Member's Mark 3-Piece Modular Outdoor Kitchen 5 Burner Grill

Highlights
- Modular: Flexible design adjusts to fit your deck
- Five-burner grill: Quickly cooks meats and vegetables
- Stainless steel construction: Resists rust and the elements
- Dimensions: Grill: 55"H x 27.2"W x 50"L. Counter and Sink: 47.2"H x 27.2"W x 50"L. Corner: 35.4"H x 27.2"W x 27.2"L
- Warranty: Covered by the Sam's Club Member Satisfaction Guarantee


Popular products
Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Become the ultimate grill master with this Member's Mark outdoor kitchen grill. The separate grill, sink and corner units have modular designs that can be arranged to fit on your deck or porch, and built-in castor wheels make it easy to rearrange the sections.
The five-burner gas grill cooks food quickly and evenly, and the built-in ceramic rotisserie lets you slow-cook roasts or chicken to perfection. This Member's Mark outdoor kitchen includes a sink module with two burners and a griddle, ideal for preparing pasta and other side dishes while you grill. A built-in grill light helps you see the cooking area at night, and the LED-backlit knobs mean you can make precise temperature adjustments.
This Member's Mark outdoor kitchen has large granite countertops that provide plenty of space for preparing food and a commercial kitchen faucet that lets you wash your hands or rinse off dishes. You can prep meals, grill and then clean up all in one convenient space.
Protective Cover
This Member's Mark outdoor kitchen includes a cover that keeps the grill safe from rain and snow. The weather-resistant construction stands up to the elements without rusting so you can leave this outdoor kitchen outside all year without worry.
Get Creative
Featuring a grill, a rotisserie, two wok burners and a griddle, this Member's Mark outdoor kitchen lets you prepare an impressive array of dishes. Use the wok burners to prepare side dishes while you grill vegetables and slow-cook the main course.
Ample Storage
Store your outdoor grilling essentials alongside your grill for easy access. Built-in drawers and cabinets provide more than enough space for spatulas, seasonings and other necessities.
Is the cover included?
This Member's Mark outdoor kitchen includes a grill cover.
What types of food can be cooked on this grill?
This Member's Mark outdoor kitchen has a grill with a ceramic rotisserie for grilling and slow-cooking a variety of foods. The sink has two wok burners and a griddle that let you prepare a wide range of dishes.
Does this grill include storage space?
This Member's Mark outdoor kitchen grill has four built-in cabinets, two drawers and large countertops that provide plenty of space for storing cooking utensils, ingredients and accessories.
Specifications
- Modular 5-burner liquid propane gas grill
- Modular sink with side burners
- Modular corner unit
- Modular Grill: 5 main burner grill with a ceramic rotisserie and a searing side burner
- All 304 Stainless Steel firebox and flame tamer
- Solid 304 Stainless Steel cooking grates
- Slide-out tank tray with LED backlit knobs
- Modular Sink & Side Burners: 2 powerful wok burners plus one cast iron burner with griddle
- Large-size sink and commercial kitchen faucet with flexible spout
- Modular corner unit provide provides flexibility to fit different areas and more storage
- Grill light and backlit LED knobs provide more convenience during cooking
- Maximum preparation and storage space
- Features luxurious granite countertop
- Nature gas convertible
- Rotisserie and grill cover included
Side Burner Sink Manual (PDF)
Corner Module Manual (PDF)
Warnings and disclaimers
Ingestion Hazard
WARNING - California Proposition 65
State of California Proposition 65 Warnings: WARNING: This product can expose you to chemicals including carbon monoxide, soot, lead, and lead component, which are known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 51 reviews
Verified Purchase
Great features
This is a extreme kitchen. So many grilling/cooking options. Gets super hot on the main five burner grill. I had to adjust to that from my previous underperforming unit. Then the seared unit, the griddle and the two side burners allow you to cook a ton of food all at the same time. Great for large parties and events. Love the look of the unit, great granite counter tops just give it such a up scaled and professional look. Only complaint is access to the corner unit is from the rear which is inconvenient at best and inaccessible in many circumstances. Other issue is the three units have three individual covers that can not be effectively used when you join the three pieces together. You have to separate each section to put on the covers. Overall we love this unit. It looks amazing and fits how we live and it was half the price of similar styled units we shopped.
Verified Purchase
Love it!
I am so pleased with his kitchen it is beautiful! My husband who is an engineer and usually very frustrated with poor design was extremely pleased! Everything was packaged well- the designed is perfect and we will definitely enjoy this as a family this summer!
Verified Purchase
Less storage. More cook surfaces
We really like this outdoor kitchen. There are lots of different cooking sources. We had the older Members Mark kitchen. It was larger with more drawers and cabinets. But everything else is a step UP. Rotisserie element doesn't work and the arm on the faucet was broken when open. However, we are working with the vendor to get those minor things taken care of.
Top products
SAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
SponsoredMembers-only priceSAMSUNG 85" Class QN70FD Series 4K Neo QLED Smart TV
3484.727 out of 5 Stars. 348 reviews4.727 out of 5 starsAvailable for PickupPickupApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60534.0935 out of 5 Stars. 6053 reviews4.0935 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk. $22.48 Was $29.98 $0.75/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2248current price Now $22.48, Was $29.98$29.98$0.75/ea$7.50 offEnds Nov 02Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8454.8544 out of 5 Stars. 845 reviews4.8544 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3 $119.98
$11998current price $119.98Member's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3
614.3279 out of 5 Stars. 61 reviews4.3279 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box $299.00 Was $349.00
Instant Savings
Now$29900current price Now $299.00, Was $349.00$349.00Options from $299.00 – $399.00$50 offEnds Oct 12Sealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box
414.6098 out of 5 Stars. 41 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection $699.00
$69900current price $699.00Lenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection
494.449 out of 5 Stars. 49 reviews4.449 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal. $16.98 $0.13/oz
Sam's Cash Offer
$1698current price $16.98$0.13/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113754.7406 out of 5 Stars. 11375 reviews4.7406 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
181324.7795 out of 5 Stars. 18132 reviews4.7795 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
121114.563 out of 5 Stars. 12111 reviews4.563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery