Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich 10 ct.

Smart summary
- Convenient Meal: Enjoy restaurant-quality Southern-style chicken sandwiches at home, bypassing drive-thrus. Each of the 10 count sandwiches features a fully cooked, juicy chicken breast fillet.
- Distinct Flavor: The chicken fillet is marinated in a dill pickle brine and then coated in a dill-seasoned Southern-style batter, offering a unique \"pickle lover's dream\" taste.
- Nutritional Value: Each sandwich provides 23g of protein and contains 0g trans-fat, with chicken raised without added hormones or steroids.
- Flexible Preparation: Prepare using a microwave (fastest), conventional oven (for crispier results), or air fryer, with specific instructions for separating and heating the components.
- Customizable Serving: Easily personalize your sandwich by adding hot sauce, pepper jack cheese, fresh lettuce, tomato, or extra pickle for enhanced flavor.
- Individual Packaging: All 10 sandwiches are individually wrapped, ensuring freshness and convenience for feeding a crew or for individual consumption.
Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct. $11.68 $1.95/ea

Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct.


Members who viewed this also viewed
Member's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs. $13.97 $4.66/lb
$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101154.3072 out of 5 Stars. 10115 reviews4.3072 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz. $14.36
$1436current price $14.36Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz.
213.9524 out of 5 Stars. 21 reviews3.9524 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs. $17.57 $5.86/lb
$1757current price $17.57$5.86/lbMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs.
34394.3667 out of 5 Stars. 3439 reviews4.3667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct. $12.84 $0.80/ea
$1284current price $12.84$0.80/eaMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.
58764.6091 out of 5 Stars. 5876 reviews4.6091 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct. $12.93 $0.40/oz
$1293current price $12.93$0.40/ozMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct.
31854.5325 out of 5 Stars. 3185 reviews4.5325 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
16873.8488 out of 5 Stars. 1687 reviews3.8488 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCrispUps Grilled Chicken Quesadillas, Frozen, 2.33 oz., 14 ct. $12.97 $0.93/ea
$1297current price $12.97$0.93/eaCrispUps Grilled Chicken Quesadillas, Frozen, 2.33 oz., 14 ct.
10914.2246 out of 5 Stars. 1091 reviews4.2246 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Orange Chicken Tempura, Frozen, 48 oz. $12.97 $0.27/oz
$1297current price $12.97$0.27/ozMembers Mark Orange Chicken Tempura, Frozen, 48 oz.
16124.5775 out of 5 Stars. 1612 reviews4.5775 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs. $14.98 $4.28/lb
$1498current price $14.98$4.28/lbTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs.
78094.5139 out of 5 Stars. 7809 reviews4.5139 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct. $12.68 $0.23/oz
$1268current price $12.68$0.23/ozMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct.
80734.4996 out of 5 Stars. 8073 reviews4.4996 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs. $13.98 $3.50/lb
$1398current price $13.98$3.50/lbMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs.
37464.3817 out of 5 Stars. 3746 reviews4.3817 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct. $13.76 $0.23/ea
$1376current price $13.76$0.23/eaJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct.
27614.5838 out of 5 Stars. 2761 reviews4.5838 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct. $12.64 $1.58/ea
$1264current price $12.64$1.58/eaMember's Mark Uncured Ham & Swiss Cheese Croissant with Seasoning, Frozen, 8 ct.
72674.7329 out of 5 Stars. 7267 reviews4.7329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743704.6652 out of 5 Stars. 74370 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs. $12.97 $3.71/lb
$1297current price $12.97$3.71/lbTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs.
94184.4727 out of 5 Stars. 9418 reviews4.4727 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
With the Member’s Mark™ Southern Style Chicken Sandwich, you can skip the drive-thru and enjoy a restaurant-quality chicken sandwich right at home. Each individually wrapped sandwich is made with a juicy chicken breast fillet that’s been marinated in a dill pickle brine then breaded with dill-seasoned Southern style batter. It’s a pickle lover’s dream sandwich and a conveniently delicious way to feed your hungry crew.
Ways to Customize your Chicken Sandwich
Like it spicy? Try adding a dash of your favorite hot sauce or a slice of pepper jack cheese. Want to sneak in some veggies? Layer in a little fresh lettuce, tomato, or sliced pickle for a triple-dill flavor extravaganza. No serious chicken sandwich is complete without fries and Member’s Mark Southern Style Waffle Fries are the perfect complement to this home-cooked drive-thru delight.
Cooking Instructions:
For microwaves: remove sandwich from packaging and separate the chicken patty from the bun. On a microwave-safe plate cook the chicken on high for 1 minute 35 seconds to 1 minute 45 seconds or until hot. Wrap the bun in a paper towel and heat on high for 20 seconds or until hot. Place chicken on bun and let cool for 1 minute before serving. Conventional oven: preheat to 425°F. Remove sandwich from packaging and separate the chicken patty from the bun and place chicken on baking sheet. Wrap the bun in foil and set aside. Bake chicken for 18-22 minutes, adding the bun to the baking sheet during the last 10 minutes of cooking. Carefully place chicken on bun and let cool for 1 minute before serving. Air fryer: times and temperatures may vary, consult fryer owner’s manual for complete operating instructions. Remove sandwich from packaging and separate the chicken patty from the bun and place chicken on fryer tray. Set temperature to 350°F and heat chicken for 12-14 minutes. Pause timer with 2 minutes remaining and place bun in with the chicken then continue heating. Carefully place chicken on bun and let cool for 1 minute before serving.
Cook times may vary based on appliances.
Specifications
- 10 - 6.9 oz. chicken filet sandwiches
- Frozen
- 23g protein per sandwich
- 0g trans-fat
- No added hormones or steroids
- Keep frozen until ready to use
- Net weight: 69 oz. (4 lbs., 5 oz.)
Ingredients: Fully Cooked Boneless, Skinless Breaded Chicken Breast Fillet With Rib Meat (Boneless, Skinless Chicken Breast With Rib Meat, Water, Contains 2% Or Less Of: Sugar. Salt, Modified Food Starch, Monosodium Glutamate, Sodium Phosphates, Garlic Powder, Onion Powder, Spices (Including Celery Seed And Dill], Natural Flavor, Battered And Breaded With: Wheat Flour, Water, Sugar, Salt, Dextrose, Contains 2% Or Less Of: Spices (Including Celery Seed], Monosodium Glutamate, Yeast Extract, Leavening [Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate], Caramelized Sugar, Corn Starch, Disodium Inosinate And Disodium Guanylate, Maltodextrin, Sodium Diacetate, Natural Flavor, Citric Acid, Extractives Of Paprika. Breading Set In Vegetable Oil), Bun (Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Enzyme, Folic Acid], Water, Soybean Oil, Sugar, Contains 2% Or Less Of: Yeast [Yeast, Sorbitan Monostearate, Ascorbic Acid Added As A Dough Conditioner], Enriched Wheat Flour Wheat Flour, Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid], Salt, Natural Cooked Butter Type Flavor Maltodextrin, Gum Arabic, Natural Flavor, Sunflower Oil], Refinery Syrup, Corn Syrup Solids, Dat Fiber, Monoglycerides, Calcium Sulfate, Sodium Stearoyl Lactylate, Sodium Alginate, Wheat Starch, Ascorbic Acid Added As A Dough Conditioner, Enzymes, Organic Maltodextrin, Natural Honey Flavor, Yeast, Xanthan Gum)
Allergy Information: Contains: Wheat
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,295 reviews
Verified Purchase
Chick-Faux-Lay! It's pretty darn close!
This sandwich (yes - it even comes with the bun but you have to provide your own pickles!) is amazing. It tastes pretty close to the CFA version. It's pretty well known that the national chain marinates the chicken in pickle juice & you can definitely taste it in this version as well. I highly recommend you DO NOT MICROWAVE it fully. Defrost it, sit it out, microwave it on a low setting to thaw it, whatever....but throw it in an air fryer, toaster over or conventional oven to "finish" it up for good crispness. I also toast the bun & it is delicious too. You can't beat this price ($1.60/sandwich). The Member's Mark nuggets are equally as delicious too!
Verified Purchase
A Very Pleasant Mistake In Ordering
This was the first time ordering this item and my family (especially our adult sons) really loved them. I thought I was ordering the patties only, but was very pleasantly surprised to see that they were actually sandwiches. They were very filling and very tasty. My youngest son suggested that we continue to buy them not for only a meal, but for a snack. These are so good and very convenient when one doesn't have much time to cook on busy days.
Verified Purchase
Tastes like the popular chain
These sandwiches are fantastic! I don’t recommend microwaving them. Microwave the bun for 40 sec at 40% power. Cook the breast in an air fryer @ 380° for 17 minutes flipping halfway. I promise it’ll come out crispy and just as tasty great as the popular food chain!
Popular products
POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188694.4647 out of 5 Stars. 18869 reviews4.4647 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423984.8563 out of 5 Stars. 42398 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197854.7978 out of 5 Stars. 19785 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173884.8553 out of 5 Stars. 17388 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245654.8631 out of 5 Stars. 24565 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113794.6276 out of 5 Stars. 11379 reviews4.6276 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128944.7744 out of 5 Stars. 12894 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58474.7462 out of 5 Stars. 5847 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery