Papila L 'original Macarons Ice Cream Sandwiches (6 ct.)

Highlights
- Crunchy airy macaron cookies
- Exquisite premium ice cream
- French gourmet recipe
- Ready to serve
Jimmy Dean Sausage, Egg, and Cheese Croissant Sandwiches, Frozen, 12ct. $13.98 $1.17/ea

Jimmy Dean Sausage, Egg, and Cheese Croissant Sandwiches, Frozen, 12ct.


Top sellers
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal. $3.62 $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98074.6891 out of 5 Stars. 9807 reviews4.6891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120854.5635 out of 5 Stars. 12085 reviews4.5635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Welcome to Papila's, where authenticity meets gourmet! Introducing our latest creation, the Macaron Ice Cream, which offers a delightful blend of a crunchy yet airy Macaron cookie with our exquisite and ultra-premium ice cream in every bite. Experts have dubbed it as "L'original", making this dream a reality with three delectable flavors packed in one box.
Three Vanillas
MADAGASCAR - MEXICO - TAHITI
Indulge in the ultimate luxury with our Vanilla Ice Cream Macaron, crafted with only the finest and most exquisite ingredients, including a premium blend of three of the world’s most exceptional vanillas sourced from Madagascar, Mexico, and Tahiti, resulting in a sophisticated and complex flavor profile that is truly unparalleled, making for a one-of-a-kind indulgence that is sure to leave your taste buds craving for more.
Raspberry & Lychee
Experience pure indulgence with our delicately crafted Raspberry and Lychee Ice Cream Macaron, a tantalizing new journey for your taste buds that offers the perfect balance of sweetness and freshness, thanks to a luscious blend of juicy raspberries and fragrant lychees, all expertly combined with the crunch of our signature Raspberry Macaron cookies to create a fruity, floral, and delightfully refreshing treat that is simply out of this world. Don’t miss out on this heavenly sensation – You need to try it!
Chocolate
80% COCAO
Satisfy your sophisticated cravings with our indulgent Chocolate Ice Cream Macaron, made with the finest 80% cocoa gourmet chocolate that delivers an exquisitely intense and flavorful experience, perfectly balanced with a delicate sweetness from our heavenly Chocolate Macaron Cookies that will transport your taste buds to new heights of decadence and bliss. If you’re a true chocolate lover, this is a must-try for you – don’t settle for anything less than the best!
Specifications
- Keep frozen
- Each macaron is individually packed and labeled
- Variety pack
- 2 three vanillas
- 2 raspberry & lychee
- 2 chocolate
- Net weight: 1.06 lbs
Ingredients:
Three Vanillas: ice cream filling (milk, cream, sugar, egg yolks, skim milk powder, mono- and diglycerides of fatty acids [emulsifier], locust bean gum, sodium alginate, guar gum, carrageenan, natural flavor), macaron shell (almond powder, powdered sugar [sugar, potato starch], egg whites, sugar, vanilla bean pod powder)
Chocolate: ice cream filling (milk, dark chocoate [cocoa butter, chocolate, sugar, sunflow lecithin {emulsifier}, natural flavor], sugar cane syrup, natural flavor, dextrose, sugar, invert sugar, skim milk powder, mono- and diglycerides of fatty acids [emulsifier], guar gum, locust bean gum, sodium alginate, carrageenan), macaron shell (powdered sugar [sugar, potato starch], almond powder, egg whites, sugar, lowfat cocoa powder)
Raspberry and Lychee: ice cream filling (skim milk powder, sugar, lychee pulp, raspberry pulp, cream, water, coconut fat, high fructose corn syrup, citric acid [acidifier], mono- and diglycerides of fatty acids[emulsifier], guar gum, carrageenan, locust bean gum, milk protein, vegetabel juice [color], natural flavor), macaron shell (almond powder, powdered sugar [sugar, potatoe starch], egg whites, sugar, carmine [color])
Contains: almonds, eggs, milk, lychee, coconut, may contain soy, wheat, peanuts and other tree nuts
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 24 reviews
Delicious
These are incredible!! I liked the raspberry lychee flavor the best, but they are all good. Pricey but worth it! The flavors are high quality and the macaroon cookie is perfectly baked. I will definitely buy these again. This is probably one of my favorite ice cream treats I've purchased at Sam's.
Verified Purchase
YUM!
These are every bit as delicious as they sound!
Verified Purchase
Frozen Macarons! Genius!
Really good quality ice cream desserts!
Top products
Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal. $16.98 $0.13/oz
Sponsored$1698current price $16.98$0.13/ozDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113574.7402 out of 5 Stars. 11357 reviews4.7402 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60354.0944 out of 5 Stars. 6035 reviews4.0944 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection $699.00
$69900current price $699.00Lenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection
494.449 out of 5 Stars. 49 reviews4.449 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box $299.00 Was $349.00
Instant Savings
Now$29900current price Now $299.00, Was $349.00$349.00Options from $299.00 – $399.00$50 offEnds Oct 12Sealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box
414.6098 out of 5 Stars. 41 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingMonster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker $219.00
$21900current price $219.00Monster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker
Available for ShippingShippingMember's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush) $199.98
$19998current price $199.98Options from $199.98 – $499.98Member's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush)
34504.3107 out of 5 Stars. 3450 reviews4.3107 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits $4.81 Was $11.98
Now$481current price Now $4.81, Was $11.98$11.98$7.17 offMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits
1794.8603 out of 5 Stars. 179 reviews4.8603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPeak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28" $10.88
$1088current price $10.88Peak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28"
33264.3725 out of 5 Stars. 3326 reviews4.3725 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping