.4728 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs., $14.98, $4.28/lb
$1498current price $14.98$4.28/lbTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs.
77944.5133 out of 5 Stars. 7794 reviews4.5133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $34.97, $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101234.6645 out of 5 Stars. 10123 reviews4.6645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs., $12.64, Was $14.64, $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43014.6124 out of 5 Stars. 4301 reviews4.6124 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct., $12.86, Was $13.86, $3.38/lb
Instant Savings
Now$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49174.6909 out of 5 Stars. 4917 reviews4.6909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs., $15.97, Was $17.88, $5.32/lb
Now$1597current price Now $15.97, Was $17.88$17.88$5.32/lb$1.91 offMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs.
53844.5481 out of 5 Stars. 5384 reviews4.5481 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $35.97, $6.00/lb
$3597current price $35.97$6.00/lbMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
88274.6754 out of 5 Stars. 8827 reviews4.6754 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery