New York Bakery Garlic Texas Toast, Frozen (32 ct.)

Highlights
- 32-ct. box of New York garlic bread
- Sliced from freshly baked loaves
- Bakes in 5-8 minutes
- Contains no preservatives
- Great with salad, spaghetti and more
Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct., $11.68, $1.95/ea

Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct.


Members also considered
Eggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct., $11.87, $0.16/ea
Sponsored$1187current price $11.87$0.16/eaEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.
11284.3378 out of 5 Stars. 1128 reviews4.3378 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryState Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct., $13.47
$1347current price $13.47State Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct.
24854.6913 out of 5 Stars. 2485 reviews4.6913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct., $8.18, Was $11.18, $0.51/ea
Instant Savings
Now$818current price Now $8.18, Was $11.18$11.18$0.51/ea$3 offEnds Oct 28Nestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66254.6951 out of 5 Stars. 6625 reviews4.6951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct., $10.48, $0.58/ea
Sponsored$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62734.8084 out of 5 Stars. 6273 reviews4.8084 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct., $12.68, $0.23/oz
$1268current price $12.68$0.23/ozMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct.
80654.5001 out of 5 Stars. 8065 reviews4.5001 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct., $9.66, $0.40/ea
$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65164.8691 out of 5 Stars. 6516 reviews4.8691 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct., $11.18, $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36374.672 out of 5 Stars. 3637 reviews4.672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk., $11.98, $3.99/ea
$1198current price $11.98$3.99/eaRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk.
40594.6866 out of 5 Stars. 4059 reviews4.6866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct., $13.76, $0.23/ea
$1376current price $13.76$0.23/eaJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct.
27584.5834 out of 5 Stars. 2758 reviews4.5834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct., $10.58, $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64444.8412 out of 5 Stars. 6444 reviews4.8412 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct., $12.64, $1.58/ea
$1264current price $12.64$1.58/eaMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct.
72604.7344 out of 5 Stars. 7260 reviews4.7344 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct., $12.84, $0.80/ea
$1284current price $12.84$0.80/eaMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.
58764.6091 out of 5 Stars. 5876 reviews4.6091 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs., $9.37, $1.17/lb
$937current price $9.37$1.17/lbOre-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs.
26514.7197 out of 5 Stars. 2651 reviews4.7197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz., $14.82, $0.62/oz
$1482current price $14.82$0.62/ozTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz.
6694.8445 out of 5 Stars. 669 reviews4.8445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Mango Chunks, Frozen, 4 lbs., $8.54, $2.13/lb
$854current price $8.54$2.13/lbMember's Mark Organic Mango Chunks, Frozen, 4 lbs.
2974.6162 out of 5 Stars. 297 reviews4.6162 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Excite your family and friends with New York Bakery® Garlic Texas Toast. Rich with flavor, you can serve these thick, satisfying slices in no time.
How's Garlic Texas Toast Made?
This Texas Toast bread has been sliced from freshly baked loaves. Each piece has delicious garlic, which enhances its flavor while giving it a pleasant aroma. This bread also contains no preservatives.
What Can I Do With This Texas Toast Bread?
While this garlic bread is delicious enough to eat as is, there are a number of things you can do to heighten its taste. For example, spread hot cheese on top of the slices to give them a savory, zesty flavor. Plenty of people prefer serving this New York garlic bread with spaghetti, soup and salad. You can also garnish it with mushrooms, spinach and tomatoes.
Easy to Prepare
When you're feeling hungry but are short on time, this Texas Toast bread is simple to make. All you have to do is place your desired portions in the oven and they'll be ready in minutes.
More Than Enough to Share
With 32 individual slices in one box, this garlic toast is an easy way to feed a crowd. Serve it to guests as a complement to their main course. This New York garlic bread is ideal for parties, receptions and other events. Just take it out of the freezer when you need it. It's ideal for having on hand for your Italian-style meals.
Specifications
- Award-winning taste - 2010 Chef's Best Taste Award
- 32 individual slices
- 45 oz. package
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 911 reviews
Verified Purchase
Garlic bread
This garlic bread, toast taste so good If this was chocolate it was literally melt in your mouth!! taste like Applebee's garlic bread. I normally warm up in air fryer and eat by its self it also put I'm in the mind as garlic sticks bread from the pizza place.If you served as a dish at your home for a family member, they would think this was bought out garlic bread .i like to cook my just enough so it will be real soft. This is Definitely a 10 out of 10 I would highly recommend in the garlic bread. This is a must have with spaghetti. I can't eat with without it same as my little ones. I tried other brands but this right here this is the one if I had to rate this it definitely a 10 out of 10 higher.well Walmart I'm one happy customer with this garlic bread.😁
Verified Purchase
I'm giving them 5 stats because of the taste but WOW! I was soooo surprised at how small the pieces were when I opened the package. The last time I bought the same thing, the pieces were approx. the same size as a normal piece of bread, now they are significantly smaller. Shrinkflation is REAL! Still the same great taste 👍
Verified Purchase
Texas Toast Sandwiches
These Texas Toast Slices are the best! Delicious Bread for Cooked Burgers and Amazing Grilled Cheese Sandwiches!!! Lightly Brown one side in a Frying Pan, Flip over and add Cheese, you could add Tomatoes, Cooked Bacon and Cooked Burgers if you like. Or try Sliced Turkey. Then close the Sandwich and Brown it the way you like. Crispy French Fried Onions are good on it too.
Other popular items in Frozen Food
Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct., $12.86, Was $13.86, $3.38/lb
Instant Savings
SponsoredNow$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49174.6909 out of 5 Stars. 4917 reviews4.6909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk., $11.98, $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30954.8268 out of 5 Stars. 3095 reviews4.8268 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742744.6653 out of 5 Stars. 74274 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs., $11.97, $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
111924.526 out of 5 Stars. 11192 reviews4.526 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs., $24.94, $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163064.7708 out of 5 Stars. 16306 reviews4.7708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct., $46.97, $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51704.5371 out of 5 Stars. 5170 reviews4.5371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245384.8632 out of 5 Stars. 24538 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs., $14.98, $4.28/lb
$1498current price $14.98$4.28/lbTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs.
77944.5133 out of 5 Stars. 7794 reviews4.5133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $34.97, $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101154.6648 out of 5 Stars. 10115 reviews4.6648 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs., $12.64, Was $14.64, $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43014.6124 out of 5 Stars. 4301 reviews4.6124 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs., $15.97, Was $17.88, $5.32/lb
Now$1597current price Now $15.97, Was $17.88$17.88$5.32/lb$1.91 offMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs.
53844.5481 out of 5 Stars. 5384 reviews4.5481 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery