Member's Mark Mango Salsa 36 oz.

Highlights
- Mangoes, tomatoes, mango puree, red bell peppers, pickled red chili peppers and lime juice
- Ready to eat
- Made with fresh ingredients
- No artificial colors or flavors
Fresh Craving's Mexicali Dip, 24 oz. $7.98 $0.33/oz

Fresh Craving's Mexicali Dip, 24 oz.


Members who viewed this also viewed
Tylenol Sinus Severe Daytime Caplets, 24 ct., 3pk. $16.98 $0.24/ea
Sponsored$1698current price $16.98$0.24/eaTylenol Sinus Severe Daytime Caplets, 24 ct., 3pk.
2784.7158 out of 5 Stars. 278 reviews4.7158 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Apple Cinnamon Medley, 1 Warmer + 6 Refills $10.98 Was $13.98
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98From $10.98$3 offEnds Oct 06Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Apple Cinnamon Medley, 1 Warmer + 6 Refills
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48344.4332 out of 5 Stars. 4834 reviews4.4332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHuggies Little Movers Baby Diapers, Sizes 3-8
Members-only priceHuggies Little Movers Baby Diapers, Sizes 3-8
127994.6669 out of 5 Stars. 12799 reviews4.6669 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct. $7.48 $0.10/oz
$748current price $7.48$0.10/ozPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.
35884.7489 out of 5 Stars. 3588 reviews4.7489 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoggies Trail Mix Mango and Berry Mix 1 oz., 18 pk. $9.98 $0.55/oz
$998current price $9.98$0.55/ozYoggies Trail Mix Mango and Berry Mix 1 oz., 18 pk.
3174.4101 out of 5 Stars. 317 reviews4.4101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fall Lounge Throw, 60"x70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Fall Lounge Throw, 60"x70"
1394.9065 out of 5 Stars. 139 reviews4.9065 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheers Restore After Alcohol Aid, 45 ct. $29.96
$2996current price $29.96Cheers Restore After Alcohol Aid, 45 ct.
7514.3342 out of 5 Stars. 751 reviews4.3342 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPampers Easy Ups Ultra Training Pants Underwear, Sizes 2T-7T
Members-only pricePampers Easy Ups Ultra Training Pants Underwear, Sizes 2T-7T
54734.6289 out of 5 Stars. 5473 reviews4.6289 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member’s Mark™ mango salsa will bring a fresh take to your weekly taco night and will add a little pizazz to your usual salsa spread. It’s not your typical red salsa you can buy at every grocery store; it has flavor in the form of a tropical paradise. This is a specialty salsa made with mangoes, tomatoes, mango puree, red peppers, cilantro and chile sauce.
Salsa with Chips, Salsa on Tacos, Salsa with Everything
Be daring, change it up! Add a little tropical salsa to your life. Mango salsa with tacos? Yes, please. Mango salsa with fish tacos? Double yes, please. Mango salsa doesn’t need a reason to be enjoyed; you can indulge in this healthy snack any time of day with chips, too!
Party Size for Any Party
Packaged in a 36-ounce container, it will be enough to share and be the highlight of your next party. Grab a container and bring smiles to your next get together with this salsa. Friends and family will be delighted to have a bite of this juicy sweet and tangy mango salsa.
Specifications
- Keep refrigerated
- Gluten-free
- Vegan
- Net weight: 36 oz.
Ingredients: mangoes, tomatoes, mango puree, water, red bell peppers, pickled red chili peppers (sugar, water, chili peppers, vinegar, garlic, salt, xanthan gum), cilantro, lime juice from concentrate (water, lime juice concentrate, lime oil), salt, potassium sorbate (to protect flavor), sodium benzoate (to protect flavor), xanthan gum
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 150 reviews
Verified Purchase
Fresh taste and addicting!!
Wasn’t sure I’d like this but once tried this jar was gone in a week! Not spicy and flavorful with the tomatoes and mango that goes perfectly with anything! Need to get more!!
Verified Purchase
Great Mango Salsa
I normally make my own mango salsa, but this is a close second (a bit on the sweet side) and there’s no prep time. Just add a bit of Sriracha to give it some kick.
Verified Purchase
Just Okay
We love Mango Salsa, make our own when in season, so got this one in North San Antonio. The one we get in Orlando is quite tasty, but this one was not. Very bland, almost tasteless mangoes as well. Looked great, but bland. We added some fresh chopped jalapenos, onions and tomatoes to make it better.
Top sellers
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal. $3.62 $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98074.6891 out of 5 Stars. 9807 reviews4.6891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120854.5635 out of 5 Stars. 12085 reviews4.5635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk. $6.98 $0.01/foz
$698current price $6.98$0.01/fozIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk.
64934.8486 out of 5 Stars. 6493 reviews4.8486 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery